Advertisement Advertisement Advertisement
Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Marinera Çeşme Projesi, yaşam ile denizi buluşturacak
Güneşli kazancın semti oldu
Mesa’nın En Yeni Projesi Kozyatağı’nda Yükseliyor
Kentsel dönüşümde bürokratik işler süreci uzatıyor
BÖLGE RAPORLARI

Kayaşehir; Başakşehir’in dışa açılan kapısı!

REDAC ve EMLAKCHI CEO’ su Bilge Özdemir bugünkü yazısında , farklı alternatif ulaşım yollarına sahip olacak İstanbul Avrupa yakasında Başakşehir’ in dışa açılan kapısı ve yükselen değeri KAYAŞEHİR yerleşim bölgesini kaleme alarak değerlendirdi.

Bilge Özdemir
Emlakdream Editörü
12.12.2016  - 09:27
Kayaşehir; Başakşehir’in dışa açılan kapısı!

Bir bölge için ve özellikle İstanbul için şansların en büyüğü “ ULAŞIM “ dır. KAYAŞEHİR; ULAŞILABİLİR olma şansını İstanbul Avrupa yakasında en iyi kullanabilecek yerleşkelerden biri olacaktır.

KAYAŞEHİR, Düzenli kent dokusu, modern alt ve üst yapı hamlelerini  TOKi, EMLAK KONUT GYO, BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ ve özel sektörün katkıları ile adım adım gerçekleştirmektedir.
Yeşil dokusunun, şehir ortalamasının üstünde olduğu KAYAŞEHİR’ in Köprü ve otoban bağlantıları, metro, İETT gibi toplu taşımalar, 3.Köprü, 3.İstanbul Havalimanı, Kent Meydanı, Sağlık Kent, Şehir Parkı gibi yüksek ölçekli projelerin yapımının başlandığı ilçe önümüzdeki 5 yıl içerisinde İstanbul’un en hızlı gelişim, büyüme ve değer artışı gösteren ilçesi olması beklenmektedir.
Kent Meydanı; Toplam arsa alanı 60.000 m2 Taksim meydanının 2 katı büyüklüğünde, 370.000 m2 lik Şehir Parkı nın yanında inşa edilecek olan Kent Meydanı, kamu kurumları, kongre merkezleri, nikah sarayları, ibadethaneler, spor alanları, kafeler, restorantlar ve mağazalardan oluşacaktır. Metro, tramvay ve İETT gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanacak.
Sağlık Kent; 789.000 m2 alan üzerinde Genel hastane, Çocuk hastanesi, Kadın doğum hastanesi, Onkoloji hastanesi, Nöroloji ve Ortopedi hastanesi, Kalp hastanesi, Psikiyatri hastanesi, Fizik tedavi hastanesi gibi 8 farklı hastaneden oluşan toplam 2.680 yataklı dev Sağlık Kenti Başakşehir İkitelli de yer alacak.
Şehir Parkı; İstanbul’un en yoğun yeşile sahip ilçesi olarak gösterilen Başakşehir, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük Botanik Parkı na sahip olacak. 370.000 m2 alan üzerinde kurulacak olan Şehir Parkı’nda, bisiklet, yürüyüş, koşu parkurları, spor alanları, doğal göletler, seyir terasları, ailelerin vakit geçirebilecekleri dinlenebilecekleri pek çok alana sahip olunacak.
Geleneksel Türk Aile yapısının yerleşim ve  yaşam tercihiolan bölge Başakşehir ile başlayan yükseliş trendini KAYAŞEHİR ile sürdürmektedir.
Bu gelişim trendinde karşımıza  FUZUL İNŞAAT ve MAKRO İNŞAAT çıkmaktadır..Bu firmaları bölgeye inançları, çabaları ve bölgeye vermiş oldukları katkılar için kutluyorum. Bugün,KAYAŞEHİR bölgesinde TAHİNCİOĞLU Nidapark  ve ARTAŞ Avrupa Konutları markaları ile yer almaktadır.
Bölgenin geçmişini inşaa eden FUZUL İNŞAAT,  bugün KAYAŞEHİR’ in merkezinde ve yolların kesişme  noktasında BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ önderliğinde ALZAMİL, SEHA YAPI, ADESE marka değerlerini ASAF İŞ ORTAKLIĞI Çatısı altında toplayarak 3.İSTANBUL  projesine hayat veriyor.ÖZGÜVEN MİMARLIK ve MENTAL DESİGN WORKS imzalarını farklı etaplara taşıyan 3.İSTANBUL projesinde modern/çağdaş ve timeless mimarinin içe ve dışa dönük uyumunu buluyorum.
Piyasa yapıcı ve yön verici rol üstlenen  FUZUL İNŞAAT,  bölgede oluşan sadık müşteri profilini 3.İSTANBUL’ un ortaklık ve proje yapısına taşıyor. FUZUL GRUP Pazarlama Müdürü Sayın Ümit BOZKURT  ve kısa sürede Satışları tamanlanan 1. Etap başarısını, 2.etaba taşıdıklarını belirtiyor.
2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 Konutların yanı sıra, Ticari ve cadde üstü mağazalar ile  Feriye Rezidans  izlemeye  değer
TAHİNCİOĞLU, yıllardır bugünü yaşamaya hazırlanan KAYAŞEHİR’de TOKİ & EMLAK KONUT GYO arazisinde geliştirdiği NİDAPARK projesinde yaşanıyor diyor... daire, cadde dükanlar, ofis bloğu ve alışveriş merkezinden oluşan projede seçim özgürlüğüne TAGO MİMARLIK imza atıyor.
Ferahlığın, temassız duvar kavramında tam bağımsız daire kavramı ile bütünleştiği blok yapıları2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1’ lerden oluşuyor.Makro ve Akyapı ortaklığında TOKİ & EMLAK KONUT GYO güvencesi ile projelendirilen PARK MAVERA-2’ de2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri bulunuyor. Başakşehir uzmanı isimlerin geliştirdiği proje “ bölge deneyimi ile müşteri taleplerini tanıma / deneyimleme “ ışığında şekil buluyor.

Avrupa Konutlarında Satış Müdürü Sayın Ela AKSOY’ un bölgesel ve projesel bilgileri ışığında konuğu oluyorum.
İstanbul’ un değeri “ AVRUPA KONUTLARI“  TOKİ & Emlak Konut GYO Ortaklığı ile Kayabaşı’ nda SPDO Mimarlık çizgisi ile yükseliyor ve bölgeye değer katıyor. 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1daire alternatiflerinde 3+1 ve 4+1 dairelerin çoğunlukta olduğu projede metrakareler yüksek tutulmuş.En küçük daire 124 metrekareden başlarken 5+1 ‘ lerde 277 metrekareye kadar yükseliyor.Kayabaşı, projeler yarışında, proje büyüklüklerine göre sosyal, sportif, ticari,eğlence, dinlence kent hizmetlerini sunuyor. Bölgede yapı standartları ve teslim süreçine göre 4.000.00-TL ile 6.000.00-TL arasında değişen m2 satış değerleri gözleniyor. Ancak; tespitlerimiz 4.000.00-TL seviyesinde öngörülen rakamsal boyutların bölgede alım fırsatı olarak değerlendiği yönünde oluyor.
Bölgede geliştirilen projelerde ağırlıklı talep yapısı “ oturum/yerleşim/yaşam “ döngüsü üzerine inşaa ediliyor.
Geliştirilmekte olan projelerin yakın çevrelerinde konumlu arazi stok yapıları incelendiğinde şahıs ve/veya kurumlara ait olan bu yapının etkisi ve bölgede kamu arazi stoğundaki daralma, arsa maliyetlerinin artmasına, dolaysı ile gayrimenkul değerlerinin yukarıya doğru ivme kazanmasına sebep olacaktır.
Peşinatlı/Peşinatsız, Mortgage kredili veya firma bünyesinde vade alternatiflerinin 60 – 120 ay bandında şekillendiği bölge de  ”  yatırım ve yaşam “ tercihlerini değerlendirmenizi öneriyorum.
 
BİLGE ÖZDEMİR
COE - REDAC & EMLAKCHI REAL ESTATE CONSULTANT LTD.

Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Bilge Özdemir; Bahçeşehir ve Esenyurt bölgelerini mercek altına aldı
Emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer, Emlakdream.com’ a her hafta ...
Gayrimenkulde Ispartakule Raporu
Redac & Emlakchi Real Estate Consultant CEO' su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
Kutsal Bölgeden Gözde Bölgeye.. Gayrimenkulde Boğazköy Raporu
Redac&Emlakchi Real Estate Consultant CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
 
Esenyurt’ta Manhattan Çizgisi
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
Gayrimenkul’de Hoşdere Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
Gayrimenkulde Modern Esenkent Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
 
Gayrimenkulde Bahçekent Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
İstanbul'un Bahçesi... Bahçeşehir Yön Değiştiriyor!
Site’ den Belediye’ye; Belediye’den Muhtar’lığa yönetim şekli ne olursa ...
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
deluxia park
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Haziran  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
       
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
 • Temmuz  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
           
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Ağustos  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Kullanım ve Gizlilik
Maxiva