Ana Sayfa Etiketler Gayrimenkul haberleri

Etiket: gayrimenkul haberleri

Suudi Arabistan kökenli Amad Gayrimenkul, yatırım tercihini Türkiye’den yana kullanma kararı aldı.
Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Direktörü Soner Keleş sektörde olan gelişmeleri değerlendirdi.
Bursa'da 6 bin 303 metrekarelik arsa için 5 milyon 830 bin TL'den başlayan ihaleye düzenliyor.
Maslak-Levent bölgesine yakınlığıyla öne çıkan Kağıthane, fabrikadan dönüşümün adresi oldu. Metrekare fiyatları 7 bin liralar seviyesine ulaştı.
İnsanların güven içinde yaşayabilecekleri modern mekanlar inşa eden ve 8 adet daha projeyi hayata geçiren Ceylan İnşaat yükselmeye devam ediyor. Yeni projeler hakkında detaylar aktaran Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan 2016'da 2 bin konutun satışını gerçekleştireceklerini söyledi.
Ataköy’de yükselen Selenium Retro projesinde cazip ödeme fırsatları sunuluyor.
Satılık konutların metrekare ortalama fiyatı 2.414 TL'ye ulaştı.
TOKİ’nin Karahayıt’taki konutları satışa çıkıyor...
Knight Frank tarafından hazırlanan rapora göre Türkiye 2015 3. çeyrekte konut fiyatlarının en çok arttığı ülke oldu...
Tavşanlı ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından konut yapılması için arazi tahsis edileceği bildirildi.
Türkiye’deki AVM dağılımını ortaya koyan Maptriks verileri açıklandı. Raporda İstanbul’a 40 yeni alış veriş merkezinin açılmasının planlandığı da yer alıyor.
İstanbul’un 3 ilçesinde konut fiyatları 3. Havalimanı’nın etkisi ile arttı. Satılık ve kiralık konut fiyatlarında Eyüp, Başakşehir ve Arnavutköy’de yaşanan büyük artış dikkat çekti.
“Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu” GYODER hem sektörün gelişimi için ihtiyaç duyulan konuları tespit etmek ve sektör çalışanlarının bu konularda bilgilerini güncellemek, hem de sektöre yeni girecekleri yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği “GYODER Akademi” ile eğitimlerine devam ediyor.
Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş, gayrimenkul projelerinde en önemli tercih kriterlerinden birinin ulaşım olduğunu belirtti.
Century 21 Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, aralık ayından itibaren satışların tavan yapacağına yönelik görüşlerini aktardı.
Tüketici kredileri sözleşmelerinin ardından konut finansmanı sözleşmelerinde de tüketiciyi koruyan yeni düzenlemeler bugünden itibaren yürürlüğe girdi.
YAPI, gayrimenkul, inşaat, tasarım ve mimarlık alanlarının önde gelen temsilcilerinin bir araya geldiği “6. Konut Konferansı” gerçekleştirildi. Bu sene 6.sı düzenlenen Konut Konferansı’nda konuşma yapan Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Türkanık alt gelir için daha fazla konut üretilmeli dedi.
New York'ta yer alan Strata Mimarlığın Kurucu Ortağı Nizam Kızılsencer, New York ve İstanbul konut piyasasını karşılaştırarak değerlendirmelerde bulundu. Emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer'in sorularını yanıtlayan Kızılsencer yürüttükleri çalışmalarla ilgili detaylar aktardı.
ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşümde “Süper Kent Projesi”ni hayata geçiriyor. Projeyle mevcut yapılar, yeni yapılar ve 7 kattan düşük katlı konutlarda enerji tasarruf performansına göre faiz desteği verilecek...
Sektördeki köklü altyapısını teknolojiyle bütünleştirerek adından söz ettiren projelere imza atan DKY İnşaat, satışa sundukları daireleri 3D VR gözlükle gezdirmeye hazırlanıyor.

YAZARLAR

Ayla Özer
62 YAZI