Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Seba Gacemer: 'Gökorman projesi dikey mimaride doğayı gökyüzüne taşıyor'
Propa Vista metroya 10 adım mesafede..
Bilal Aydoğan:Çocuklu ailelere yüzde 35 indirim ile ev verdik
Bahattin Uçar: Yüzde 40'a yakın bir ön talep aldık
SEKTÖRDEN HABERLER

Seba Gacemer Katar'da üç yeni proje açıkladı...

Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda Sinpaş Genel Müdürü Seba Gacemer, İstanbul ve Bursa'daki yeni projelerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Burak Öz
Emlakdream Editörü
20.4.2017  - 21:31
Player yükleniyor...

Katar’ın Doha kentinde düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı’na Fuara Queen Central Park ve Bursa Modern projeleri ile katılan Sinpaş GYO bir basın basın toplantısıyla projelerini yeni yatırımlarını, Katar'dan beklentilerini aktardı. 
Toplantıda Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Katar'da gördükleri ilgiden memnunuyetlerini dile getirdi. Seba Gacemer, "Sinpaş GYO olarak daha geniş bir coğrafyada iş yapmak üzere bu irademizi ortaya koyduk. Fuarda dün ve bugün satış oldu. Bu gibi platformlarda geldim sattım küçük kalır çünkü çok büyük bir gelir grubu olan ve bütün dünyada Avrupa’da Amerika’da yatırım yapmakta olan oradaki ülkelerin hissedarları çok büyük bir vizyon var burada. Dolayısıyla biz burada satış yaptık gibi şeyler ufak ufak kıpırtılar olur.” diye konuştu.

'Katar serüvenini bu fuarla daha ileriye taşıyacağız'
Sinpaş markasını Katar'da üst sevilere taşımayı amaçladıklarını belirten Gacemer,
“Türkiye markasını, Türk insanını tanıtıp, nasıl bir yaşam ve yatırım vaadiyle onları davet ettiğimizi doğru bir şekilde onlara anlatmaya çalışıyoruz. Bazı şehirlerimizi ele alırsak onların oldukça ilgisini çekiyor ve yaşamaya değer buluyorlar. Daha büyük çaplı yatırım değeri olarak da Türkiye’yi yatırıma değer buluyorlar. Biz bu çerçevede son birkaç yıldır Katar’la yavaş yavaş artan ilişkiler içindeyiz. Sinpaş Grup bünyesinde bizim kurumsal çalışmalarımız var ama Sinpaş GYO olarak hedefimiz bireysel konut satışlarıyla başladığımız Katar serüvenini bu fuarlarla daha çok ileriye taşımak. Kültürleri, ihtiyaçları inceleme fırsatı buluyoruz, proje geliştirirken yabancıya satış perspektifi görüyoruz. Bunun özellikle tercih edilen bölgelerde yapıyorsak dikkate alıyoruz. Çok daha fazla hedef kitleye ulaşmak için projelerimizi geliştirirken bize yeni bir girdi oluşturuyor. Onların hassasiyetini de göz önüne alarak proje geliştirmek artık bizim iş yaşamımıza yerleşmiş durumda” şeklinde konuştu. 

Bursa'nın önünün açık olduğunu belirterek sözlerine devam eden Seba Gacemer, “Bursa’ya olan ilgi biz ne kadar daha fazla tanıtırsak onun önünün o kadar açık olduğunu görüyoruz. Hemen hemen her yıl aktif 5-6 projemiz oluyor. Satış pazarlamasını ayrıntılı olarak Türklere yönelik hazırlarız, artık yeni vizyon olarak yabancıya satışlarımız da olur. Bugün burada kısmen önden bazı bilgilerini veriyoruz. Tabii ki biz bunun Türkiye’de Bursa’da, İstanbul’da lansmanlarını yapacağız ama bununla ilgili feedbackler alıyoruz.
Bursa Modern’in yanında yeni proje
 Bursa Modern de ödüllü ve örnek bir proje. O ölçekte başka hiçbir proje yok. Bunun yanında biraz konsept olarak içinde ofisi de barındıracak, oteller, avmler yollar gibi yatırımlar oldu. Bizim başladığımız yıllara göre bambaşka bir bölge oldu. Ruhsat çalışmaları devam ediyor. Yılın ikinci döneminde Bursa’daki projemizi devreye sokacağız. İçinde ticari alanlar, konut ofis. 450 milyon yatırım değeri. Ağırlıklı olarak Bursa İstanbul satıyoruz." dedi.

Gacemer şöyle devam etti:
"Yabancıya satış oranı yaklaşık yüzde 20’ye 80 gibi. Bomonti projemiz yabancıya satışta oldukça başarılı. Körfezden gelen müşterilerimizin söylediği bizim yaşantımıza uygun diyorlar, tamamen yabancıya satılan bir projede yer almak yerine Türklerle komşuluk ilişkilerini geliştirmek istiyorlar. Kültüre adapte olup bunu da yaşamak istiyorlar. Sinpaş GYO’nun çok büyük bir yatırımı var, eşsiz bir yatırımı var, bu yatırımın devamını sağlayacak arsaları da var bu projelerimizi hem Türklere hem de Körfez ülkelerine nasıl pazarlayacağımız konusunda çalışıyoruz. Bu vizyonumuz da ortada. 2017 yılını da sezon artık yeni başlıyor gibi düşünmek lazım ama biz buna rağmen boş durmadık. 2017’de 40 milyon liralık yabancıya satış gerçekleştirdik. Biraz düşük sezon geçmişti. Farklı ülkelerden talep alıyoruz. Bizim bütçelerimizde belli oranlarda yer alıyor."

Sinpaş'tan İstanbul'da iki yeni proje
İstanbul'da iki projeye başlayacaklarını söyleyen Gacemer bunun hakkında da, "Bursa dışında İstanbul’da iki projeye başlıyoruz. Biri Ümraniye’de biri Sancaktepe’de, bu iki projemiz de hem mimari olarak hem müşterilerime yatırım değeri olarak hem de yaşam değeri olarak sunacağımız iki proje. Ön satışlarına yakında başlayacağız, eylül ekim ayı içinde lansmanlarını yapmayı hedefliyoruz. Ümraniye’deki konut ağırlıklı, farklı özel bir mimari çalıştık. Sancaktepe’de ise çarşı ve konut olarak  500’e yakın konut yapacağız ,400 civarı da Ümraniye’de.
Sinpaş Marmaris projesini bekletiyor 
Sinpaş olarak Marmaris’te çok güzel bir yatırımımız var. Hedef kitle çalışmaları, konsept çalışmaları yaptık şimdiye kadar. Marmaris dünya çapında pazarlanması gereken çok özel bir bölge. Üç tane koyu olan çok güzel bir lokasyon. Dolayısıyla tam değerinde doğru kitleyle, doğru şekilde pazarlanması gerekiyor. Onu pamuklara sardık ve istediğimiz değeri oluşturup ondan sonra pazarlamak istiyoruz. Şu anda burada Sinpaş GYO kimdir dedikleri zaman portföyümüzü sunarken bu güzel kendimize ait yatırımımızı da sunmak istiyoruz. Orada otel, ticari, konut hepsi bir kompleks halinde olacak." dedi.

Gacemer yabancıya teşvik düzenlemeleri konusunda da şunları söyledi:
"KDV istisnası, oturma izinleri bizim satış argümanı olarak ekstradan kullandığımız şeyler. Önce ürünü beğenmeli, Türkiye’yi benimsemeli, firmayı benimsemeli, sonra diğerleri… Bu toplum dünyanın her yerinden ev alabilir ve bu özellikler dünyanın pek çok yerinde var. Ülke olarak bizim böyle bir açılım yapmamız bu rekabetin içinde elimizde bu argümanların olması çok büyük bir artı. Bunlar birebir satışı bitirirken bizim çok işimize yarayacak. Zaten ülkemize çok büyük bir sempati var. Diğer fuardan ev alan bir körfez ailesi çok büyük bir güvenle ev aldı. Çok güzel bir iletişim oldu aramızda. Dün buraya gelmişler beni görmek için. Türk insanının sıcaklığını gerçekten körfezde de görüyorum. Sözleşmelerini yapmaya geleceklerdi İstanbul’a ama benim geleceğimi duyunca buraya da gelmişler. Bu bizim Türkiye olarak çok büyük bir artımız. Bunu dünyanın hiçbir yerinde göremezler. Bizim için onlar artık sonsuza dek dostumuz çünkü biz onlara ev sattık. Bir tüketim malzemesi değil, yatırım, hayatın çok önemli bir parçası. Bu vizyonla konut sattığımız için yabancı müşterilerimiz bir konut almanın ötesinde bir ülkede bir dostluk da alıyor olması bundan emin olması en önemli artılarımızdan. Tabii bunların üstüne de oturum izni. Vatandaşlık izni gibi unsurlar çok teşvik edici. Bunu biz bekliyorduk, gerçekleşti bizim önümüz çok açık. Biz artık mütekabiliyetten sonra geldiğimiz ivmeden sonra bundan sonrası daha çok katlanarak gidecektir. Pek çok teknik konuyu çözdük bu şekilde zaman içinde yabancı müşterilerin ihtiyacını da daha iyi anladık. Hem projelerimize yansıtıyoruz hem de yönetim anlamında hükümetimizin yapmış olduğu kolaylıklarla artık şu anda bizim katlanarak ilerlememiz lazım, bunu yapacağımıza inanıyorum."

Ortadoğu'da gayrimenkul geliştirme hedefi
Ortadoğu'da gayrimenkul geliştirme konuunda araştırmalar yaptıklarını söyleyen Gacemer
bunların dışında"Suud Sinpaş’ı kurduk özellikle Suudi Arabistan’da büyük bir konut açığı var, bunun tamamlanmasına yönelik, karşılanmasına yönelik sadece yerli yatırımcı değil yabancı yatırımcıları da ülkelerine çekmek istediklerini zaten beyan ettiler, bizlere bildirdiler. Biz buna hazırlık olması açısından Sinpaş Suud markamızı açıklamış olduk. Türk Ortadoğu coğrafyasında Sinpaş nasıl gayrimenkul geliştirir bunun ön çalışmalarını da yapıyoruz. Gördük ki hiç de zor değil. Bu nedenle bundan sonra yurtdışında da yatırım fırsatlarında nasıl yer alabiliriz. Bununla ilgili gelişmeleri de paylaşacağız. Biz bu konuda istekliyiz. Somut olarak şirketimizi de orada açmış olduk. Katar'da çok fazla gayrimenkul yatırımı var fakat bunlar daha çok kiralama amacıyla yapılıyor, yabancılara kiralıyor çünkü yabancılar katardan alamıyor. Fakat katarlılar gayrimenkul yatırıma çok alışık. Kiralama amacıyla burada yapılan gayrimenkulleri kiraladıkları zaman iyi bir gelirleri oluyor. Bu sektör burada o anlamda gelişimi alt üst yapı gelişmiş." dedi.

  PROJE BİLGİ FORMU
Proje ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.
Ad Soyad *   
E-posta Adresi *   
Telefon     
Mesaj *   
 
 
Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Nef; Dünya Devi Barcelona'ya Sponsor Oldu..
Geçtiğimiz sene Galatasaray'a sponsor olan gayrimenkul sektörünün parlayan ...
Altan Elmas:'Yabancıya satışı yıllık 10 milyar dolar seviyesine getirmeyi hedefliyoruz'
Sur Yapı Yönetim Kurulu ve KONUTDER Başkanı Altan Elmas, "5 yıl içinde ...
Ahmed Twar Al-Kawari: Türk şirketlerine daha çok iş vermek istiyoruz
Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Expo Turkey By Katar’ın ikinci gününde ...
 
Çankırı'da 193 konutun ihalesi yapıldı
TOKİ tarafından Çankırı'nın Atkaracalar ilçesinde inşa edilecek olan 193 ...
Çanakkale'de kiralık ve satılık ev fiyatlarında artış
Çanakkale'de 1915 Köprüsü bereketi yaşanıyor. Gelibolu ve Lapseki’deki ...
AND Gayrimenkul'e çok değerli bir proje arsası geliyor
İstanbul Merter'de bulunan Anadolu Efes'in fabrikası taşınarak buradaki ...
 
Emlak Konut projeleri Katar'da uluslararası yatırımcılarla buluştu
Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığını dünya sahnesine taşıyan Expo ...
Zeynep Akdilli Oral: 'Fuara Katarlı yatırımcıları tanımak ve Katar'daki iş fırsatlarını görmek amacıyla katıldık'
Katar'da altyapı ,yol ve stadyum inşaatları ile faaliyet gösteren Tekfen ...
Sakarya Karasu'da Milli Emlak'tan satılık arsa
Milli Emlak, Sakarya Karasu'da bulunan arsayı 4 milyon 286 bin TL'ye satışa çıkarıyor.
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Gyoder Erzurum
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Eylül  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14 15
  16
  17
  18 19 20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27 28 29
  30
 • Ekim  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
             
  1
  2 3
  4
  5 6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Kasım  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
     
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
 • İstanbul Konut Projeleri (261)
 • Kartal Konut Projeleri (26)
 • Kadıköy Konut Projeleri (23)
 • Kağıthane Konut Projeleri (18)
 • Başakşehir Konut Projeleri (18)
 • Esenyurt Konut Projeleri (17)
 • Pendik Konut Projeleri (16)
 • Bağcılar Konut Projeleri (16)
 • Küçükçekmece Konut Projeleri (13)
 • Maltepe Konut Projeleri (11)
 • Beylikdüzü Konut Projeleri (10)
 • Sancaktepe Konut Projeleri (9)
 • Ümraniye Konut Projeleri (9)
 • Sarıyer Konut Projeleri (8)
 • Zeytinburnu Konut Projeleri (7)
 • Eyüp Konut Projeleri (6)
 • Tuzla Konut Projeleri (6)
 • Üsküdar Konut Projeleri (5)
 • Beyoğlu Konut Projeleri (5)
 • Fatih Konut Projeleri (4)
 • Bakırköy Konut Projeleri (4)
 • Ankara Konut Projeleri (22)
 • Çankaya Konut Projeleri (11)
 • Etimesgut Konut Projeleri (4)
 • Yenimahalle Konut Projeleri (3)
 • Pursaklar Konut Projeleri (1)
 • Sincan Konut Projeleri (1)
 • Keçiören Konut Projeleri (1)
 • Gölbaşı Konut Projeleri (1)
 • İzmir Konut Projeleri (15)
 • Bornova Konut Projeleri (4)
 • Konak Konut Projeleri (2)
 • Karabağlar Konut Projeleri (2)
 • Karşıyaka Konut Projeleri (2)
 • Çeşme Konut Projeleri (1)
 • Menemen Konut Projeleri (1)
 • Narlıdere Konut Projeleri (1)
 • Torbalı Konut Projeleri (1)
 • Bursa Konut Projeleri (6)
 • Nilüfer Konut Projeleri (4)
 • Osmangazi Konut Projeleri (1)
 • Orhangazi Konut Projeleri (1)
 • Konya Konut Projeleri (5)
 • Selçuklu Konut Projeleri (3)
 • Meram Konut Projeleri (2)
 • Kocaeli Konut Projeleri (5)
 • Gebze Konut Projeleri (2)
 • İzmit Konut Projeleri (1)
 • Darıca Konut Projeleri (1)
 • Başiskele Konut Projeleri (1)
 • Trabzon Konut Projeleri (1)
 • Ortahisar Konut Projeleri (1)
 • Muğla Konut Projeleri (1)
 • Bodrum Konut Projeleri (1)
 • Antalya Konut Projeleri (1)
 • Kepez Konut Projeleri (1)
 • Yalova Konut Projeleri (1)
 • Armutlu Konut Projeleri (1)
 • Gaziantep Konut Projeleri (1)
 • Şehitkamil Konut Projeleri (1)
 • Denizli Konut Projeleri (1)
 • Merkezefendi Konut Projeleri (1)
 • Kullanım ve Gizlilik
  Maxiva