Ana Sayfa Etiketler 3.havalimanı

Etiket: 3.havalimanı

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak 3. havalimanının 42 kilometrelik bagaj sistemi tamamlandı. 
Atatürk Havalimanı'nın, yapımı devam eden ve tamamlandığında dünyanın önde gelenlerinden olması beklenen 3. havalimanına taşınacağı belirtildi. 
Yapımı hızla devam eden İstanbul'un 3. havalimanının inşaat çalışmalarını yerinde denetleyen Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan; projede 3 bine yakın ağır iş makinasının haftanın yedi günü kesintisiz 24 saat çalıştığını belirterek inşaatın yüzde 70 oranında tamamlandığını açıkladı. 3. Havalimanı projesi uluslararası ödüller kazanmaya devam ediyor İlk olarak uçuş kontrol...
Büyük oranda tamamlanan 3.Havaalanı için ilk uçak iniş tarihi de belirlendi.
İstanbul’un yeni havaalanının güvenlik donanımını Reichle & De-Massari (R&M) şirketi kuracak.
Mali büyüklüğü 138 milyar doları aşan 3.Köprü, 3.Havalimanı, Kanal İstanbul gibi mega projeler maliyet açısından 130 ülkenin milli gelirini aştı...
?Doğru yere yatırım yapmak paranızı ikiye katlayabilir... Ama yatırım yapacak yeri doğru seçmek kaydıyla. Peki emlak yatırımı nereye yapılmalı? Hangi emlak yatırımı daha çok kazandırır?
Dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3.Havalimanı 29 Ekim 2018’de açılışa hazırlanırken, Atatürk Havalimanı’nın akıbeti ne olacak? Konuyla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan açıklama geldi.
Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, 3. Havalimanı bölgesinde konut kira fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyledi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3.Havalimanı hakkında açıklamalarda bulundu.
3.Haavalimanı inşaatıyla birlikte konut ve arsa fiyatları hızla yükseldi. Havayolu çalışanları, fiyat artışlarından etkilenmemek için kooperatif kurdu. Hava Kent Yapı Kooperatifi adını verdikleri kuruluş sayesinde kendi konutlarını kendileri yapacaklar. 300 konutun yapımının hazırlıkları başladı.
Saral İnşaat Grubu'na bağlı Saral Yapı İnşaat A.Ş. ile Ziylan Grubu'na bağlı Vizyon Gayrimenkul A.Ş.'nin Silivri'nin en güzel lokasyonlarından birinde inşa ettiği Saral Life, sosyal olanakları ve ödeme koşullarıyla dikkat çekiyor.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca 2023 hedefleri kapsamında dev projelerin bir kısmı hayata geçirilirken bir kısmının yıl sonunda hizmete açılması hedefleniyor.
Limak Holding YKB Nihat Özdemir, 3. Havalimanı hakkında açıklamalarda bulundu. Havalimanı açıldığı zaman burayı taşıyacak karayolu, demiryolu ve metro hatlarının açılmaz ise havalimanının İstanbul'un başına bela olacağını söyledi.
Gelmişine geçmişine kurban olduğumuz İstanbul. İlk terk edilişlerimizi, sularında ilk boğulduğumuz şehir. İçerisinde her renkten hayatlar barındıran İstanbul’un mega yapıları ve projelerini emlakdream.com olarak siz okuyucularımıza derledik.
Zeytinburnu Belediyesi Toplu Açılış Töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da bulunan mega projeler için tarih verdi.
Dev proje 3. Havalimanı'nda ayrıntılar netleşmeye başladı...Birinci bölüm açılışının belirtilen tarihten daha erken bir zamanda yapılması planlanıyor.
3. Havalimanı, 3 Köprü bağlantı yolları, Kanal İstanbul ve Sağlık Şehri projelerinin kurulacağı Arnavutköy, her geçen gün değerine değer katarak İstanbul’un alternatif yerleşim yerlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor.
Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu, Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. TMB Başkanı Mithat Yenigün, 64. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan birliğin, 142 üyesinin Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu vurguladı.
Kamuoyunda halen tartışma konusu olmayı sürdüren İstanbul'daki 3. köprü, 3. havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu Projeleri’nin çevreye zararlarının araştırılması için TBMM Başkanlığı'na Araştırma Önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, yaşam hakkı ihlal ediliyor dedi.

YAZARLAR

Ayla Özer
62 YAZI