10.8 milyon metrekarelik Hazine taşınmazı kiraya verilecek

18 ilde toplam 10 milyon 796 bin metrekare yüzölçümlü Hazine taşınmazı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 49 yıllığına kiraya verilecek.

0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2019-2021 dönemi Yeni Ekonomi Proğramı’nda yer alan büyüme ve istihdam hedefi doğrultusunda başlattığı çalışmalar kapsamında 18 şehirde bulunan toplam 10 milyon 796 bin metrekare büyüklüğündeki hazine taşınmazını 49 yıllığına kiralamaya çıkarıyor. Bakanlık bu kiralamalarla birlikte girişimcilere arazi desteğinde bulunarak hem yatırımların artmasını hem de buna bağlı olarak işsizliğin azalmasını hedefliyor.

Bakanlık, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Iğdır, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van’da bulunan taşınmazları 2020 yılı sonuna kadar peyderpey kiralamaya çıkartacak.

Vatandaşlar, 500 bin metrekarenin üzerinde en çok Hazine arazisinin ilana çıkarılacağı iller Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Siirt, Iğdır, Elazığ ve Malatya olarak belirlendiği ilanlara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden ve www.milliemlak.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

Önceki yıllarda 64.7 milyon metrekare taşınmazı yatırımcılara tahsis eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu uygulamasıyla ekonomik değeri 3 milyar 226 milyon lira olan yatırım gerçekleştirilirken 15 binden fazla kişiye de istihdam sağlandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin