Nidakule Ataşehir metrekaresi 5 bin 500 TL+KDV’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı!

0

Son dönemlerde hayata geçirdiği A plus ofis projeleriyle dikkatleri çeken Tahincioğlu Gayrimenkul, dördüncü ofis projesi Nidakule Ataşehir'i görücüye çıkardı. 15 Nisan Salı günü Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısına Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ve Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Alpaslan Çalım katıldı.

190 ofis var
30 katlı ofis kulesi, 3 katlı yatay ofislerin ve mağaza/dükkanların bulunduğu podyumdan oluşacak Nidakule Ataşehir Kuzey toplam 13 bin 020 metrekare alanda inşa ediliyor. Anadolu Yakası’nın ve Ataşehir’ in en prestijli ofis projelerinden biri olacak Nidakule Ataşehir tamamlandığında kullanıcılarına; 135 metrekareden başlayan modüler yapıdaki ofisler ile yaklaşık 1150 metrekareye kadar büyüyebilen tam kat seçenekleri sunacak. Projenin mimari tasarımı ise New York başta olmak üzere dünyanın önemli başkentlerinde proje tasarımlarına imza atan Swanke Hayden Connell Architects mimarlık ofisi tarafından gerçekleştiriliyor.
Toplam 190 adet ofis, 21 adet ticari alan ve 1 adet konferans salonuna sahip projede ofisler, metrekaresi 5 bin 500 TL+KDV’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Tahincioğlu Gayrimenkul, 525 milyon TL+KDV gelir taahhütü ile hayata geçirdiği projeden KDV dahil 620 milyon TL gelir bekliyor. Emlak Konut’un projedeki payı ise yüzde 36,2 oranında gerçekleşecek. Bu da yaklaşık 190 milyon TL ediyor.

Tahincioğlu Gayrimenkul Yön. Kur. Bşk. Özcan Tahincioğlu

RÖPORTAJI  İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ

Son iki yılda 320 milyon dolardan fazla yatırım
Nidakule Ataşehir Kuzey projesinde sağlıklı iş alanı koseptini konfor, güvenlik ve A Plus kalitesi ile birleştirdiklerini belirten Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, özellikle projenin kullanıcılarına sağlayacağı cazip yatırım fırsatına dikkat çekerek; “TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliği ile İstanbul finans merkezinin kalbinde konumlandırdığımız Nidakule Ataşehir A Plus ofis projesinin ilk etabı Nidakule Ataşehir Kuzey’i hayata geçiriyoruz. Tahincioğlu Gayrimenkul olarak bugüne kadar 1,5 milyon metrekarenin üzerinde inşaat alanına sahip ofis, konut, avm, turizm fonksiyonlarında birçok projeyi hayata geçirdik. Son iki yılda ise yaklaşık 320 milyon doların üzerinde bir gayrimenkul yatırımı yaptık. Anadolu Yakası ve finans merkezinin kalbi Ataşehir bölgesinde ağırlıklı olarak konunlandırdığımız bütün ofis projelerimizde A Plus kalitesine ve uluslararası standartlarına öncelik verdik. Tahincioğlu için ofis sadece çalışılan bir alan değil zamanımızın büyük bir bölümünü gerçirdiğimiz bir yaşam alanıdır. Bu anlayıştan yola çıkarak insanı önemseyen, ön planda tutan aynı zamanda çevreye duyarlı maksimum verimliliğe sahip ofis projeleri üretiyoruz. Nidakule Ataşehir Kuzey projesi avantajlı fiyatları ile kullanıcılarına yepyeni bir yatırım fırsatını sunuyor. Tahincioğlu Gayrimenkul olarak önümüzdeki dönemlerde ofis yatırımlarına ve ticari yatırım alanında kanıtladığımız uzmanlığımızı aktaracağımız konut yatırımlarına devam edeceğiz’’ dedi.

Emlak Konut’la ilk proje
Nidakule Ataşehir projesinin ön talep sürecinde, projenin yarısına yakın bir ön talep topladıklarını ifade eden Tahincioğlu, “Nidakule Ataşehir’in bizim için bir özelliği var. Bu proje, Emlak Konut GYO ile gerçekleştirdiğimiz ilk proje. Dolayısıyla müşterilerimize Emlak Konut GYO güvencesiyle daha çok kazandırmak için, bölgede 12 bin 500 dolarlar seviyesinde bulunan metrekare fiyatlarını 5 bin 500 TL+KDV başlangıç olarak belirledik. Ancak bu rakam, gösterilen talepten dolayı fazla sürmeyecektir. Zira projenin başarısı da, ilk alan müşterilerimizin kazanması da buna bağlı” diye konuştu.

“Tüm tecrübemizi yansıttık”
Nidakule Ataşehir projesinin Tahincioğlu Gayrimenkul’ün dördüncü ofis projesi olduğunu hatırlatan Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Alpaslan Çalım, “Teknik ekiplerimiz, A plus müşteri profilinin ofis içi dizaynından dış cephesine kadar nasıl bir ofis istediklerini belirlediler ve çalışmaları ona göre geliştirdiler. Daha önceki bütün projelerimizde edindiğimiz tüm tecrübeyi Nidakule Ataşehir projemize yansıtmaya çalıştık. Umarım da başarılı oluruz” ifadelerini kullandı.

“İFM Maslak’a şimdiden rakip”
Nidakule Ataşehir projesinin İstanbul Finans Merkezi’nin hemen yanında hayata geçirildiğine dikkat çeken Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise “İstanbul Finans Merkezi bölgesi gösterdiği gelişimle şimdiden Maslak ve Büyükdere Caddesi gibi finans bölgelerine rakip oldu. Biz yurtdışına gittiğimizde son derece modern ofisler görüyoruz. İnşallah bu bölgeyi yakın zamanda biz de bu seviyeye getireceğiz. Biliyorsunuz bölgenin sosyal ihtiyaçlarını da karşılayacak projeler gerçekleştiriyoruz. Bu da bizim çalıştığımız bölgeleri farklı  bir noktaya taşıyor. Tahincioğlu Grubu’nun başarılı bir gıda geçmişi var. Bu tecrübelerini inşaat sektörüne de taşıdılar. Biz de kendilerini çok başarılı bulduğumuz için kendileriyle çalışmaya karar verdik” diye konuştu.

LEED Gold kriterleriyle geliştiriliyor
İstanbul’un değişen ve gelişen yüzünü temsil eden Ataşehir’de konumlandırılan Nidakule Ataşehir Kuzey projesi, cazip fiyatları ile kullanıcılarına yepyeni yatırım fırsatını sunuyor. Tahincioğlu’nun bütün ofis projelerinde olduğu gibi uluslararası standartları ve A Plus kalitesini ön planda tuttuğu ofis projesi yoğun peyzaj çalışmaları ve kullanıcı odaklı sosyal alanlarıyla da dikkat çekiyor. Çevreye duyarlı ve sürüdürülebilir enerji tasarrufu gerçekleştiren yapılara verilen LEED Gold Sertifikası kriterleri doğrultusunda hayata geçirilen projede ofis kullanıcılarının yoğun iş temposundan uzaklaşarak rahatlayabilecekleri yaklaşık 6 bin 200 m2 büyüklüğünde bir teras bahçesi yer alacak. Ayrıca sürdürülebilir enerji tasarrufu sunan Leed Gold kriterleri sayesinde aidat masraflarının da minimum düzeyde tutulması sağlanıyor. Tahincioğlu’nun diğer projelerinde olduğu gibi, Nidakule Ataşehir Kuzey projesinde de BMS (Building Management System) akıllı bina sistemi kullanıyor. Klasik bir çalışma ortamından çok daha fazlasını sunan Nidakule Ataşehir Kuzey, ofislerindeki brüt 4.20 metrelik tavan yüksekliği ve her katta açılabilir camlar, ortak alanlar için 4 borulu fan coiller kullanılarak sağlanan ısıtma ve soğutma tesisatı, kesintisiz elektrik enerjisi sağlayacak güçte jeneratörler, 50 metreküp/saat temiz hava sağlayan havalandırma sistemi gibi özellikleri ile kullanıcılarına nefes alan bir yaşam alanı sunuyor.

“Pazartesi sendromu”na son!
Tercihe göre hem yatay hem de dikey çalışma alanları sunan Nidakule Ataşehir Kuzey, çevre dostu özelliklerinin yanı sıra çalışanların iş yerlerindeki konforu için en ufak detay hesaplanarak tasarlanırken, çalışanlara “Pazartesi sendromu” yaşamamayı vadediyor. Klasik ofis projelerinden farklı olarak Nidakule Ataşehir Kuzey’de çalışanların rahatça vakit geçirebilecekleri avlu bahçesi alanı da bulunuyor. Yeşil yoğunluklu özel peyzaj çalışması ile zenginleştirilen teras bahçeleri ofis kullanıcılarının dinlenirken eğlenebilecekleri farklı zihin ve yer oyunlarının yer aldığı bir oyun alanı da bulunuyor. Toplantı salonlarına, 230 kişilik konferans merkezine, yüksek sayıda otopark imkanı, çalışırken aynı zamanda bütün ihtiyaçların karşılanabileceği ticari alanlara sahip proje, standartların çok daha ötesinde, ev rahatlığında bir çalışma alanı sunuyor.

Nidakule Ataşehir iletişim
444 4 846
www.tahincioglu.com
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin