Advertisement Advertisement Advertisement
Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Sur Yapı'nın yeni projesi 'Muhit' satışa çıktı
Vadikoru'da özel fiyatlarla ön talep süreci başladı
İşte Alya Penta'nın fiyat listesi...
Marinera Çeşme Projesi, yaşam ile denizi buluşturacak
BÖLGE RAPORLARI

Küçükçekmece Tarih Yazmaya Devam Ediyor...

Redac&Emlakchi Danışmanlık CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, İstanbul tarihinin başladığı; bugünün dikkat çeken; yarının gözdesi ve geleceğin buluşma noktası olacak Küçükçekmece'nin gelişen yüzünü ziyaret ederek bölgede tarih yazan projelerin analiz ve öngörülerinde bulundu...

Ayla Özer
Emlakdream Editörü
30.1.2017  - 09:02
Küçükçekmece Tarih Yazmaya Devam Ediyor...

Tarih ve Yarımburgaz Mağaraları’nda rastlanan buluntular, İstanbul’daki yaşam izlerinin başlangıç noktasının Küçükçekmece olduğunu göstermektedir. Birçok jeolog ve antropolog tarafından yapılan araştırma ve incelemeler, bölgenin oldukça eski bir geçmişe sahip olduğunu ve burada tarih öncesinde insanların yaşadığını, buraya ilk yerleşen insanların balıkçılık ve avcılıkla geçinmekte olduklarını ortaya koymaktadır.

Küçükçekmece ilçesinin tarihi;  İstanbul'un tarihidir:
Küçükçekmece, Bizans, imparatorluğun batısındaki toprakları Avrupa’ya bağlayan “Via Egnetia” adı verilen ana yol üzerinde bulunmanın sağladığı stratejik konum ile , tarih boyunca İstanbul’a yapılan akınlarda hedef haline gelmiştir.
Küçükçekmece, İstanbul’un fethinden hemen önce Türk hâkimiyeti altına girmiş ve fetihten sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından yolları ve köprüsü tamir ettirilerek imar edilmiştir.
Çekme-i Küçük (Küçük-Çekme) adını alan kasaba, camiler, medreseler, hanlar, hamamlar ve çeşmeleriyle önemli bir konaklama yeri olmuştur.
Küçükçekmece; İstanbul'un 39 ilçesi arasında “Deniz ve Göl’e kıyısı olan yerleşim alanları ve sunduğu yaşam kalitesi” ile  endeks sıralamasında 12’nci sırada gelmektedir.
14 km'lik bir alan kaplayan Küçükçekmece Gölü; son jeolojik dönemdeki buzullaşmanın erimesiyle denizlerin seviyelerinin yükselmeleri sonucu Çanakkale Boğazı’nın yarılarak Marmara Çukuru'nun dolması, bu deniz istilasıyla eski vadi ağızlarının boğularak ’’ria’’ların ortaya çıkması sonucu önce koy, zamanla da kıyı kordonuyla kaplanarak lagün (yalı) haline gelmesiyle oluşmuştur. Dünyada pek ender oluşan lagün göllerden birisi ve bir doğa harikasıdır.
Genellikle ferdi yapılaşmanın görüldüğü ilçede, 1990'lardan başlayarak "toplu konut" yapılaşmaları da hızlanmış, 2 binli yıllar ile “kentsel dönüşümün“ adresi olmaya başlamıştır.
Metrobüs, Marmaray durağı, belediye otobüsleri, minibusler, Havalimanları, Küçükçekmece’nin ulaşım seçeneklerini arttırmıştır. E-5 ve Tem otoyollarından; E-5, ilçenin güneyinden geçerken, TEM otoyolu ilçeyi ortadan ikiye bölmektedir. E-5 ve Tem’ i birbirine bağlayan ve İlçenin doğusundan geçen Havalın-Tem Bağlantı Yolu ile İstanbul’un ulaşım üssü olmuştur.
Küçükçekmece ilçesinde; Organize Sanayi Bölgesi yatırımları, buradaki sanayinin gelişimini de hızlandırmıştır, bugün 200'ün üzerinde büyük fabrika, sanayi-ticari siteleri ile yaklaşık 10.000 sanayi işletmesi ve atölye içinde 33.000 iş yeri bulunan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi mevcuttur.
Bu bölge Konum ve çevresel faktörler ile en Modern hastanesinden, eğitim kurumlarına; eğlencesinden, dinlencesine; sporundan, kültürüne;  Ticaretinden, Alışveriş olanaklarına kent yaşanın tüm gereksinmelerini sunmaktadır.
Adı, “Kanal İstanbul projesi“ ile anılan Küçükçekmece’nin tarihine KELEŞOĞLU HOLDİNG ve  METAL YAPI KONUT  geliştirdikleri projeler ile yön vermekte, bölgesel gelişim/rekabet  çıtasını yükseklere taşımaktadır.

CENNET KORU:
Bölgesel gelişim trendlerini yakından takip eden ve gelişecek/gelişmekte olan bölge keşifleri ile takipcilerine  yarım asırdır yön veren ve kazandıran KELEŞOĞLU HOLDİNG Küçükçekmece’ nin gelişiminde önemli bir marka değeri...
İsmi ile uyum içinde bir proje olan Cennet Koru’ da teslimler ile birlikte yerleşim ve yaşam sürecine geçilmiştir. Günlük Sosyal, eğlence ve Sportif aktivitenin proje içinde çözümlendiği Cennet Koru’da kreşinizden; kuaförünüze, marketinizden; terzi/kuru temizlemeye, kafenizden restoranınıza her ihtiyaçlarınız elinizin altında, yanı başınızdadır.Panaromik Göl Manzarasını, Doğanın lütfü “Eşsiz Koru“ eşliğinde evinizin içinde hissediyor; Keleşoğlu Holding kalite ve ayrıcalığını tanıklık ediyorsunuz.
Bahçe ve Balkon keyfi“ kavramı Cennet Koru’da “yeşil ve mavi“ ile farklı bir anlam bulmaktadır... 1+1’ den 5+1’ e değişen aile yaşam alternatifleri ile Cennet Koru; teslim, yönetim hizmetleri, bölgesel rekabetçi fiyat avantajları ve yatırım değeri  ile değerlendirilmeye değer..


BLUE LAKE :
Göl ve denizin buluşma noktası; Blue Lake bir METAL YAPI KONUT projesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Denizin mavisini, göl’ün gizemi ile yeniden tanımlayan proje 2017 son çeyreğinde teslim sürecine hazırlanmaktadır.
Benim tespitime göre; Proje konseptinde “Saçaklı’ nın S “ mimari avantajı; konutlara olağan üstü manzara sunmaktadır... projenin 16. Katında 6.500 m2’ lik Gök Teras, havuz ve Koşu parkurları Dünyada ve Türkiye’de ilklerin öncüsüdür.
Çevreden kopmadan, çevre ile birlikte harmanlanan ticari ve sosyal olanaklar 5 yıldızlı konforu evinize getirmektedir.Chapman Taylor’un proje iç mimarisini üstlendiği ‘Blue Lake’ de 1+0’ dan 5+2’ ye değişen farklı konut alternatifleri bahçe katlarında villa ve normal katlarda rezidans keyfi sunmaktadır.
İstanbul’ un tarihinin başladığı Küçükçekmece’ de gelişen tarihe tanıklık edenler yaşam ve yatırım tercihlerinde kazanacaklar. Küçükçekmece Göl Bölgesinin; “değişen tarihinde, yatırım ve yaşam  tercihlerinde“  ben de varım diyorsanız... O halde nerdesiniz ? ....
Projelerde konumlu hafta içi ve hafta sonu hizmetinizde olan Proje satış ofisleri tüm misafirperverlikleri ile sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.
 
BİLGE ÖZDEMİR
COE - REDAC & EMLAKCHI REAL ESTATE CONSULTANT LTD.

Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Farklılıkları ile yükselen değer : Basın Ekspres..
Redac & Emlakchi Real Estate Consultant CEO' su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
Esenyurt Bölge Raporu
İstanbul’un En Çok Satış Yapılan Esenyurt ilçesinin Konut ve Arsa Piyasasını ...
İstanbul'un Denizle Buluşma Noktası: YAKUPLU
Redac & Emlakchi Real Estate Proje Pazarlama ve Satış CEO'su Bilge Özdemir; ...
 
Müstakil villa trendinin değişmeyen adresi; "Büyükçekmece Göl Vadisi"
Redac & Emlakchi Real Estate Consultant CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
İstanbul'un 8 Bölgesinde Gayrimenkul Raporu
Bilge Özdemir; Kayaşehir, Bahçeşehir, Bahçekent, Esenkent, Ispartakule, ...
Kayaşehir; Başakşehir’in dışa açılan kapısı!
REDAC ve EMLAKCHI CEO’ su Bilge Özdemir bugünkü yazısında , farklı alternatif ...
 
Bilge Özdemir; Bahçeşehir ve Esenyurt bölgelerini mercek altına aldı
Emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer, Emlakdream.com’ a her hafta ...
Gayrimenkulde Ispartakule Raporu
Redac & Emlakchi Real Estate Consultant CEO' su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
Kutsal Bölgeden Gözde Bölgeye.. Gayrimenkulde Boğazköy Raporu
Redac&Emlakchi Real Estate Consultant CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
 
VADIKORU TEMMUZ 2017
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
alya penta
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Temmuz  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
           
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Ağustos  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Eylül  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Kullanım ve Gizlilik
Maxiva