Bahçeşehir’in yıldız projesi Strada’nın 1. etabında konut teslimleri başladı

Akzirve Gayrimenkul'ün 1.8 milyar lira yatırımla Bahçeşehir'de hayata geçirdiği Strada projesinin ilk etabında konut teslimleri söz verildiği şekilde mart ayında başladı.

0

Akzirve Gayrimenkul tarafından geliştirilen, özgün ve farklı mimarisi, avantajlı fiyatları, sosyal ve spor olanakları ile Bahçeşehir’de 102 bin 346 metrekarelik arsa alanı üzerinde 1.8 milyar lira yatırım değeriyle yükselen “Strada” projesinin ilk etabında satışlar tamamlandı.

Strada’nın ilk etabında konut teslimleri söz verildiği tarihte başladı

İlk etaptaki 747 konutun teslimine başlayan Akzirve Gayrimenkul, yeşil ile zengin peyzaj ve avlu konsepti ile tasarladığı perakende alanlarında da kiralamalara başladı. Strada Cadde’de günümüzün sevilen markaları yerlerini seçmeye başladı. 914 metrekarede farklı yaş grupları ve aile ile bütünleşmiş eğlence noktası ve 2 bin 670 metrekarede File Market ile alışveriş deneyiminin hissedileceği markalar öncelikli olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor. Akzirve Gayrimenkul, ticari alanları satmak yerine kendi kiralamayı tercih etti.

Beyaz yakalılar ve şehir profesyonelleri Bahçeşehir’de yaşamayı tercih ediyor

İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Bahçeşehir’in çevre ilçelerin aksine daha farklı yaşam tarzı olan bir demografiye sahip olduğunu belirten Akzirve Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Müftüoğlu, gelişim aşamasında olmasına rağmen, daha estetik ve daha planlı bir yerleşim planlamasına sahip olan Bahçeşehir’in büyümesini sürdürdüğüne dikkat çekti.

Akzirve Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Müftüoğlu

Bahçeşehir bölgesine, özellikle şehirden kaçma isteği duyan beyaz yakalı ve şehir profesyonelinin yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Abdullah Müftüoğlu, “Bunun yanı sıra alışveriş, gezi, doğal alanlar ve parklarıyla da Bahçeşehir tercih edilen bir bölge haline geldi. Bizde Mercedes Bulvarı’ı ile Atatürk Caddesi’ni kucaklayan caddemizde, yeşil bulvarımız ve özel meydanlarımız ile hayatı kucaklayan cadde mağazalarını hayata geçirdik. Burada da perakendenin sevilen markaları ile yeni bir alışveriş ve eğlence noktası yaratacağız” dedi.

3 etaptan oluşan Strada projesinin tamamında 2 bin 500 konut ve 107 ticari ünite bulunuyor

Strada Projesi ile İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Bahçeşehir’e yeni bir yaşam şekli sunacaklarını belirten Abdullah Müftüoğlu, “İtalyanca’da cadde anlamına gelen Strada projemiz 3 etaptan oluşuyor. İlk etabımız Strada’da, yüksek ivmeli bir satış grafiğinde, bir yıl içinde 600 konut satışı gerçekleştirerek, birinci etapta yer alan 747 konutun satışını tamamlayarak, teslimlere başladık. Tüm etapları tamamlandığında 2 bin 500 konuta ulaşacağımız Strada Projesi’nde ilk etabında Temmuz ayında yaşam başlıyor” dedi. Strada projesi kapsamında 100’ün üzerinde bağımsız bölümden oluşan perakende alanlarının da yer aldığına dikkat çeken Abdullah Müftüoğlu, 3. Etabı ise yeni konsepti, yeni planlaması ile yeni bir proje gibi değerlendirerek, hayata geçireceklerini” söyledi.

Projenin drone ile çekilmiş gerçek görüntüleri

Strada’da ‘Kent İçinde Kent’ konsepti..

Tasarımı ünlü mimar Bünyamin Derman tarafından yapılan Strada’da proje alanı şehrin gelişim aksında, üçüncü havalimanı, üçüncü köprü ve bağlantı yollarına yakın, merkezi bir konumda bulunuyor. DB Mimarlık Kurucusu Bünyamin Derman projenin bölgeyle uyumunu şöyle ifade ediyor: “Bu yerleşke kentsel sürekliliği kent örgüsü ve peyzaj olarak kesintiye uğratmayan, siluete katkı sağlanarak onu tamamlayan ve kütlesel farklılaşmalarıyla farklı tercihleri, çeşitliliği, kentin ruhunu yansıtan bir yaşam alanı. Hem farklı fonksiyon hem de farklı metrekareler ve plan çözümlerinde tasarlanmış kullanım alanları, rezidans, konut ve ticaret kullanıcıları için seçenekler ortaya koyuyor. Binalar gerek arazi ile kurdukları ilişki, gerekse mimari ve mekansal kurgulanışları ile kullanıcıları için zengin etkinlik ve etkileşim alanlarına sahip. Bu alanlar hem yapı blokları arasında hem de zeminde yer alıyor. Strada, kent dinamiklerinin, denge ve uyum içinde, ‘kent içinde kent’ konseptiyle yorumlandığı bir proje.”

Proje caddesiyle de dikkat çekecek

Strada, kullanılan malzeme kalitesi ve ünitelerde her metrekarenin kullanışlı bir şekilde planlanmasıyla da ayrıcalıklı bir yaşam vaat ediyor. Proje kapsamında 100’ün üzerinde mağaza, kafe ve restoranın yer aldığı Strada Cadde modayı, lezzeti, aile boyu eğlenceyi içine alan bir yaşam sunuyor. Meydanlar, sokaklar, avlular ve parklarla parçalanan yapı kütleleri, yapısal özellikleri ve çevresiyle kurduğu ilişkiyle de emsallerinden ayrılıyor. Zemindeki avlular, blok girişlerindeki lobiler, ara katlardaki bahçeler, çocuk oyun alanları, meydanlar, yapıların zemin ve birinci katlarındaki ticari ve sosyal alanlar insanların bir araya geldikleri ortak yaşam alanlarını oluşturuyor. Proje içerisinde 1800 metrekarelik sosyal donatı alanında ise; havuz, sauna, fitness& pilates birimi, kafeler, teraslar yer alıyor. Strada’da sosyal alanlar konut kullanıcılarının bir araya geldikleri, sosyalleştikleri sportif ve rekreatif alanlar olarak kurgulandı.

Projenin ilk etabında metrekare satış fiyatları 7 bin 600 liradan, ikinci etabında 6 bin 600 liradan başlıyor

Özel dizaynı ile bir yaşam merkezi olarak hayata geçen Strada’nın ilk etabında 60 ile 290 metrekare arasında 1+1’den 5+1 dublekse kadar değişen daire alternatifleri; balkon ve teras alanları dikkat çekiyor.

Metrekare satış fiyatlarının 7 bin 600 liradan başladığı oturuma hazır Strada’nın ilk etabında daireler 390.000 TL’den başlıyor ve peşin ödeme de %20 indirim, proje bünyesinde 36 ay vade ve 0.98 ile 120 ay vade gibi özel banka kredisi imkanları sunuyor.

Projenin yapımı devam eden ikinci etabında satış fiyatları ise 6 bin 600 liradan başlıyor.

Strada, yatırımcısına yüzde 100’ün üzerinde kazandırdı 

Projenin 11 kasım 2016’da gerçekleştirilen lansman ile satışa çıkan ilk etabında 2 bin 700 liradan başlayan metrekare satış fiyatıyla yatırım yapanlar, teslimlerin başladığı mart 2019 tarihine kadar yüzde 100’den fazla prim getirisi elde etti.

Projede ortalama metrekare satış fiyatları 7 bin lira seviyelerinde bulunuyor.

Strada, yabancı yatırımcıların da ilgi odağında

Projede satılan konutların yaklaşık yüzde 50’si yabancı yatırımcılara gerçekleştirilirken dairelerin yüzde 90’ı projede oturum amaçlı satın alındı.

Yabancı satışta da özel fiyat ve özel ödeme planları sunan Akzirve, vatandaşlık hizmetlerini ise ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

Zengin sosyal yaşam alanları ve işletme güvencesiyle dikkat çeken proje; tüm yaşam alanlarında özel malzemelerin kullanıldığı, ahşap, taş ve alüminyum doğrama ile zengin, İç aydınlatmalarda led ışıklar ile donatılmış, akıllı ev güvenlik sistemine sahip detayları ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda tüm daireler, 1. Sınıf full ankastre ve özel dizayn mutfak ve banyo tasarımları ile göz dolduruyor.

Proje satışlarında ilk günden bugüne kaliteli hizmet anlayışı ile dairelerin yatırım değerini koruyan Akzirve Gayrimenkul, dairelerin yatırım değerlendirmesi ve 2. El satış&kiralama hizmetlerini ev sahipleri için sunuyor. Strada Satış Ofisi grubunun bir parçası olarak hizmet veren 2. el satış ve kiralama ekibi, güçlü bir reklam zinciri ve bölgenin önemli gayrimenkul acenteleri iş birliği ile hizmet verecek olup, proje fonksiyonları arasındaki sinerjiyi de değerlendirmeyi amaçlıyor. Strada yönetimi için özel bir ekip ile hizmet verecek olan projede düşük aidat ücretleri ise ev sahipleri için yatırımlarına daha ilk günden değer katacak.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin