Ana Sayfa Etiketler Mehmet özhaseki

mehmet özhaseki

Türkiye genelinde başta İstanbul olmak üzere kentsel dönüşüm konusunda önemli çalışmalar yapılıyor. Hem devlet kurumları hem de özel sektör, riskli binaların yenilenmesi için ardı ardına projeleri hayata geçiriyor. 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki beklenen İstanbul depreminde riskli bina sayısının 600 bin, maddi kaybın da 100 milyar Dolar'ın üzerinde olacağını belirtirken ölü sayısını söylemek bile istemediğini ifade etti.
Sur Yapı tarafından Antalya’nın Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek 8 milyar TL değerinde 19 bin konutun yer alacağı kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor. Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile proje...
"İmarda alacağımız kararlar bundan sonra imarla ilgili atılacak her adımı etkileyecek." diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, özellikle imardaki plan tadilatı konusunda rahatsızlıklar yaşandığına dikkat çekerek "İmarda birtakım plan tadilatları oluyor ve 'Bu plan tadilatlarıyla birilerine rant sağlanıyor, emsal artıyor, kim yapıyor, kim alıyor, ne oluyor burada' gibi...
Bakan Özhaseki; şehir merkezlerinde kalan askeri alanların yeşil alan olarak kullanılacağını söyledi.
Seba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Engin Keçeli, yerli konut yatırımcısının yurt dışına yöneldiğini belirtti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'da 10 yıl içinde 250 bin konut yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Fikirtepe'de bugün gerçekleştirilen temel atma töreninde Başbakan Binali Yıldırım ve Cevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki önemli açıklamalarda bulundu.
Avrupa Konutları Başakşehir’den 5 yıl’a sıfır vade, 10 yıl’a 0,45 ve 20 yıla 0,79 ödeme seçenekleriyle ev sahibi olma fırsatı tanınıyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “2018 yılından itibaren her yıl Türkiye’de en az 500 bin konutu değiştirmeyi, dönüştürmeyi düşünüyoruz. Bunun yarısı İstanbul’da olacak. 250 bini İstanbul’da 250 bini Anadolu’da olacak” diye konuştu.
3. Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ne katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, emsal arttıran belediyeleri ve firmalarla anlaşmayan vatandaşları eleştirdi.
Bankaların 2007 - 2011 yılları arasında suni faiz uyguladığı tespit edildi. Bu duruma göre dava açan vatandaşların uygulanan faizin 3 katını geri alabiliyor.
Sinpaş Gyo, Ege konseptini Ankara'ya taşıyor. Ankara Çankaya'da inşa edilen Ege Vadisi projesi, diğer Ege konseptli projeler gibi yatırımcılarına kazandırmayı hedefliyor.
Bakan Özhaseki, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2017 yılı bütçesine ilişkin yaptığı sunumda, kentsel dönüşüme ayrılan bütçeyi ve hedeflerini açıkladı.
DAP Yapı, 2017 yılında 4 projeye 4 milyar TL'lik yatırım yapacak. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, çalışmaya devam edecekleri mesajını verdi.
Hürriyet'in Hilton İstanbul Bomonti’de düzenlediği Sign of the City Awards törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı konuşmada; gündeme, sektöre ve kentsel dönüşüme değindi.
Sınırlı sayıda 2+1 ve 3+1’lerin kaldığı , 1+1’lerin satışına devam edildiği Concorde İstanbul projesinde güncel satış fiyatları ve ödeme planı ile ilgili son bilgiler ve genel tanıtım haberimizde..
Konya Meram'da Emlak Konut GYO - Torkam İnşaat'ın gelir paylaşımı modeli ile inşa ettiği Temaşehir Konya projesinin Satış ve Pazarlama Müdürü Ümit Bozdoğan, proje ilgili detayları Emlakdream.com Genel Yayın Yönetmeni Ayla Özer'e anlattı.
Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin karşısında yükselen ve anahtar teslim dekorasyonlu teslim edilen Moment Beştepe ofis projesinde peşin alımlarda satış fiyatları üzerinden yüzde 15 indirim yapılıyor.
Fikirtepe bölgesindeki inşaat şantiyelerini ve sorunlu bölgeleri gezen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm sürecinin hızlanacağını açıkladı.SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM

1,972BeğenenlerBeğen
19TakipçilerTakip Et
507TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone