Ana Sayfa Etiketler TUİK

Etiket: TUİK

Türkiye Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, inşaat sektörü bu yılın üçüncü döneminde yüzde 29,4 büyüdü. 
İnşaat istihdam endeksi, bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7,9 azalarak, 70,3 olarak gerçekleşti. 
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre bu yıl ocak ve eylül ayları arasında ruhsat verilen daire sayısı geçen yıla göre yüzde 57 artışla 1 milyon 106 bin oldu.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun her ay düzenli olarak yayınladığı konut satış istatistikleri raporuna göre ağustos ayında konut satışları geçen seneye oranla yüzde 4.7'lik bir artış göstererek 120 bin 198 adet olarak gerçekleşti.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılının ikinci çeyreğine (Nisan-Haziran) ilişkin "İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri" verilerini açıkladı.
Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca "İnşaat sektörü, hükümetimiz tarafından verilen desteklerle her dönem canlılığını korumayı sürdürüyor" dedi.
TÜİK tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan Türkiye Konut Satış İstatistikleri Temmuz 2017 verileri açıklandı. Buna göre temmuz ayında ülke genelinde toplam 115 bin 869 konut satışı gerçekleşti.
Türkiye İstatistik Kurumu, ocak-haziran dönemine ilişkin "Yapı İzin İstatistikleri" verilerini açıkladı.Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısında, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 artış görüldü.
TÜİK 2017 HAziran ayı konut satışlarını açıklamasının ardından Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, TÜİK’in haziran ayı konut satış istatistiklerini değerlendirdi.
TÜİK, 2017 Haziran Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Haziran konut satış şampiyonu şaşırtmayarak nüfusun en yoğun olduğu il İstanbul oldu. İstanbul’u ise Ankara ve İzmir takip etti. Peki hangi ilde ne kadar konut satıldı. İşte size il il konut satış rakamları...
Tüik, Nisan 2017 İşgücü İstatistikleri’ni açıkladı. Buna göre işsizlik oranı Nisan’da yüzde 10,5 seviyesini yükseldi. İnşaat sektörünün payı ise 0,3 puan artış gösterdi...
Son günlerde emlak sektörünün gündemini, yabancıların Türkiye’den konut alımı meşgul ediyor.Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK’in yayımladığı verilere göre yabancılara konut satışı bir önceki seneye göre artış gösterdiği gözlemlendi. Ruslar yeniden Türkiye’den konut almaya başladı
Türkiye genelinde yılın ilk 5 ayında toplam 556 bin 784 konut satıldı. 5 aylık konut satışı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,13 arttı.
TÜİK tarafından açıklanan rapora göre Türkiye'de 2016 yılının Mayıs ayında 116 bin 558 konut satıldı.
İstanbul'daki taşınan sanayi sitelerine bir yenisi daha eklendi. Göçten en çok nasiplenen ise Tekirdağ Çerkezköy ve Kapaklı oluyor. Bu durum nüfusunun her yıl en az 10 bin artmasına sebep oluyor.
İnşaat sektöründe cirolarda düşüş kaydedildi. İnşaat ciro endeksi, bu yılın ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2 azaldığını belirtti
Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP),“Dar Gelirliler İçin Konut Politikaları” başlığı altında toplantı düzenledi.
Ak Proje Yönetim Kurulu Başkanı Adem Soytekin TÜİK'in Nisan ayı konut satışı rakamlarını, "Konut kampanyaları ile birlikte sektör canlılığını korumaya devam ediyor." şeklinde değerlendirdi.
Türkiye genelinde konut satışları 2017 Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %7,6 oranında artarak 114 bin 446 oldu.
TÜİK'in bugün açıkladığı Mart 2017 konut satışı rakamlarının ne anlama geldiği konusunda inşaat sektörünün önde gelen firmalarının temsilcileri değerlendirmelerde bulundu.

YAZARLAR

Ayla Özer
62 YAZI