Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Beylikdüzü'nde konforun adı Azur Marmara'da lansman satışları başladı
Mustafa Mekki Özkan: 'Sakarya'nın hayatı artık Cadde 54'ten akacak'
Gürler Ünlü : 'Makyol Santral bölgenin yeni merkezinde yükseliyor'
Self İstanbul; 2 metro arasında yükselecek!
KONUT PROJELERİ

MİNT Çağlayan projesi satışa çıktı

MİNT, gayrimenkul sektöründe yeni bir kategori yaratıyor. MİNT, kentsel dönüşüme yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor yeni nesil şehir apartmanları şehri tazelemeye geliyor. Projede 1+0'lar 270 bin, 1+1'ler 398 bin ve 2+1'ler de 696 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

Burak Öz
Emlakdream Editörü
15.2.2017  - 10:25
Player yükleniyor...

Mint Çağlayan projesinin lansmanı bugün yapıldı. Tanıtım toplantısında MİNT'in Çağlayan projesi tanıtım filmleri ve manifestoyla tanıtıldı. Toplantıda MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altınoğlu sosyal sorumluluk bilinciyle yapmayı amaçladıkları projelerden bahsetti, hedeflerini anlattı.
Gayrimenkul sektöründe yeni nesil yaşam alanları ve konseptler geliştirmek amacıyla Sefer Altıoğlu ve Erden Timur’un birlikte hayata geçirdiği MİNT, “Şehir Bizimle Tazeleniyor”sloganı ilekentsel dönüşüm projelerine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.
Kentsel dönüşümle sadece binaların dönüşümünü değil, sokakların ve mahallelerin de dönüşümünü yapacak olan MİNT, gayrimenkul sektöründe hayata geçireceği projelerle yeni bir kategori yaratacak.Öncelikli olarak Şişli, Beyoğlu ve Kağıthane  ilçesinin önemli  bir kısmını içine  alan Büyükdere Caddesi  ile   Haliç-Cendere  arasında  kalan metro  veya  metrobüs gibi toplu  taşıma  akslarına  yakın  bölgelerde  proje  geliştirmeyi  hedefleyen MİNT, yenilenebilir enerji sistemleri ve yapacağı sosyal sorumluluk projeleriyle kentsel dönüşüm alanına yeni bir soluk getirecek.

Hedefimiz 2 Milyar Dolarlık İş Hacmi Yaratmak
Kentsel dönüşüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, ''2030 yılına kadar İstanbul’da büyük bir deprem bekleniyor ve bakanlığın açıklamalarına göre yıllık 250 bin konutu yenilememiz gerekiyor. Ancak kentsel dönüşümde bilinen sorunlar dolayısıyla bu süreç çok ağır ilerliyor.'' dedi.
MİNT olarak hedefledikleri bölgelerde yılda ortalama 750 civarındakonut üretimi yapacaklarını belirten Altıoğlu, önümüzdeki 15 yıl içerisinde 11 bin konutu dönüştürerek 2 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Bu rakamın, faaliyet gösterdikleri bölgelerdeki dönüşüme girmesi gereken konut sayısının tahmini olarak yüzde 10’una tekabül ettiğini belirten Altıoğlu, MİNT’in dönüşüm yapacağı ilçelerin ise ikinci derece deprem bölgesinde yer aldığını sözlerine ekledi. MİNT olarak dönüşüm süreci ile ilgili sürdürülebilir ilkeler koyarak sektöre yeni bir soluk getirmek için girdiklerini söyleyen Altıoğlu, dönüşümün sadece eski bir binayı yıkıp yerine yenisi yapmak anlamına gelmediğini, kentsel dönüşümün sosyolojik bir olay olduğunu belirtti. Bir dönüşüme başlamadan önce o bölgenin değerlerini çok iyi bilmek gerektiğine dikkat çeken Altıoğlu, dönüşüm süreci için girdikleri sokaklarda veya mahallelerde sadece binaları değil, yapacakları sosyal sorumluluk projeleri ile semtin çehresini de değiştireceklerini söyledi.
 
Bu Lokasyonları Paris’in Caddelerine Çevirmek İstiyoruz
Kentsel dönüşüm için girdikleri sokaklarda ya da mahallelerde sadece konut yapan bir şirket olarak anılmak istemediklerini söyleyen Altıoğlu, inşaat yaptıkları mahalledeki yaşlı bir teyzenin hayırlı bir evladı, kimsesiz bir çocuğun amcası olmak istediklerini belirterek, “MİNT iyi ki bizim mahalleye gelmiş dedirtmek istiyoruz. Bunu başarabilmek içinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edeceğiz. Girdiğimiz sokaktaki dış cephesi kötü bir binanın iyileşmesi için katkıda bulunmak istiyoruz. Belediyelerle birlikte hareket edip sanata, eğitime, spora destek çıkmayı görev biliyoruz. Mahalle yaşantısının ruhsuz soğuk siteler içinde değil gerçek mahallelerde hayat bulması için çalışacağız” dedi. Bunun yanında çarpık yapılaşmanın getirdiği görüntü kirliliği ve şehir yaşantısını etkileyen boyutunun sadece güvenli binalar inşa etmekle aşılamayacağının altını çizerek sokakları ve caddeleri de güzelleştirecek bir dönüşüm yapacaklarını belirtti. Avrupa’daki birçok metropolün şehir merkezindeki cadde ve sokakların ışıl ışıl, ferah ve estetik olduğunu, İstanbul’un en kıymetli, en merkezi lokasyonlarında dönüşüm yaparak İstanbul’u İstanbul yapan bu bölgeleri güvenli, estetik konutlarla ve güzel sokaklarla yeniden inşa edeceklerini söyleyerek “Kağıthane, Çağlayan, Beyoğlu, Şişli caddeleri neden Paris caddeleri gibi olmasın? Yani dönüşümü sadece konut bazında değil sokak ve cadde bazında yapmak önemli ancak bu şekilde ilerlersek tam anlamıyla kentsel dönüşümü gerçekleştirmiş şehri tazelemiş oluruz” dedi.İnşaat yaptıkları bölgelerdeki sokak lambalarından, kamu binalarına kadar çevrenin güzelleşmesi için her şeyi yapmaya hazır olduklarını da dile getirdi.
 
Kentsel Dönüşümde Yenilenebilir Enerji Kullanıyoruz
En önem verdikleri konulardan birinin de yenilenebilir enerji konusuolduğuna vurgu yapan ve bu yüzden ilk olarak MİNT Kağıthane projesinde uyguladıkları yenilenebilir enerji sistemlerini tüm projelerinde uygulayacaklarını söyleyen Altıoğlu, Türkiye ekonomisindeki cari açığın enerji alanındaki dışa bağımlılıktan kaynaklandığına dikkat çekerek, “MİNT olarak kentsel dönüşüm projelerimizde mümkün olan maksimum seviyede yenilenebilir enerji sistemlerini kullanıp cari açığın azaltılmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Türkiye'nin ortalama yıllık güneşlenme süresi 2 bin 640 saat iken biz bu enerjiyi neden projelerimizde kullanmayalım? Belki ufak bir dokunuş olarak algılanabilir ancak bu kentsel dönüşüm yapan tüm inşaat şirketlerinin üzerinde önemle durması gereken bir konu. Bu konuda biz de örnek olmak istiyoruz. Ülkesini ve doğayı düşünen herkesin bu konuya önem vermesi gerektiğinin altını çiziyoruz. Bu konuyla ilgili birçok bilimsel araştırmayı ve teknolojiyi takip ediyor, destekliyoruz. Bu söylediklerim yaptığımız ve yapmayı planladığımız şeylerden sadece birkaçı. Bunun gibi birçok şey yapacağız ve ilerleyen zamanda sizlerle paylaşıyor olacağız” dedi.
 
Yeni Nesil Şehir Apartmanlarımızla, Bu Yıl 550 Milyonluk Değer Yaratacağız
Geçen yıl güneş enerjisinden faydalanarak yaptıkları ilk proje olan MİNT Kağıthane’de yoğun bir talep gördüklerini söyleyen Altıoğlu, 2 ay gibi kısa bir sürede satışını, bir yıl gibi kısa bir sürede ise inşaatını tamamladıklarını ifade etti. 20 ila 35 yaş arası oturumcu kitlenin şehri yaşamak için şehir merkezindeki gideri az optimum metrekareli evleri tercih ettiğini söyleyen Altıoğlu, “Bunları dikkate alarak düşük aidatlı konutlar üretiyor ve fiyatlandırma yapıyoruz” diye konuştu. Bu yıl içerisinde “Yeni Nesil Şehir Apartmanları” konseptiyle hayata geçirecekleri MİNTÇağlayan, MİNTŞişli ve MİNTE-5 olmak üzere 3 projenin ruhsatının hazır olduğunu belirterek “Yine bu yıl içinde ruhsat aşamasında olan ve anlaşmalarını yaptığımız 4 projemizle birlikte toplam 7 projemizinyatırım değeri 550 milyon lirayı bulacak” dedi. Bu yıl ki ilk projeleri MİNT Çağlayan projesinin inşaatına başladıklarını ve projenin 14 katlı tek bir blok halinde 1+0, 1+1, 2+1 olmak üzere35 ile 111 metrekare arasında toplam 140 daireden oluşacağını belirtti. Projenin Çağlayan’ın merkezinde yer aldığına, hastanelere, metro durağına ve adliyeye iki dakikalık yürüme mesafesinde olduğuna dikkat çeken Altıoğlu, projedeki metrekare satış birim fiyatlarının 6 bin 750 liradan başladığını söyledi. Lansmana özel peşin alımlarda yüzde 15 indirim avantajı sağladıklarını,projeyi 2018 yılının Eylül ayında teslim etmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

Güçlü Özkaynak Yapımızla Hızlı Üretiyor, 18 Ay Kira Garantisi Veriyoruz 
 Projelerini hayata geçirirken ağırlıklı olarak özkaynaklarını kullanmanın kısa sürede teslim avantajı yarattığına dikkat çeken Altıoğlu, MİNT Kağıthane projesinde bunu deneyimlediklerini belirtti. Ayrıca yapacakları tüm projelerde müşterilerine kira garantisi vereceklerinin altını çizerek “Dairelerimizi teslim ettikten sonra daire fiyatlarının binde 5’i oranında kira getirisini 18 ay boyunca garanti ediyoruz” dedi.
 
MİNTLİLER İçin Hayatı Kolaylaştıran Yaklaşımlar Sunuyoruz
MİNTLİLER için her konuda hayatı kolaylaştıran yaklaşımlar sunduklarına dikkat çeken Altıoğlu, daire sahiplerinin ihtiyacı olduğunda otoparktaki çevre dostu elektrikli arabaları ve Vespa motorları kullanabileceğini söyledi. Ayrıca MİNTLİLER için misafirlerini ağırlayacak özel misafir odaları oluşturduklarını belirten Altıoğlu,projelerinde çamaşırhane, sinema odası ve pilates stüdyosunun da içinde yer aldığı spor salonu gibi donatılarsunduklarını belirterek sözlerini tamamladı.

  PROJE BİLGİ FORMU
Proje ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.
Ad Soyad *   
E-posta Adresi *   
Telefon     
Mesaj *   
 
 
Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Toskana Orizzonte'de çifte fırsat
GYODER öncülüğünde başlatılan ve konutta uygun kredi oranlarıyla 20 yıla ...
Tual Adalar'da 20 yıl vade fırsatı
'Güçlü Türkiye için Birlik Vakti' kampanyasına dahil Emlak Konut iştiraki ...
Başkent Emlak Konutlarına 20 yıl vade ilgisi
Güçlü Bir Türkiye İçin Birlik Kampanyası içinde yer alan Başkent Emlak ...
 
İva Caspian Modern'de 60 ay '0' faiz fırsatı
Ümraniye'de yapımı devam eden ve 1+0'ların tamamen satıldığı İva Caspian ...
Erguvan Premium'da lanmsman fırsatları sürüyor
Erguvan Premium Residence projesinde lansmana özel cazip fiyatlar devam ediyor.
Uplife Kadıköy projesinde satış fiyatları
Uplife Kadıköy projesinde 1 oda 1 salon daire fiyatları 484 bin TL'den, ...
 
Colorist Şile'de vadeler 90 aya uzadı..
Satış fiyatlarının 199.000 TL'den başladığı Colorist Şile'de 60 ay SIFIR ...
Tual Bahçekent'te 240 ay vadeye ilgi büyük..
'Güçlü Türkiye için Birlik Vakti' kampanyasına dahil olan 30 Emlak Konut ...
Rotamavi Kartal'da 20 yıl vade fırsatı
"Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti" kampanyasına münferit olarak kendi imkanlarıyla ...
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Meydan Ardiclli
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Ekim  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
             
  1
  2 3
  4
  5 6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24 25 26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Kasım  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
     
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
 • Aralık  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
 • İstanbul Konut Projeleri (267)
 • Kartal Konut Projeleri (26)
 • Kadıköy Konut Projeleri (23)
 • Başakşehir Konut Projeleri (20)
 • Kağıthane Konut Projeleri (18)
 • Esenyurt Konut Projeleri (17)
 • Pendik Konut Projeleri (16)
 • Bağcılar Konut Projeleri (16)
 • Küçükçekmece Konut Projeleri (13)
 • Maltepe Konut Projeleri (11)
 • Beylikdüzü Konut Projeleri (10)
 • Sancaktepe Konut Projeleri (9)
 • Ümraniye Konut Projeleri (9)
 • Sarıyer Konut Projeleri (8)
 • Zeytinburnu Konut Projeleri (7)
 • Tuzla Konut Projeleri (6)
 • Eyüp Konut Projeleri (6)
 • Üsküdar Konut Projeleri (5)
 • Beyoğlu Konut Projeleri (5)
 • Gaziosmanpaşa Konut Projeleri (4)
 • Beykoz Konut Projeleri (4)
 • Ankara Konut Projeleri (22)
 • Çankaya Konut Projeleri (11)
 • Etimesgut Konut Projeleri (4)
 • Yenimahalle Konut Projeleri (3)
 • Keçiören Konut Projeleri (1)
 • Gölbaşı Konut Projeleri (1)
 • Pursaklar Konut Projeleri (1)
 • Sincan Konut Projeleri (1)
 • İzmir Konut Projeleri (16)
 • Bornova Konut Projeleri (4)
 • Torbalı Konut Projeleri (2)
 • Konak Konut Projeleri (2)
 • Karabağlar Konut Projeleri (2)
 • Karşıyaka Konut Projeleri (2)
 • Menemen Konut Projeleri (1)
 • Narlıdere Konut Projeleri (1)
 • Çeşme Konut Projeleri (1)
 • Bursa Konut Projeleri (6)
 • Nilüfer Konut Projeleri (4)
 • Osmangazi Konut Projeleri (1)
 • Orhangazi Konut Projeleri (1)
 • Kocaeli Konut Projeleri (5)
 • Gebze Konut Projeleri (2)
 • İzmit Konut Projeleri (1)
 • Darıca Konut Projeleri (1)
 • Başiskele Konut Projeleri (1)
 • Konya Konut Projeleri (5)
 • Selçuklu Konut Projeleri (3)
 • Meram Konut Projeleri (2)
 • Denizli Konut Projeleri (1)
 • Merkezefendi Konut Projeleri (1)
 • Trabzon Konut Projeleri (1)
 • Ortahisar Konut Projeleri (1)
 • Muğla Konut Projeleri (1)
 • Bodrum Konut Projeleri (1)
 • Antalya Konut Projeleri (1)
 • Kepez Konut Projeleri (1)
 • Yalova Konut Projeleri (1)
 • Armutlu Konut Projeleri (1)
 • Gaziantep Konut Projeleri (1)
 • Şehitkamil Konut Projeleri (1)
 • Kullanım ve Gizlilik
  Maxiva