ANKAPARK’ta açılış hedefi Mart 2019

ANKAPARK'ı 29 yıllığına kiralayan GBM Ticaret ve Çelik Ortak Girişim Grubu projeyi önümüzdeki mart ayına yetiştirmek için kolları sıvadı.

0

GBM Ticaret ve Çelik Girişim Grubu, geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan ihale ile 29 yıllığına ANKAPARK’ı işletme hakkını aldı.

Parkın işletmesini bu konuda Asya’nın en büyük, dünyanın  4. Büyük şirketi olan OCT Group yapacak. Hali hazırda 17 temalı parkı bünyesinde bulunduran ve yılda 44 milyon ziyaretçi ağırlayan OCT Grup sene sonunda park sayılarını 20’ye çıkaracak.

ANKAPARK’ın işletmeye alınması için gereken bütün yatırımı tamamlamayı da taahhüt eden GBM ve Çelik ortak girişim grubu, kiralama bedeli olarak Yıllık 26 milyon 400 bin lirayı ve ayrıca gelirin yüzde 3’ünü Ankara Büyükşehir Belediye’sine ödeyecek. İhale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte inşaat tamamlama sürecine hızlı bir şekilde giriş yapan şirket, projenin ticari alanlarının kiralanması için de KDM AVM Danışmanlık ile anlaştı.

ANKAPARK’ın mart 2019’da açılması planlanıyor

ANKAPARK’ın sadece Ankaralıları değil, herkesi kucaklayacağını belirten KDM Danışmanlık’ın kurucusu Murat İzci, projenin yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ziyaretçi çekeceğini söyledi. Park kısmının inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Murat İzci, ticari alanın kiralama çalışmalarına da başladıklarını kaydetti.

İlk etapta gelen yoğun ilginin şaşırttığını, bir firmanın parkın farklı alanlarında 2 hatta 3 bölüm istediğini ifade eden İzci, özellikle yeme & içme amaçlı kafe ve restoranların, hediyelik eşya ve çocuklara hitap eden konsept mağazaların proje içinde yer alacağını anlattı.

ANKAPARK’ta neler var?

‘Türkiye’nin eğlencede rakipsiz projesi’ olarak lanse edilen ANKAPARK’ta oyun alanlarından alışveriş & kafe bölümüne toplam 1217 adet eğlence ünitesi  hizmet verecek. Bu tesisler içinde 70 bin metrekarelik oyun çadırı, toplam 14 adet dev roller coaster, sinema salonları, Ankara’nın en büyük buz pisti, 30 bin kişilik konser alanı, açık & kapalı aquapark, bowling salonları, 100 bin metrekarelik havuz bölümü, dinazor ormanı ve müzesi, dijital oyun salonları, yöresel lezzetlerin ve unutulmaya yüz tutmuş eserlerin sergileneceği Osmanlı Sokağı gibi alanlar olacak.

7’den 70’e her yaş grubuna hitap edecek olan ANKAPARK 12 ay boyunca sabah 10.00’dan gece 02.00’ye kadar hizmet verecek.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin