Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Bahattin Uçar: Yüzde 40'a yakın bir ön talep aldık
MESA 8 yeni proje ile yaşamlara değer katıyor
Abdülkadir Akkuş: “A plus kaliteyi uygun fiyata yapıyoruz”
Meydan Ardıçlı'da satışlar başladı
KONUT PROJELERİ

Türk İnşaat Şirketleri projelerini Katar'da tanıttı

Medyacity tarafından Katar’ın başkenti Doha’da 19-21 Nisan arası düzenlenen Expo Turkey By Qatar 2017 Fuarında Türkiye'deki konut projeleri Katarlı yatırımcıların ilgi odağı oldu.Farklı sektörlerden 154 firmanın katıldığı fuarda Türk konut projeleri fuara damgasını vurdu.

Ayla Özer
Emlakdream Editörü
21.4.2017  - 12:38
Türk İnşaat Şirketleri projelerini Katar da tanıttı

Expo Turkey By Katar Fuarıyla Türkiye'deki birçok konut projesini bir arada görme imkanına sahip olan Katarlı yatırımcılar geç saatlere kadar fuardaki satndları ziyaret etmeyi sürdürdüler.Gayrimenkul sektörünün ağırlıkta yer aldığı fuarda, firmalar sıcak satıştan çok ileriye dönük iş birlikleri geliştirmeyi hedefledililerini aktarırken fuara  katılan birçok  inşaat şirketleri  fuar esnasında  konut satışı bağlantıları yaptıklarını ,seçilen dairelerin kaporalarını aldıklarını açıkladı.
Türkiye ve Katar arasında en üst düzeyde yürütülen yakın diplomatik ilişkilerden edinilen vizyonla iki ülkenin  iş adamları adamları arasındaki ticaret köprüsünü sağlaştırmak vizyonuyla düzenlenen fuara Türkiye’den 154 firma yer aldı.Gayrimenkul sektörünün ağırlıkta olduğu fuartda mobilya,beyaz eşya,İnşaat malzemeleri,İketilşim sektörleri yer aldı.
Fuarın açılışında konuşan Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammet Bin Ahmet  Bin Towar Al Kuwari  “Expo Turkey By Qatar 2017 iki ülke arasında ticari ve ekonomik köprü olmakla birlikte kültürel ve siyasi  ilişkilere de katkıda bulunulacaktır . Türk ürünlerinin kalitesini ve kalitesini bildiğimiz için bunların fuarın yapmaktan çok mutluyuz.Katarda iş kapılarının açılmasına büyük destek vereceğimizi belirtmek istiyorum.” dedi.

AÇILIŞ TÖRENİNİ İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYIMIZTürkiye Cumhuriyetini Temsilen Doha Türk Büyükelçisi Fikret Özer konuşmasında.İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirmek halkları yakınlaştırmak için çaba sarfetmeliyiz.medyacity tarafından organize edilen bu fuara katıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.Bu fuara 150 Türk şirketi yer almaktadır.Başta gayrimenkul olmak üzere mobilya sektörü,sağlık sektörü,iletişim sektörü,bilişim sektörü,makine sektörü,iletişim sektörü ,medya olmak üzere büyük bir katılım sağlanmıştır.bakanlıklar düzeyinde de desteklenmiştir.Geçtiğimiz dört sene içinde iki ülke arasında ticari anlamda büyük gelişim göstermiştir.Dört sene önce Türkiye’nin ihracatı 250 milyon dolarken 2016 yılında 440 milyon yükselmiş.Aynı zamanda Katar’ın Türkiyeye ihracatı da 525 milyondan 835 milyon dolara 2015 itibari ile yükselmiştir.Gelecek yıllarda ticaret hacmi 2 milyar doları bulacaktır diye umuyoruz.
Katar’da Türk şirketleri çok büyük projelere imza atılmıştır.Türk yatırımı 17 milyar dolara varmıştır.Hava alanı,Katar Konferans salonu,İslami eserler müzesi,stadyumlar ,yollar,metro inşaatı  da süre gelen yatırımlardır.
Biz Katar’ın 2030 vizyonuna da katkıda bulunmak için hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.Katar’ın Türkiye’deki yatırımları da 1.2 milyar doları bulmuştur.Bu anlamda Katarlı iş adamları da Türkiye’debüyük projeler yaptığını biliyoruz. Finansbank,Boyner,Digitürk,ABank gibi birçok şirkette yatırımları olmuştur.Katarlı yatırımcılardan da Türkiye’de yatırımlarını daha da arttırmasını bekliyoruz.”dedi
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammet Bin Ahmet  Bin Towar Al Kuwari, Doha Türk Büyükelçisi Fikret Özer,GYODER başkanı Aziz Torun fuardaki standları ziyaret ederek bilgi aldılar.Ardıbdan GYODER standında ardından Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammet Bin Ahmet  Bin Towar Al Kuwari ve GYODER Başkanı Aziz Torun basınla bir araya geldi.
Fuara yerlerini alan Türkiye’nin önde gelen inşaat firmaları standlarında projelerini Katarlı yatırımcılarla buluşturdu.Katılan gayrimenkul şirketleri alfabetik olarak şu şekilde sıralanıyor: Artaş Grubu, Buruj İnşaat Emlak, Çiftçi Tower&Türkerler, Dati Holding, Doğuş İnşaat, Emlak Konut GYO, EMS Yapı, Gen Yapı&Anatolian Real, Gül Proje, GYODER, İhome İnşaat, Kasır İnşaat, Kuzu Grup, Mila Mimarlık, Nish Grup, RM İnşaat, Sinpaş Grubu,Soylu Yapı,Sur Yapı, Tekfen, Teknik Yapı, Torunlar GYO ve Yente Yapı.Metal Yapı AŞ fuarda düzenledikleri workshop ta Küçükçekmece’de yer alan Blue Lake  projelerini yatırımcılara tanıttı.
Fuar esnasında birçok stantda konut satışı gerçekleşti.Firmalar İstanbul’da yerinde  projelerini göstermek üzere yatırımcılarla iletişimde bulundular.
Emlakdream.com’un röportajlarıyla  fuarın nabzını tutmaya devam etti.
Fuarın ilk günü GYODER basın toplantısının ardından Artaş İnşaat basınla bir araya geldi.8 projesi ile Katar’da gövde gösterisi yapan Artaş İnşaat  Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya emlakdream.com mikrofonuna fuarla ilgili değerlendirmede bulundu.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ 


Çetinsaya, "Gayrimenkul satışı 2012'ye kadar yabancılara yoktu. 4 yıldır mütekabiliyet ile serbestlik var. önümüzdeki süreçte daha hızlı satışlar olacak. Devletimiz teşvikler yaptı. KDV'ye itirazlarımız vardı. Tapu harçlarımızda isteklerimiz vardı. Şu anda 1 ay önce yabancıların gayrimenkul almaları paralarını döviz getirmeleri durumunda KDV muafiyeti geldi. Körfez ülkeleri içinde Katar, her yönüyle anlaşacağımız bir halk. Bugüne kadar 17 bin 500 konut teslim ettik hiç bir sorun yaşamadık biliyorsunuz.Devam eden 5 bin 500 konutumuz bulunuyor.Bu fuara 8 proje ile geldik. Kartar halkı ve Türkiye ile samimi ilişkiler var. Katar'dan ev alımı ile ilgili talepler alıyoruz. Devletin yabancılar için yaptığı teşvikler sonrası son bir ay için de 8 tane daire satışı gerçekleştirdik." diye konuştu.

Artaş İnşaat Koordinatörü Varol Tezmen; 'Avrupa Konutları' markalı projelerine Katarlı yatırımcıların ilgisini artırmayı hedeflediklerini belirterek Doha'da düzenlenen fuarla ilgili görüşlerini paylaştı.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ 


Expo Turkey By Qatar 2017 Fuarında Sinpaş GYO Genel Müdürü  Seba Gacemer emlakdream.com' konuştu.
Katar’ın Doha kentinde düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı’na Fuara Queen Central Park ve Bursa Modern projeleri ile katılan Sinpaş GYO bir basın basın toplantısıyla projelerini yeni yatırımlarını, Katar'dan beklentilerini aktardı.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ 


Kuzu Grup SeaPearl projesi ile fuarda görücüye çıktı. Kuzu Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu SeaPearl  projesini Katar Devleti ile birlikte hayata geçirdiklerini belirterek fuarla birlikte Katar'da yatırım fırsatlarını yakalama şansı bulduklarını söyledi. Özen Kuzu; projenin ilk etabının yüzde 45 oranında satıldığını ve bu satılan kısmında yüzde 20-25 gibi Katarlı ve Suudi Arabistanlı yatırımcılara yapıldığını açıkladı.
Emlakdream.com Genel Yayın Yönetmeni Ayla Özer'in sorularını yanıtlayan Özen Kuzu; SeaPearl Ataköy projesinin ilk etabındaki konut teslimlerinin temmuz sonundan itibaren başlayacağı bilgisini verdi.Kuzu “Katar’daki yatırımlara talibiz “dedi.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ Teknik Yapı'dan Katar çıkarması
Teknik Yapı, Katar Expo Fuarı'nda bu yıl içinde satışa sunacağı üç yeni projesinin ön lansmanını yaptı.
Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım; 'Yabancıya satışta şeffaf ve net olmak çok önemli dedi.Bugüne kadar yurtdışı fuarlarına katılmadıklarını açıklayan Umut Durbakayım; Körfez bölgesinden gelen gayrimenkul yatırımcılarının taleplerinden pay almayı hedeflediklerini belirterek fuara hem Teknik Yapı'yı hem de projelerini tanıtmak amacıyla katıldıklarını söyledi.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ 


 
Sur Yapı Yönetim Kurulu ve KONUTDER Başkanı Altan Elmas, Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleşen Expo Turkey By Qatar 2017 fuarında Emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer’e açıklamalarda bulundu. Altan Elmas, Sur Yapı konut portföyünün yüzde 25’inin yabancıya satışını hedeflediklerini söyledi.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci: 'Büyükyalı İstanbul'un satışa yeni açılacak bloklarında Körfez Bölgesi yatırımcılarını hedefliyoruz'
'Expo Turkey By Qatar' fuarında Körfez bölgesi gayrimenkul yatırımcılarının büyük ilgi göstermesi beklenen Büyükyalı İstanbul projesinde satışa yeni açılacak bloklarda yabancı yatırımcılara satışlar hedeflenecek.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ 


 
Tekfen Holding Gayrimenkul Geliştirme Genel Gurubundan sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Akdilli Oral: 'Fuara Katarlı yatırımcıları tanımak ve Katar'daki iş fırsatlarını görmek amacıyla katıldık' dedi.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ Katar'da altyapı ,yol ve stadyum inşaatları ile faaliyet gösteren Tekfen Holding; gayrimenkul projeleri geliştirme alanında da önemli işler yapmayı hedefliyor.
 
Tema İstanbul Projesi Katar'da görücüye çıktı
Katar'ın Başkenti Doha 'da düzenlenen Expo Turkey By Qatar 2017 fuarında yer alan Tema İstanbul Projesinde kalan son konutlar Katarlı yatırımcılarla buluştu.
Expo Turkey By Qatar 2017  fuarında tanıtımı yapılan Tema İstanbul  projesini Genel Müdürü Aydın Ayçenk emlakdream.com'a konuştu .3533 konuttan oluşan.Türkiye'nin hatta Avrupa'nın en büyük konut projesi Tema İstanbul'u Katarlı dostlarımıza anlartmak istiyoruz . Böyle projelerin Türkiye'de yapıldığını bilmelerini sağlamak istiyoruz dedi. 

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ 
 
 
 
 

Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Ormanada'da dolar kuru sabitlendi!
Eczacıbaşı'nın Ormanada projesinde dolar kuru 3,09 TL'de sabitlendi.
Paramount Miami World Center İstanbullu yatırımcılarla buluştu
Miami'nin en büyük yatırım projesi Paramount Miami World Center, İstanbul’da ...
Modern yaşam MiaVita Beytepe'de yaşam buluyor
MiaVita Beytepe Projesi, 22 Nisan’da gerçekleştireceği lansman ile yaşam ...
 
İstanbul Turizm Merkezi ilk kez Katar’da tanıtıldı
İstanbul‘un ve bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olacak İstanbul ...
Pine Homes'ta 580 bin TL'den başlayan fiyatlar
Eyüp Göktürk'teki Pine Homes projesinde ev fiyatları 580 bin TL'den başlıyor.
Teknik Yapı'dan Katar çıkarması
Teknik Yapı, Katar Expo Fuarı'nda bu yıl içinde satışa sunacağı üç yeni ...
 
Artaş İnşaat 8 projesiyle Katar’da
İnşaat sektörünün önde gelen ve en aktif firmalarından Artaş İnşaat, 19 ...
Lejant, inovatif bakış açısını Aden Ballıkpınarı’na yansıttı
İnşaat sektöründeki yenilikçi vizyonunu hayata geçirdiği projelere yansıtan ...
Park Mavera 2'de son 50 dairede fırsat..
Konut teslimlerine az bir süre kalan Park Mavera projesinin 2'inci etabında ...
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Yamanevler
Gyoder Erzurum
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Eylül  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14 15
  16
  17
  18 19 20 21 22
  23
  24
  25
  26 27 28 29
  30
 • Ekim  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
             
  1
  2 3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Kasım  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
     
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
 • İstanbul Konut Projeleri (259)
 • Kartal Konut Projeleri (26)
 • Kadıköy Konut Projeleri (23)
 • Kağıthane Konut Projeleri (18)
 • Başakşehir Konut Projeleri (18)
 • Esenyurt Konut Projeleri (17)
 • Bağcılar Konut Projeleri (16)
 • Pendik Konut Projeleri (15)
 • Küçükçekmece Konut Projeleri (12)
 • Maltepe Konut Projeleri (11)
 • Beylikdüzü Konut Projeleri (10)
 • Ümraniye Konut Projeleri (9)
 • Sancaktepe Konut Projeleri (9)
 • Sarıyer Konut Projeleri (8)
 • Zeytinburnu Konut Projeleri (7)
 • Eyüp Konut Projeleri (6)
 • Tuzla Konut Projeleri (6)
 • Üsküdar Konut Projeleri (5)
 • Beyoğlu Konut Projeleri (5)
 • Gaziosmanpaşa Konut Projeleri (4)
 • Fatih Konut Projeleri (4)
 • Ankara Konut Projeleri (21)
 • Çankaya Konut Projeleri (11)
 • Etimesgut Konut Projeleri (3)
 • Yenimahalle Konut Projeleri (3)
 • Gölbaşı Konut Projeleri (1)
 • Pursaklar Konut Projeleri (1)
 • Sincan Konut Projeleri (1)
 • Keçiören Konut Projeleri (1)
 • İzmir Konut Projeleri (15)
 • Bornova Konut Projeleri (4)
 • Konak Konut Projeleri (2)
 • Karabağlar Konut Projeleri (2)
 • Karşıyaka Konut Projeleri (2)
 • Torbalı Konut Projeleri (1)
 • Çeşme Konut Projeleri (1)
 • Menemen Konut Projeleri (1)
 • Narlıdere Konut Projeleri (1)
 • Bursa Konut Projeleri (6)
 • Nilüfer Konut Projeleri (4)
 • Osmangazi Konut Projeleri (1)
 • Orhangazi Konut Projeleri (1)
 • Konya Konut Projeleri (5)
 • Selçuklu Konut Projeleri (3)
 • Meram Konut Projeleri (2)
 • Kocaeli Konut Projeleri (5)
 • Gebze Konut Projeleri (2)
 • İzmit Konut Projeleri (1)
 • Darıca Konut Projeleri (1)
 • Başiskele Konut Projeleri (1)
 • Trabzon Konut Projeleri (1)
 • Ortahisar Konut Projeleri (1)
 • Muğla Konut Projeleri (1)
 • Bodrum Konut Projeleri (1)
 • Antalya Konut Projeleri (1)
 • Kepez Konut Projeleri (1)
 • Yalova Konut Projeleri (1)
 • Armutlu Konut Projeleri (1)
 • Gaziantep Konut Projeleri (1)
 • Şehitkamil Konut Projeleri (1)
 • Denizli Konut Projeleri (1)
 • Merkezefendi Konut Projeleri (1)
 • Kullanım ve Gizlilik
  Maxiva