Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Beylikdüzü'nde konforun adı Azur Marmara'da lansman satışları başladı
Mustafa Mekki Özkan: 'Sakarya'nın hayatı artık Cadde 54'ten akacak'
Gürler Ünlü : 'Makyol Santral bölgenin yeni merkezinde yükseliyor'
Self İstanbul; 2 metro arasında yükselecek!
KONUT PROJELERİ

Mesa 2017'de 2 bin 500 konut satışı 1.7 milyar TL'lik ciro hedefliyor

Mesa Genel Müdürü Mert Boysanoğlu 2017'de 2 bin 500 konut satışı ve 1.7 milyar TL'lik ciyora ulaşmaı ve yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Burak Öz
Emlakdream Editörü
16.2.2017  - 13:02
Player yükleniyor...

MESA 2017'de hız kesmiyor. 2016 yılında yaklaşık yüzde 8’lik bir büyüme yakalayan ve 4.500 kişilik istihdam sağlayan MESA, 2017’de en az 6 yeni projeye daha imza atarak, 3.5 milyar liralık yatırım değerine ulaşacak.

MESA Genel Müdürü Mert Boysanoğlu da, “Toplam 4.000 konutluk yeni projelere imza atacağımız 2017’de ise 2.500 konut satışı ile 1.7 milyar TL’lik ciroya ulaşmayı ve yaklaşık 5.000 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
Türkiye inşaat sektörünün köklü kuruluşu MESA tarafından, Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Genel Müdür Mert Boysanoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu’nun evsahipliğinde düzenlenen basın toplantısı ile 2016 yılı değerlendirildi, 2017 yılı öngörü ve hedefleri paylaşıldı.

“2017, gayrimenkul sektörü açısından iyimser bir yıl olacak”
Türkiye gayrimenkul sektörünün 2016’yı, özellikle yılın ikinci yarısı itibari ile yaşanan hareketlilik sayesinde önceki yılın rakamlarının üzerinde tamamladığını belirten MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Faizlerin % 1’in altına düşmesi, KDV indirimi, Emlak Konut öncülüğünde, GYODER desteği ile düzenlenen kampanya ve başta MESA olmak üzere şirketlerin çeşitli kampanyalarla sundukları avantajlar, gayrimenkul sektörünün 2016 yılını başarıyla tamamlamasını sağlamıştır” dedi. 2017’de de dolardan kaynaklanan maliyet artışlarının henüz fiyatlara yansımamış olması, kredi faizlerindeki düşüş, süren KDV indirimi, dövizdeki hareketliliğin daha düşük seviye ve frekansa inmesi, Emlak Konut’un başlattığı ve GYODER’in desteklediği yeni kampanya ile şirketlerin sunduğu çeşitli kampanyalar gibi birçok avantalar bulunduğuna dikkat çeken Erhan Boysanoğlu, “Uluslararası ilişkilerimizde, siyasal alanda ve ekonomimizde olumlu gelişmeler beklediğimiz 2017’nin ise sektörümüz açısından iyimser bir yıl olacağına inanıyoruz” diyerek, sunulan tüm avantajlarla ‘konut almanın tam zamanı’ olduğunu vurguladı.
“Sektörde sağlıklı ve detaylı bilgi için çare bankacılık sistemi”
 “Sektörün en büyük ihtiyaçlarından biri de sağlıklı ve detaylı veri akışı. Bunu da en doğru ve ideal şekilde; kredili ya da kredisiz tüm gayrimenkul satışlarının bankalar üzerinden gerçekleştirilmesiyle elde edebiliriz” önerisini de dile getiren Erhan Boysanoğlu, “Temennim; konuta çok daha fazla ihtiyacı olan alt gelir grubu halkımıza, devletimizin desteği ile uygun arsa üretimi sağlayıp, onları da hak ettikleri uygun yaşam ortamlarını hazırlamak” açıklamasında bulundu.

MESA, 2016’da %8 büyüdü, 4.500 kişilik istihdam yarattı
2016 yılında Ankara’da, İstanbul’da ve Polonya’da yürüttükleri projelerde önemli başarılara imza attıklarını MESA Genel Müdürü Mert Boysanoğlu da, “2016 yılında, yapımı ve satışı süren toplam konut sayımız yaklaşık 4.150 oldu. 2016’da 2.660 adetlik konut satışına ve 1 milyar 250 milyon TL’lik ciroya ulaştık. Yaklaşık yüzde 8’lik bir büyüme yakaladığımız 2016’da, toplamda 4.500 kişilik de istihdam rakamına ulaştık” dedi.

2017’de 6 yeni projeyle 3.5 milyarlık yatırıma ulaşacak
Devam eden MESA projelerinin yanı sıra 2017’de başlayacakları yeni projelere de değinen Mert Boysanoğlu, “2017’de imza atacağımız netleşen projelerin; birer tanesi Bodrum, Ankara ve Polonya’da, 3 tanesi de İstanbul’da bulunuyor. 2017 yılında yaklaşık 3,5 milyar TL’lik bir yatırım ile toplam 4.000 adetlik yeni konut projelerine başlamayı hedefliyoruz. 2017 yılı içinde mevcut ve yeni projelerimizde yaklaşık 2.500 adetlik bir konut satışına ve 1.7 milyar TL’lik bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. 2017’de yaratacağımız istihdam sayısı ise yaklaşık 5.000 kişiye ulaşacak” şeklinde konuştu. İstanbul’da, Dragos Sahilyolu’nda önemli bir kentsel dönüşüm projesine bir hafta önce imza attıklarını belirten Mert Boysanoğlu, “Beykoz Çubuklu’da da yürüttüğümüz görüşmelerin son aşamasındayız. Bu projelerimizle ilgili ayrıca çalışmalar yürütüyoruz” açıklamasında bulundu.

MESA projeleri 2016’yı başarıyla tamamladı
2016 yılını MESA projeleri bazında değerlendiren MESA Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu ise, “Ankara’da yapım süreçleri devam eden KOZA 66 ve Tepe İnşaat ile ortak projemiz Park Mozaik’te satışlarımız, hedeflediğimiz düzeyde başarı ile devam ediyor. Kartal’daki projelerimiz Sahill 223 ve 224 ile MESA Marmara’daki satışlarımızı 2016 yılı ilk yarısında tamamladık. İstanbul’da MESA & NUROL ortaklığının yarım asra yaklaşan tecrübe ve uzmanlığı ile imza attığı YEŞİLYAKA ise elde ettiği satış başarısı ile, özgün özelliklerinin yanı sıra bu alanda da sektörün referans projelerinden biri oldu. Doğayla bütünleşmiş, özel bahçeli 1 ve 2 katlı müstakil villalardan oluşan projemizin ilk etabında yakaladığımız bu başarı ile zamanlamayı öne çekerek tüm villa tiplerimizi satışa çıkardık. Yurtdışında ise Polonya Varşova’da birbiri ardına yaptığımız ikini konut projemizi de tamamlamak üzereyiz” dedi.
“TEMA İSTANBUL, 100 milyon TL’lik yatırımla bölge trafiğini rahatlattı”
Sembol proje TEMA İSTANBUL’da çok özel ve ayrıcalıklı bir yaşam ortamı yarattıklarını da vurgulayan Tolga Bıyıklıoğlu, “Atakent’te yaklaşık 330.000 metrekarelik bir alanda hayata geçirdiğimiz TEMA İSTANBUL konut bölgesi, gerçekten de her yönüyle çok özel bir proje oldu. Bunu en net ve somut şekilde, 1.5 yıldır TEMA İSTANBUL’da yaşayan binlerce aile ifade ediyor. Burada az sayıda hemen teslim konut fırsatlarımız bulunuyor. Projemizin karma yapısında bulunan dünya çapındaki temalı eğlence parkı TEMA WORLD’un da son hazırlık aşamalarını yürütüyoruz. Bölgesinde değer yaratan, referans proje TEMA İSTANBUL, çok önemli bir misyonu da üstlendi. TEMA İSTANBUL, 100 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirdiği Atakent Köprülü Kavşak ve Yanyol Düzenlemesi’ni de 2016 yılında hizmete açarak, bölge trafiğinde çok önemli bir rahatlama sağladı” şeklinde konuştu.
MESA projeleri tüm hızıyla devam ediyor
 2017’de, satışları tamamlanan Kartal’daki Sahill 223 ve 224 ile MESA Marmara’da teslimat için son çalışmaların gerçekleştirildiğini belirten Tolga Bıyıklıoğlu, “2017 yılında Ankara’da KOZA 66’da satış ve yapım süreçlerini sürdürüyoruz. MESA & TEPE imzasını taşıyan Park Mozaik’te ise ikinci etaba başlıyoruz. İstanbul’da ise TEMA İSTANBUL’da konut bölgesindeki son fırsatların yanı sıra TEMA WORLD’de de son aşamaya geldik. Özellikle Bahçeşehir, Yeşilköy, Florya, Ataköy, Etiler, Ulus gibi seçkin semtlerden yoğun talep gören YEŞİLYAKA’da yakaladığımız kısa sürede yüzde 50’ye ulaşan istikrarlı satış başarısı ile hemen yanındaki arazide 590 villalık yeni projenin çalışmasına şimdiden başladık” dedi.
MESA Bodrum’da prestij projesine imza atacak
2017’de başlaması netleşen yeni MESA projelerini de ana hatları ile açıklayan Tolga Bıyıklıoğlu, “Bodrum’da gerçekten de çok özel bir projeye başlıyoruz. Döneminin, bölgesinin, hatta Türkiye’nin en iddialı, en seçkin projeleri arasında yer alacak. Sadece MESA’nın değil, sektörün de ‘prestij projeleri’ arasında yer alacak bu projemizle ilgili son hazırlıkları tamamlıyoruz. Bu çok özel projemize de, bu yıl içinde başlamak için sabırsızlanıyoruz. Ankara’da da Eryaman’da 95.596 m²’lik bir alan üzerinde yeni projemiz MESA Göksü Evleri’ni 2017 yılında hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
“MESA kalite ve güvencesini, İstanbul’da yeni semtlere taşıyoruz”
İstanbul’da ise üç ayrı noktada yeni projelere başlayacaklarını belirten Tolga Bıyıklıoğlu, “2017’de başlayacağımız üç ayrı proje ile MESA kalite ve güvencesini, Maltepe, Kozyatağı ve Bağdat Caddesi’ne taşımış olacağız. Özgün mimarileri ve yüksek standartları ile MESA projeleri, bu üç noktada da yüksek standartlar için referans olacak” açıklamasında bulunarak, farklı projeler için de çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
“Polonya’da da en az bir projeye bu yıl başlayacağız”
Tolga Bıyıklıoğlu, Polonya’da 330 konutluk son projenin bu yıl içinde tamamlanacağını da belirterek, “Varşova merkezde satın aldığımız 2 arsa üzerinde proje çalışmalarımız sürüyor. Bu projelerden birine de yine 2017 yılı içinde başlamayı hedefliyoruz” dedi.
 

  PROJE BİLGİ FORMU
Proje ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.
Ad Soyad *   
E-posta Adresi *   
Telefon     
Mesaj *   
 
 
Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Ofton Koşuyolu Doları 3 TL'ye sabitledi
Ofton İnşaat'ın Doları 3 liraya eşitlediği hemen teslim Ofton Koşuyolu ...
Ebruli Ispartakule'de 20 yıl vade fırsatı
'Güçlü Türkiye için Birlik Vakti' sloganıyla 1 şubatta başlayan ve 31 ...
Gayrimenkulün yeni markası Mint Çağlayan projesi 270 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıktı
Gayrimenkul sektöründe markalı yeni nesil şehir apartmanları üretmeyi ...
 
Fisun Kapki: Mintliler için her şeyi düşündük
Mint'in yeni nesil şehir aparmanlarından MİNT Çağlayan projesi 270 bin ...
Sefer Altıoğlu: MİNT Çağlayan kullanıcının ve yatırımcının mutlu olacağı bir proje
Gayrimenkulün yeni markası MİNT Çağlayan bugün basın toplantısıyla satışa ...
Next Level Çayyolu'nda 60 ay '0' faiz
Peşin alımlarda yüzde 15 indirim yapılan Next Level Çayyolu projesinde ...
 
MİNT Çağlayan projesi satışa çıktı
MİNT, gayrimenkul sektöründe yeni bir kategori yaratıyor. MİNT, kentsel ...
Toskana Orizzonte'de çifte fırsat
GYODER öncülüğünde başlatılan ve konutta uygun kredi oranlarıyla 20 yıla ...
Tual Adalar'da 20 yıl vade fırsatı
'Güçlü Türkiye için Birlik Vakti' kampanyasına dahil Emlak Konut iştiraki ...
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Meydan Ardiclli
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Ekim  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
             
  1
  2 3
  4
  5 6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24 25 26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Kasım  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
     
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
 • Aralık  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
 • İstanbul Konut Projeleri (267)
 • Kartal Konut Projeleri (26)
 • Kadıköy Konut Projeleri (23)
 • Başakşehir Konut Projeleri (20)
 • Kağıthane Konut Projeleri (18)
 • Esenyurt Konut Projeleri (17)
 • Pendik Konut Projeleri (16)
 • Bağcılar Konut Projeleri (16)
 • Küçükçekmece Konut Projeleri (13)
 • Maltepe Konut Projeleri (11)
 • Beylikdüzü Konut Projeleri (10)
 • Ümraniye Konut Projeleri (9)
 • Sancaktepe Konut Projeleri (9)
 • Sarıyer Konut Projeleri (8)
 • Zeytinburnu Konut Projeleri (7)
 • Eyüp Konut Projeleri (6)
 • Tuzla Konut Projeleri (6)
 • Üsküdar Konut Projeleri (5)
 • Beyoğlu Konut Projeleri (5)
 • Gaziosmanpaşa Konut Projeleri (4)
 • Beykoz Konut Projeleri (4)
 • Ankara Konut Projeleri (22)
 • Çankaya Konut Projeleri (11)
 • Etimesgut Konut Projeleri (4)
 • Yenimahalle Konut Projeleri (3)
 • Gölbaşı Konut Projeleri (1)
 • Pursaklar Konut Projeleri (1)
 • Sincan Konut Projeleri (1)
 • Keçiören Konut Projeleri (1)
 • İzmir Konut Projeleri (16)
 • Bornova Konut Projeleri (4)
 • Torbalı Konut Projeleri (2)
 • Konak Konut Projeleri (2)
 • Karabağlar Konut Projeleri (2)
 • Karşıyaka Konut Projeleri (2)
 • Çeşme Konut Projeleri (1)
 • Menemen Konut Projeleri (1)
 • Narlıdere Konut Projeleri (1)
 • Bursa Konut Projeleri (6)
 • Nilüfer Konut Projeleri (4)
 • Osmangazi Konut Projeleri (1)
 • Orhangazi Konut Projeleri (1)
 • Konya Konut Projeleri (5)
 • Selçuklu Konut Projeleri (3)
 • Meram Konut Projeleri (2)
 • Kocaeli Konut Projeleri (5)
 • Gebze Konut Projeleri (2)
 • İzmit Konut Projeleri (1)
 • Darıca Konut Projeleri (1)
 • Başiskele Konut Projeleri (1)
 • Trabzon Konut Projeleri (1)
 • Ortahisar Konut Projeleri (1)
 • Muğla Konut Projeleri (1)
 • Bodrum Konut Projeleri (1)
 • Antalya Konut Projeleri (1)
 • Kepez Konut Projeleri (1)
 • Yalova Konut Projeleri (1)
 • Armutlu Konut Projeleri (1)
 • Gaziantep Konut Projeleri (1)
 • Şehitkamil Konut Projeleri (1)
 • Denizli Konut Projeleri (1)
 • Merkezefendi Konut Projeleri (1)
 • Kullanım ve Gizlilik
  Maxiva