AVM’lerde kur sabitlendi

AVM temsilcilerinin ekonomiye destek amacıyla kuru düşük seviyede sabitlediği belirtildi. 

0

AVM temsilcilerinin ekonomiye destek amacıyla kuru düşük seviyede sabitlediği belirtildi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), Geniş Katılımlı Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda başta AVM’lerde kiraların TL ile ödenmesi konusu olmak üzere önemli konular ele alındı.

Toplantının ana gündem maddesi, hükümetin ekonomi alanında attığı adımlardı. 300’ü aşkın alışveriş merkezini temsil eden AVM yatırımcıları, alışveriş merkezlerini doğrudan ilgilendiren dövizle kiralama konusu hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Sektör temsilcileri, hükümetin ekonomi alanında alacağı kararları destekleyeceklerini belirterek, alınacak kararların yatırımcı, perakendeci, banka ve devlet gibi tüm paydaşların faydasını gözetmesi gerektiğini konusunda fikir birliğine vardı.

Güncel kur uygulanmıyor

Bu arada, AVM yatırımcıları döviz konusunda da önemli bir noktaya işaret etti. Temsilciler,  panik havasının olmaması gerektiğini vurgulayarak, halihazırda güncel kur uygulamadıklarını, kurları düşük düzeyde sabitlediklerini veya indirim yaptıklarını belirtti.

Yaratılan panik havasının, uzun vadede organize perakendeye ve Türkiye ekonomisine önemli zararlar vereceğinin altını çizen yatırımcılar, spekülasyonların sürmesiyle yapılacak yatırımları ciddi manada sekteye uğratacağı kaydedildi.

Kaynak: Star
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin