“4. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı” Ankara’da başladı

0

Bu sene 9-11 ekim tarihleri arasında 4’üncüsü düzenlenen 4. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nın açılış konuşmasını yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Türkiye’nin uluslararası ticaret açısından stratejik noktada bulunduğuna işaret ederek 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin planlamalarını tamamladıklarını, yakında ihale aşamasına geleceklerini söyledi.

Son 17 yılda sadece ulaştırma ve altyapı hizmetleri için 750 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldığını hatırlatan Turhan, 6 bin 101 kilometre olan ve sadece 6 ili birbirine bağlayan bölünmüş yol ağının bugün 27 bin kilometrenin üzerine çıkararak 77 ili birbiriyle bağlar hale geldiğini, 1714 kilometre olan otoyol ağını son 17 yılda 1322 kilometre artırılarak 3036 kilometreye çıkarıldığını belirtti.

Dünya ülkeleri tarafından yakından takip edilen ve Türkiye’nin sektörde ulaştığı son noktanın ortaya konulduğu fuar, bu sene sergilenen mega projelerle Türk ulaştırma sektörü için tam anlamıyla bir başarı hikayesi sunacak. 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile 1915 Çanakkale Köprüsü ve otoyol projesi gibi mega projelerin özel bir alanda sergilendiği fuarda, yatırımcılar bu bölüme en büyük ilgiyi gösterdi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin