Antalya’ya 3. havalimanı müjdesi

Antalya'nın batısında planlanan 3. havalimanının 2022 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan Antalya’ya üçüncü havalimanı müjdesi geldi. Antalya’nın uçuş emniyetini artıracak olan “Alçak Seviye Rüzgar Kırılımı Uyarı Sistemi” açılış törenine katılan Oktay; havacılıkta kat edilen yollar hakkında bilgiler verdiği konuşmasında ayrıca Antalya’ya üçüncü bir havalimanı inşası için çalışmaların başladığını söyledi.

Antalya Havalimanı ve Gazipaşa Havalimanı’ndan sonra yapılacak üçüncü havalimanının şehrin batında olacağını aktaran Oktay; havalimanının 2022 yılında bitirilerek hizmete alınmasının planlandığını belirtti.

2003 yılında hava yoluyla Antalya’da 10 milyon 371 olan olan yolcu trafiğinin 2018 yılında 31 milyon 566 bine çıktığını hatırlatan Oktay; geçen yıl Antalya’ya gelen turist sayısının 12.4 milyonu bulduğunu söyledi. Antalya’ya AK Parti döneminde ikinci havalimanı olan Gazipaşa Havalimanı’nın kazandırdıklarını dile getiren Fuat Oktay; şehre üçüncü havalimanını kazandırmak anlamında Batı Antalya Havalimanı’nın yapımı için çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Türkiye’den yurt içi haricinde dünyada yapılan uçuş noktasının 316’ya yükseldiğini aktaran Oktay; Türkiye’nin yurt dışı destinasyon sayısında dünya birincisi olduğunu söyledi. İktidarları döneminde havalimanı sayısını 22’den 56’ya çıkardıklarını ifade eden Oktay; 2002’de 150 olan uçak sayısının 500’ü geçtiğini, sivil havacılık cirosunun da 2.2 milyar dolardan 25 milyar dolara yükseldiğini söyledi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin