AVM’lerde oyuncu değişiklikleri yaşanacak!

0

AVM’lerin ilk açılışları yüzde 60 ya da 70 dolulukla yaptığını, 11 Mayıs’ta gerçekleşen açılışta ise kepenk açan mağaza ortalamasının yüzde 30 civarında olduğuna dikkat çeken JLL Türkiye Başkanı Ömer Avi Alkaş, “Bu krizden nakit akışını sağlayamayan perakende ve AVM’ler belki çıkamayacak. Bazı ayıklanmalar olacaktır” diyerek AVM’lerde oyuncu değişikliklerinin yaşanacağını söyledi.

Büyük metrekareli oyuncularda çok fazla değişim olmayacağını düşündüğünü ifade eden Alkaş, bugüne kadar hiç AVM’lerde boy göstermemiş markaların AVM’lere geçmesini beklediklerini kaydetti.

Alışveriş merkezlerine yepyeni fonksiyonların ekleneceğini söyleyen Alkaş, “Test merkezleri, sınav merkezleri olacak. Paylaşımlı ofisler olacak sağlanacak. Sağlık, eğitim, belediye çözümlerinin de içinde olduğu yerler haline gelecekler” dedi.

Sektörün kangreni haline gelen kira tartışmasına da değinen Alkaş; “Perakendeci ve mal sahibi ya anlaşacak ya anlaşacak. Hak edene çalışana daha fazla destek olarak dengeyi bulacağız. Eşitlik ve adalet birbirine karıştırılıyor. Cirosu 3 misli artan bir kiracının kira vermemesi haksızlık, ödeyen ve ödeyemeyen arasındaki dengeleri kurabilirsek bindiğimiz dalları kesmeyiz” yorumunu yaptı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin