Ana Sayfa Etiketler Konut fiyatları

Etiket: konut fiyatları

Türkiye'de konut fiyatlarının Ege ve Trakya’da yükseldiği, bu kapsamda en çok rağbet görülen İzmir'de geçen yıl konut değer artışının İstanbul'u üçe katladığı belirtildi.
Hürriyet Gazetesi ekonomi köşe yazarlarından Uğur Gürses bugün köşesinde İstanbul'da konut fiyat artış oranlarının enflasyonun gerisinde kalmaya başladığını belirterek konut fiyatlarında reel gerilemenin belirginleştiğini yazdı. 2015'in mayıs ayında İstanbul'da yıllık konut fiyatları değer artışının yüzde 29 ile tepe yaptığını ve bu artışın da yıllık enflasyon rakamından arındırıldıktan sonra yüzde 19.7'lik...
İstanbul'da ulaşımı kolaylaştırma adına yapılan metro projeleri, konut fiyatlarını da etkiliyor. Metro'nun ulaştığı bölgelerdeki konut fiyatlarında büyük oranda artış yaşandı.
Eylül ayında konut fiyatlarının ve kiraların en çok arttığı şehir Bursa oldu.
Yılbaşından bu yana konut fiyatlarındaki değişimi ortaya koyan veriler yayınlandı. Bu verilere göre konut fiyatları yılın 9 ayında en çok Edirne’de arttı. Edirne’de bin 395 lira olan konut metrekare fiyatları yüzde 27 artışla bin 769’a yükseldi.
Gayrimenkulde İstanbul'un cazibe merkezlerinden biri olmayı sürdüren ve sürekli yeni konut projelerinin devreye girdiği Esenyurt'ta her bütçeye, krediye ve yatırıma uygun satılık ve kiralık daireler bulunuyor.
Bugün Türkiye'nin birçok ilinde Toki 142 işyeri ve 17 konutu açık artırma ile satışa çıkarıyor. İşyeri fiyatları 35 bin, konut fiyatları ise 79 bin TL’den başlıyor. İşte detaylar...
2017 yılının ilk 6 aylık periyodunda konut satış fiyatları ve kira bedelleri 3 büyük şehir içinde en çok İzmir'de artış gösterdi.
Trabzon'u istila eden Araplar konut fiyatlarının artmasına sebep oldu. 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, Trabzon'da son bir yılda satılık ve kiralık konut fiyatlarında yüzde 11 artış yaşanırken, arazi fiyatları da yüzde 15 arttı…
İstanbul’un çehresini değiştirecek dev projelerden Kanal İstanbul’un geçeceği güzergâhta adı geçen Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy, şehrin gelecek vadeden bölgeleri arasına girdi.
İstanbul’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatı son bir yılda yüzde 14 oranında artış göstererek, 4 bin 444 TL’ye ulaştı.
GYODER Gösterge Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2017 1. Çeyrek Raporu'nda, Türkiye'de ortalama konut fiyatlarının 2012 Ocak ile 2017 Ocak arasında, reel olarak yüzde 43,09 arttığı kaydedildi.
Mayıs 2017'de lansmanı yapılarak satışa çıkan projeler ve fiyatlarıyla ilgili bilgileri haberimizden okuyabilirsiniz
Havaray'ın güzergahında yer alan konut fiyatlarının en az yüzde 30 oranında artması bekleniyor.
İstanbul’un Beşiktaş semtinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 15 bin 006 TL olarak belirlendi.
Mart ayında Konut Fiyat Endeksi, bir önceki aya göre yüzde 1.12 artarak 233.74’e ulaştı. KFE, Mart’ta 2016’nın aynı ayına kıyasla yüzde 13.34 arttı.
Beyaz Rezidans projesinde daireler 952 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.
Konut satışlarının geçen 114 bin 446 rakamına ulaşmasını İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Türk halkı gayrimenkulü seviyor ve bu sektöre güveniyor” şeklinde değerlendi.
Emlak Konut GYO Başakşehir Hoşdere altyapı ihalesine ilk etapta 6 firmadan teklif geldi.
Kordon İstanbul projesinde sanat atölyeleri, özel sinema odası, kapalı yüzme havuzu ve misafir odası gibi hayatı kolaylaştıracak aktivite alanlarıyla yaşam kalitesini artıracak.

YAZARLAR

Ayla Özer
62 YAZI