26 Şubat 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşet6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi 7 Kasımda Gerçekleştirilecek

6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi 7 Kasımda Gerçekleştirilecek

Kentsel dönüşüm sürecini kamuoyuna iyi bir şekilde anlatmak amacıyla 2013 yılında yola çıkan “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresinin” bu yıl altıncısı düzenlenecek.

İnşaat ve Yapı sektöründe öncü firmaların katıldığı ve belediyelerin iştirak ettiği, geleneksel hale gelen Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nin bu yıl 6.’sı düzenlenecek.

7 Kasım 2019 Perşembe günü Fairmont Quasar Hotel İstanbul’ da düzenlenecek kongre de inşaat sektörünün ve belediyelerin önde gelen temsilcileri ve başkanları kentsel dönüşüm konusunu 5 ayrı oturumda tüm detaylarıyla masaya yatıracak. Kongre kapsamında, bu yıl ikinci kez ‘Kentsel Dönüşüm Başarı ve Teşvik” ödülleri verilecek.

Türkiye’nin kentsel dönüşüm konusunda ilk ve tek Ulusal kongresi olan “Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”nde kentsel dönüşüm her yönüyle ele alınacak. Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanları, inşaat ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcilerinin konuşmacı ve konuk olarak yer alması beklenmekte.

“Kentsel Stratejiye Dayalı Akıllı Şehirler ve Kentsel Dönüşüm İlişkisi” ana temasıyla gerçekleştirilecek olan kongre her yıl Management Plus Danışmanlık ve Eğitim tarafından düzenlenmekte.

Kongreyi  düzenleyen  Management Plus Genel Müdürü Haldun Ersen, kentsel dönüşüm ve kongre ilgili olarak; “2012 yılından 2018 yılının sonuna kadar toplam riskli binaların yüzde 12’sinin dönüştürüldüğünü ancak özellikle riskli alan dönüşümlerinin az olduğu belirterek, ülkemizde kentsel dönüşüm sürecinin gelecek 20 yıl içerisinde insani ve ekonomik gelişiminin en önemli ekonomik ve kalkınma lokomotifi olacağı bir gerçektir. Buradan yola çıkarak düzenlemeye başladığımız ve ülkemizde kentsel dönüşüm alanındaki önemli etkinliklerden biri olan “6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresinde” bu yıl kent stratejisi ve kentsel dönüşüm ilişkisini ele alacağız. İkinci kez düzenlenecek olan kentsel dönüşüm ödül töreninde belediyeleri 6 dalda teşvik amaçlı ödüllendireceğiz” şeklinde konuştu. Kongrenin konu başlıkları şu şekilde tasarlandı.

Açılış Konuşmaları ve Ödül Töreni

  • Kentsel Strateji ve Akıllı Şehirler Yaratmanın Kentsel Dönüşüm Süreci İle İlişkisi
  • Kentsel Dönüşüm Sürecinin Yerel Yönetimler Açısından Gelişimi ve Projeler
  • Kentsel Dönüşüm Sürecinde İnşaat Sektörü Açısından Önemi ve Yapılması Gerekenler
  • Kentsel Dönüşüme ve Sektörel Sivil Toplum Kuruluşlarının Yaklaşamı ve Çözüm Önerileri
  • Kentsel Dönüşümün Bileşenleri Açısından Ekonomik Boyutu ve Çözüm Önerileri

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI