Günün tüm haberleri Künye İletişim Reklam
bizimtepeEmlak Dream
Sinpaş Queen Logo
Konut Projeleri Sektörden Haberler Yeni Projeler Yazlık Projeler Fırsat Projeleri Emlak Magazin Gündem Konut Kredileri Etkinlik Takvimi
AND PASTEL
Eval Park İstanbul'da Metrekaresi 3 Bin TL!
Anadolu Yakasına Kiler GYO İmzası!
Taksim Petek Residence 72 Ay '0' Faiz!
SEKTÖRDEN HABERLER

YDA Grup GYO olmayı planlıyor

9.6.2012 - 10:32
YDA Grup GYO olmayı planlıyor

 

Ankaralı YDA Grup yeni hedefini belirledi. 2.5 milyon metrekarelik konut yapan firma 3 yıl içinde GYO olup halka açılmayı planlıyor. Firmanın 1.5 milyon euro’luk hastane yatırımları da bulunuyor

Yurtiçi ve dışındaki projeleriyle gayrimenkulün devleri arasına giren Ankaralı YDA Grup’un inşaattaki hızlı ve sessiz yükselişi sürüyor. YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, bundan 5 yıl önce ‘5 yılda 5 bin konut’ hedefi koyduklarını hatırlatarak, “Geldiğimiz noktada hedefi katlayarak 20 bine yakın konuta ulaştık” dedi. Büyüme stratejilerinde Ankara’nın yanı sıra İstanbul’un büyük bir etkisinin bulunduğunu anlatan Arslan, “İstanbul’daki üçüncü projemizi satışa sunduk. Zeytinburnu’ndaki The İstanbul Residence’da yaklaşık 1 hafta içinde yüzde 35 satış rakamına ulaştık” dedi.

Piyasanın genel itibariyle durgun seyretmesine rağmen, projedeki fiyatları uygun tutmaları nedeniyle böyle bir satış grafiği yakaladıklarını ifade eden Arslan, “Konutta fiyat düşürmek mümkün değil. Sonra inandırıcılığınız kalmaz. Uygun fiyatla çıkarsanız vatandaş da kazanır. Biz bunu yapıyoruz” diye konuştu. Bunun en iyi örneklerinden birinin yine aynı bölgedeki Sahilpark projesi olduğunu belirten Arslan, “Oradan 1.5 yıl önce konut alanlar şimdi yüzde 40 prim yaptı. Projede anahtarları da teslim ettik. The İstanbul Veliefendi ve The İstanbul Residence projelerimizden alanlar da bu oranlarda prim kazanacaktır” dedi.

‘The’ serisine devam

Bu başarılı projelerin İstanbul’daki beklentilerini karşıladığını ifade eden Hüseyin Arslan, ‘The’ serisini devam ettireceklerini kaydetti. İstanbul Avrupa yakasında 3 proje için hazırlıklara başladıklarını açıklayan Arslan, bunlardan birinde sözleşme aşamasında, diğer ikisinde ise çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Aslan, İstanbul’u önemsediklerini ve kente değer katmak istediklerini belirterek, “İstanbul’daki büyük ihalelerle ilgileniyoruz. Özellikle TOKİ’nin gelirpaylaşımı ihalelerine girebiliriz” diye konuştu.

Tüm portföy GYO’ya

Şu anda devam eden konut projelerinin toplam 2.5 milyon metrekare inşaata denk geldiğini belirten Arslan, “Ankara ağırlıklı olmak üzere birçok yeni projemiz daha olacak. Bu sayede çok daha büyük işlerin altına imza atacağız” dedi. Hüseyin Arslan, konutun dışındaki projelerin devreye alınmasıyla çok büyük bir portföye ulaştıklarını anlatarak, 3 yıl içinde gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) kurup halka açılacaklarını söyledi. Arslan, özellikle kira gelirlerini GYO’nun sepetine ekleyeceklerini belirterek, “Türkiye’nin en büyük GYO portföylerinden birine sahip olacağız. Ayrıca AVM ve konut projelerimizi de bu portföye dahil edeceğiz, hastaneler de havaalanları da GYO’nun içine girecek” dedi.

Şehir hastanesi işletecek

Hüseyin Arslan, kamu-özel sektör ortaklığıyla büyük şehir hastaneleri yatırımları da olduklarını vurgulayarak, şu bilgileri verdi: “Hastaneler bir kampüste toplanıyor. Yatak ve kalitesi artırılıyor. Çevreye duyarlı ve modern hastaneler yapıyoruz. Kayseri’de 1583 yatak, Manisa’da 668 yatak, Konya’da 838 ve Mersin’de 1253 yatak kapasiteli hastaneleri yapıyoruz. Burada toplam 1.5 milyar euro’luk yatırım yapıyoruz. 3 yıl içinde inşaatları tamamladıktan sonra 25 yıl boyunca işletmesini biz yapacağız. Bu yatırımlar için kamunun cebinden para çıkmıyor.”

Hastanelerdeki bu modelin yurtdışında İngiltere, Fransa ve Kanada gibi ülkelerde denendiğini ve başarılı olduğunu dile getiren Arslan, “İlk olarak Kayseri’deki hastaneyi devreye alacağız. 2014 Şubat ayında teslim edilecek.

Ankara’da kafesi sökecek

Hüseyin Arslan, Ankara’da büyükşehir belediyesinden satın aldıkları arsada yeni proje çalışmaları yaptıklarını anlatarak, daha önce belediyenin yaptığı çelik konstrüksiyonları sökeceklerini söyledi. Arslan, arsada Ankara’ya yakışır şekilde ofis ya da rezidans yapacaklarını ifade eden Arslan, sökümlere ise bu yıl başlayacaklarını aktardı. Arslan, en büyük arsa stoklarının Ankara’da bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

“The serisi başkentte de devam edecek. Söğütözü’nde 700 konutluk The Ankara projesine başlayacağız. Yenimahalle’de 3.500 konutluk bir proje daha başladı. Kentsel dönüşüm yapılan bu projeyle önce hak sahiplerinin konutları verilecek. Projenin içinde temalı park da olacak.”

Kayseri’ye rezidans

Hüseyin Arslan, bir başka yeni projenin ise Kayseri’de olduğunu açıklayarak, ‘The Kayseri Rezidans’ adındaki projede
168 rezidans yapacaklarını vurguladı. Arslan, 70 metre ile Kayseri’nin en yüksek binası konumundaki projenin ruhsatını aldıklarını ve kısa süre içinde satışa çıkacaklarını ifade etti. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Bakırköy’de emlak fiyatlarını Kentsel dönüşüm yükseltecek
420 konuttan oluşan Four Winds ResidenceTaşyapı güvencesiyle cadde de
Birleşik Arap Emirlikleri'nde çöl'ü inletecek stad
 
İstanbul'un semtleri isimlerinde tarih taşıyor
İnşaat sektöründe istihdam artışı: Yüzde 2
Ofisim İstanbul’da yeni kampanya
 
UNDP Özel Ödülü ile Altın Pusula küresel boyut kazandı
Lüks yat üreticisi Vicem İnşaat sektörüne dönüş yaptı
Cihan Ünal, Şehrizar Konakları Reklam Filminde Gelenekten Geleceğe Bir Yaşamaya Davet Ediyor
 
A+LIVE Ataşehir
REFERANS KARTAL
Tual Bahçekent
KARTAL 34
Emlak Konut
Future Park
GREENOX
avrupa konutları başakşehir
Pal City
Evre Gedizler
e ofis
EMLAKHABERTURU
YAZARLAR
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Yeni Projeler Yazlık Projeler Fırsat Projeleri Emlak Magazin Gündem Konut Kredileri
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva