Ana Sayfa Etiketler çevre ve şehircilik bakanı

Etiket: çevre ve şehircilik bakanı

Türkiye genelinde başta İstanbul olmak üzere kentsel dönüşüm konusunda önemli çalışmalar yapılıyor. Hem devlet kurumları hem de özel sektör, riskli binaların yenilenmesi için ardı ardına projeleri hayata geçiriyor. 
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=sUU2C7ieHvU] Sur Yapı tarafından Antalya’nın Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek 8 milyar TL değerinde 19 bin konutun yer alacağı kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor. Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile...
Bakan Mehmet Özhaseki,"Mayıs ayında kentsel dönüşümle ilgili ciddi yasalar geliyor" diye konuştu.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'da 10 yıl içinde 250 bin konut yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Mehmet Ceylan: "Türkiye'de 1 milyon civarında bağımsız bölüm, konut kentsel dönüşüm tarzında dönüştürülmüş bulunmakta. Yeterli mi? Kesinlikle değil. 7.5 milyona ulaşmamız lazım en azından."
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'daki riskli bina sayısını açıkladı.
2016 sonuna ertelenen 'Yeni Tip İmar Yönetmeliği' yeni bir açıklama ile 30 Haziran 2017’ye ertelendi.
3. Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ne katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, emsal arttıran belediyeleri ve firmalarla anlaşmayan vatandaşları eleştirdi.
Hürriyet'in Hilton İstanbul Bomonti’de düzenlediği Sign of the City Awards törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı konuşmada; gündeme, sektöre ve kentsel dönüşüme değindi.
65. Hükümetin yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki oldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Kentsel Dönüşüme verdiği destek ile ön plana çıkan Mehmet Özhaseki, Bakanlığı döneminde de Kentsel Dönüşüme öncelik verecek.
15. GYODER Zirvesi'nde Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet SARI'nın yoğun programı sebebiyle vekili olarak Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan gayrimenkul sektörü hakkında konuşma yaptı. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=G0yTUpQETRA&w=600&h=300]
4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Komitesi T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’yı makamında ziyaret etti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana’ya gerçekleştirdiği ilk ziyaretinde emeklilere ev, öğrencilere yurt müjdesinde bulundu.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Zonguldak Devrek'te Karşıyaka Mahallesi'nde oluşan heyelan sonrasında bölgeyi ziyaret etti.

YAZARLAR

Ayla Özer
62 YAZI