Avrupa’da AVM’ler gözden düştü!

0

Reuters’ta yer alan habere göre Avrupa’da perakende satışları toparlanmaya başlamakla birlikte insanların alışveriş tercihleri değişti. İnsanlar AVM’ler yerine bulundukları bölgeye yakın, yerel dükkanlardan alışveriş yapmayı tercih etmeye başladı.

Almanya’nın Hamburg, Köln ve Berlin’deki ana alışveriş caddelerinde haziran ayındaki insan trafiği, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 50, İngiltere Londra’daki West End bölgesinde ise bu oran yüzde 75 oranında azaldı.

Ernst&Young tarafından gerçekleştirilen araştırma verilerine göre Avrupalı tüketicilerin yüzde 46’sı, bundan sonra alışverişte yerel mağazaları tercih edeceklerini belirtti. Avrupa genelinde 200 alışveriş merkezi işleten Alman ECE’den yapılan açıklamada, yerel müşteri tabanına sahip bölgelerdeki alışveriş merkezleri, salgın öncesi dönemdeki trafiğe ulaştı. Şehir merkezindekiler ise henüz üçte iki seviyesine geldi. İngiltere’de YouGov anketine katılanların yarısı alışveriş merkezi gibi kapalı alanlarda bulunmaktan rahatsız olacakları yönünde görüş belirttiler.

Araştırma şirketinin baş analisti Andrew Cosgrove, “Bir zamanlar merkezi bir yerdeki alışveriş merkezinde bulunmak muhteşem bir deneyimdi. Ancak şu anda risklerle dolu bir yer olarak görülüyor” yorumunu yaptı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin