Advertisement Advertisement Advertisement
Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Marinera Çeşme Projesi, yaşam ile denizi buluşturacak
Güneşli kazancın semti oldu
Mesa’nın En Yeni Projesi Kozyatağı’nda Yükseliyor
Kentsel dönüşümde bürokratik işler süreci uzatıyor
BÖLGE RAPORLARI

Kutsal Bölgeden Gözde Bölgeye.. Gayrimenkulde Boğazköy Raporu

Redac&Emlakchi Real Estate Consultant CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, İstanbul’un 90’lı yıllarda, şehir yaşamından, Avrupa yakasına kaçış yolu Bahçeşehir’i ve bölgenin gelişen yüzünü ziyaret edip “bölge & projelerin“ analizi ve öngörülerinde bulundu...

Bilge Özdemir
Emlakdream Editörü
21.11.2016  - 13:16
Kutsal Bölgeden Gözde Bölgeye.. Gayrimenkulde Boğazköy Raporu

Merkez ve Hoşdere raporlarından sonra, bugün Bahçeşehir’ in Boğazköy gelişim bölgesindeyiz.Osmanlı döneminde başkent Edirne'ye gidilirken geçiş yolu olan Boğazköy, tarihe tanıklık eden bir mahalle.

Tarihi kayıtlarda “İmberin/ Emberin“ olarak adlandırılan Boğazköy’ un isimlerinin  Arnavutça’ da  “kutsal belde“  anlamına geldiği belirtilmektedir. Yavuz Sultan Selim köprüsü ve Kuzey Marmara yolları bağlantıları tamamlandığında kutsal beldenin; gözde belde olacağı aşikar.
Boğazköy olarak tanımladığım Bahçeşehir’ den  tren hattı boyunca Deliklikaya-Arnavutköy’ e kadar uzanan bu bölgenin “arazi /proje geliştiriciler“ tarafından keşfinde önemli rol, Sayın Salih KUZU’ya ait. 
Sayın Salih KUZU’ nun bölgesel öngörüsü ve ESTON ŞEHİR marka değerinin katkısı ile 2000’ li yılların başında bölgenin kaderi değişmeye başladı.

Bölgenin kaderini değiştiren Sayın Salih KUZU, kurduğu DEKAR firması ile yoluna devam ederken;  Eston Şehir, ESTON İNŞAAT YATIRIM A.Ş’yi satın alan  POLATYOL değeri ile bölgenin ufkunu açmaya devam ediyor...
.
Bölge konumu; merkez Bahçeşehir’ in 3.köprü ve 3. Havalimanı bağlantı aksı üzerinde olması avantajını bölgenin dışa açılan kapısı özelliğine taşıyor.
Bununla birlikte; Arnavutköy/GaziOsmanPaşa bölgelerinde konumlu ve konumlandırılacak sanayiden erişim kolaylığı ile yerleşim tercihinde önemli bir pay alma potansiyeline sahip gözüküyor.
Çevresel gelişim trendinde çarpık yapılaşma ve sanayiden uzak olan bölge görsel kirlilikten uzak, huzurlu ve sakin, modern bir kent dokusu taşıyor.
Bölgenin “hızlı tren ve metro“ erişim alternatifleri, şehrin bahçesi konumlamasında bahçe ile bütünleşen, yerleşim/yaşam tercihine yön vermeye devam ediyor...
Bölgenin gelişiminde DEKAR YAPI, POLATYOL, ATMACA, SOYAK önemli fonksiyonlar üstlenmiş. Bu fonksiyonlarda dikkatimi çeken noktaları sizler ile paylaşıyorum:

 • Temelindeki 55 yıllık birikimi ESTON ŞEHİR’ e taşıyan POLATYOL Eston Şehir’e Mahalle, Mahalle hayat vermeye devam ediyor...
 
Eston çizgisini, bahçe ile “konforlu ve modern“ yaşam kalitesine oturtan POLATYOL’u ve SWANKE HAYDEN CONNELL MİMARLIĞI tebrik ediyorum.

3.Nisan-2016’ da Emlakdream okuyucuları için kaleme aldığım “ÇOCUĞUMA ÇOCUKLUĞUMU VERİN“ makelemde belirtiğim ve sitem ettiğim unutulmaya yüz tutan değerlerin “ÇOCUĞUNUZA ÇOCUKLUĞUNUZU ARMAĞAN EDEBİLECEĞİNİZ“ değerler ile ESTON ŞEHİR MAHALLEM’ de buluştuğunu gördüm.
ESTON İNŞAAT’ da çalışırken deneyimlediğim değerlerin POLATYOL ile güçlenerek devam etmesinden ayrıca keyif aldım, mutlu oldum.Her aileye, her zevke, farklı “villa ve  alçak katlı yapı“ alternatiflerini   yatay mimaride  yorumlayan MAHALLE, 1+1’ den 5+1’ e tercihler sunuyor. Unutulmaya yüz tutan Mahalle kültürü ile, yaşanabilir Şehir kültürünü, kendi şehrinde inşaa ediyor...POLAT YOL
 • Bölgesel gelişim trendinde karşıma ATMACA çıkıyor!.. Yarım asırlık Türkiye’ nin 3. elektronik devi başarısını gayrimenkul sektörüne taşıyor.
BAHÇEŞEHİR – ATMACA; Bölgenin yatay yerleşim çizgisini Butik kavramı ile harmanlayan TAHA MİMARLIK imzasını taşıyor.BAHÇEŞEHİR – ATMACA; Villalar, Katlı Villalar ve az katlı apartman daireleri ile Bahçeşehir yapı kalite sınırlarını yukarıya çekiyor.
 • Türkiye konut sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncüsü SOYAK bölgesel gelişimde bende varım diyor.
 
KONFORİA ile bölgeye adım atan SOYAK, 5 Bin konut projelendirmeyi hedefliyor.KONFORİA, alırken ve otururken daha az ödeyeceğiniz “ ideal ev “ anlayışı ile yükseliyor. 5 bin konutun ilk adımı olan 271 konut alternatifleri 1+1’ den 4+1’ e farklılık gösteriyor.


 
 • 90’ lı yıllarda Kent Villa konseptini ülkemize kazandıran ve çeyrek asırdan beri “mimari konseptinden; inşatına, yerleşim felsefesinden; yaşam tarzına başarı ile uygulayan DEKAR YAPInın arkasındaki Sayın Salih KUZU, Sayın Orçun OĞLAKÇIOĞLU ve Sayın Levent ANIL ‘ ın tecrübe ve deneyimleri yatıyor.
Üzüm Bağları hayalini, hobi olarak devam ettiren Sayın Salih KUZU, hayallerini ASMALI konsepti ile gayrimenkul projelerine taşıyor.GÜNIŞIĞI EVLERİ, ASMALI EVLER, DEKAR ASMALI SOKAKLAR, DEKAR ASMALI BAHCELER ile Bölgenin gelişiminde önemli MİSYON üstlenen DEKAR YAPI şimdi bölgede yeni bir yatay yerleşim modeli hazırlıyor.Arazi ve proje geliştirmede her türlü detayı, en ince ayrıntısına kadar değerlendiren ve yılların tecrübesini projeye aktaran DEKAR YAPI’ ya detaylarını görmek için sabırsızlandığımız yeni projesinde başarılar diliyoruz.

Boğazköy-Bahçeşehir’ in projeler yarışında, projeler büyüklüklerine göre “ sosyal, sportif, ticari,eğlence, dinlence kent hizmetlerini sunuyor.
Bölgede yapı standartları ve Bahçeşehir’ e uzaklığa göre 3.500.00-TL ile 7.500.00-TL arasında değişen m2 satış değerleri gözleniyor.

Peşinatlı/Peşinatsız, Mortgage kredili veya firma bünyesinde vade alternatiflerinin 60 – 120 ay bandında değerlendirildiği bölgede, İstanbul Avrupa yakasında; “mahalle yaşam kültürünün bir parçası olmak isteyenleri, villa ve  az katlı yatay yerleşim tercihlerini, çocukluğunu özleyenleri, önce kendine sonra geleceğine yatırım  yapmak isteyenleri“ gezip görmeye davet ediyorum.

Bu bölgede yatırım Sizsiniz... Daha sonra satmaya kıyamayacağınız bu “ yerleşim ve yaşam“ çizgisi siz yaşadıkça değer kazanmaya devam edecektir.

BİLGE ÖZDEMİR
COE - REDAC & EMLAKCHI REAL ESTATE CONSULTANT LTD.

Bahçeşehir Boğazköy Nerede

Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Esenyurt’ta Manhattan Çizgisi
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
Gayrimenkul’de Hoşdere Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
Gayrimenkulde Modern Esenkent Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
 
Gayrimenkulde Bahçekent Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
İstanbul'un Bahçesi... Bahçeşehir Yön Değiştiriyor!
Site’ den Belediye’ye; Belediye’den Muhtar’lığa yönetim şekli ne olursa ...
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
deluxia park
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Haziran  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
       
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
 • Temmuz  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
           
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Ağustos  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Kullanım ve Gizlilik
Maxiva