Babacan: “Konut fiyatları 3’te bir azaldı”

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, konutta yüzde 20 indirim kampanyasıyla bir evde fiyatların 3'te 1 oranında düştüğünü söyledi. 

0

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, konutta yüzde 20 indirim kampanyasıyla bir evde fiyatların 3’te 1 oranında düştüğünü söyledi.

Babacan, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) iş birliğiyle 41 firmanın katılımıyla düzenlenen kampanyaya ilişkin açıklamasında, tüketicinin ciddi anlamda kazanç sağlayacağını belirtti.

Ciddi indirimler yapıldığın dile getiren Babacan, “Diğer taraftan KDV’den dolayı bir yüzde 10 indirim var. Tapu harçlarında yüzde 1 indirim söz konusu. Dolayısıyla gerçekten Cumhuriyet tarihinde ilk defa çok yoğun bir indirim kampanyası oluyor. Bu da bir evin fiyatı 3’te 1 azalmış gibi bir hesap çıkarıyor karşımıza. Sektör temsilcileri olarak yoğun bir satış mevsimine girdiğimizi ön görüyoruz. Bu kampanya ile lansman bekleyen yeni konut projeleri de yeniden takvimlerini düzenleyecek. Lansmanların öne çekileceğini öngörüyoruz.” dedi.

Babacan, satış arkasından yeni projeler geldiğini anlatarak, “Bugün bu organizasyon da ne kadar yoğun bir satış yaşanırsa geri plan da o kadar yeni iş gelişecek anlamına geliyor. Ülkemizin gerçekten yoğun bir şekilde nitelikle konuta ihtiyacı var. 2023 ve 2071 hedeflerimiz hala baki. Ülkemizin gerçekten bu anlamda nitelikli konuta ihtiyacı var. Ekonomimize de çok katkısı olan bir sektörle uğraşıyoruz.” diye konuştu.

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin