Advertisement Advertisement Advertisement
Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Magazin Etkinlik Takvimi
İnanç Kabadayı: 8 projeden 2 buçuk milyar TL gelir bekliyoruz
Kordon İstanbul'da 40 aya sıfır faizle ev sahibi olma fırsatı
TEM Avrasya Konutları'nda talep toplama süreci başladı
Türk İnşaat Şirketleri projelerini  Katar'da  tanıttı
BÖLGE RAPORLARI

İstanbul'un Denizle Buluşma Noktası: YAKUPLU

Redac & Emlakchi Real Estate Proje Pazarlama ve Satış CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com “Bölgesel Rapor“ takipçileri için, Beylikdüzü’nün sahil ile buluşma noktası olan YAKUPLU bölgesinin gelişen yüzünü ziyaret edip “bölge & projelerin“ analizi ve öngörülerinde bulundu...

Bilge Özdemir
Emlakdream Editörü
29.12.2016  - 01:45
İstanbul un Denizle Buluşma Noktası: YAKUPLU

İstanbul  denildiğinde, aklımıza deniz ve denizin kıyısına yayılmış olan semtler gelir. Üç parçaya ayrılmış, Deniz şehri İstanbul için Yakuplu önemlidir.  
 
Ufak oğlum Eren, Keleşoğlu Holding tarafından geliştirilen “Deniz İstanbul“ projesini ziyaret ettiğinde hiç unutmam “ Baba... deniz ile buluştuk!.. “ demişti.
 
İstanbul’da yaşamakla, İstanbul’u yaşamak arasındaki fark ''Deniz“ olsa gerek...
 
Bahçeşehirli ve çevre için YAKUPLU; Beylikdüzü’nün Sahilde yükselen değeri ve Deniz ile buluşma noktasıdır.
 
Tarih boyunca “sayfiye ve tarım“ alanı olarak değerlendirilen YAKUPLU;  günümüzde mavi bayraklı sahil bandı, kişi başına düşen 10 m2’ yi aşan yeşil alanları ile bir Avrupa kenti standartlarını zorlamakta, tertemiz havası ve düşük yoğunluklu yerleşim modeli ile İstanbul Avrupa yakasının önemli gelişim aksı olmaktadır.
 
Eğitim düzeyi araştırmaları sonuçlarına göre; Bölge, barındırdığı üniversiteli oranı ile dikkatleri çekmektedir. 1999 Marmara Depremi sonrasında, Metrobüs inşaatı ile İstanbulluların ilgi odağı olan bölge, Boğazla bütünleşen İstanbul’ da Boğaz olmaz ise Deniz tercihi ile hızla Körfez yabancıların yaşam tercihi olmaktadır.
 
Bölge; alışveriş merkezlerinin çokluğu ile ün yaparken bazı kaynaklarda  "alışveriş cenneti" olarak isimlendirilmektedir. 
 
Bölgesel sanayi ve ticaretin yerleşim alanı tercihinde 1. Sıraya yükselmeye başlayan YAKUPLU, işletilmekte olan West Istanbul Marina ile deniz tutkunlarına ev sahipliği yapmakta, yakın gelecekte planlanan  deniz taksi / otobüsü gibi deniz erişim alternatifleri denizden erişim olanaklarına hazırlık yapmaktadır. Hızlı erişim ağları, planlanan metro hatları ve TEM – E5’e erişim kolaylıkları bölgesel “yerleşim/yaşam” tercihinde önemli avantaj sağlamaktadır.
 
Bölgenin  popüleritesi son zamanlarda hızla artmakta, nitelikli konut yatırımlarının çekim merkezi haline gelmekte ve gelişmeler YAKUPLU’ yu İstanbul'un en fazla prim yapan alanı  konumuna getirmektedir.
 
Bölge; geliştirilmeye başlayan kasaba ölçeğindeki gayrimenkul projeleri ile dikkat çekerken, önümüzdeki beş yıl içinde  yeni bir ATAKÖY, YEŞİLKÖY doğmakta ve hatta Denizle İç İçe, 4 mevsim tatil tadında sunulan projeler BODRUM’ a rakip olabilecek “ sosyal, sportif, konaklama, eğlence, dinlence donanımlarını “ bünyesinde taşımaktadır.
 
Görüntü ve gürültü kirliliğinden arınmış YAKUPLU’ da Dikey yerleşim alanlarının  inadına; yatay yerleşim modelleri başarı ile uygulamaktadır. Villa ve Az Katlı apartman modellerine ev sahipliği yapan YAKUPLU değerleri hızla yükselmektedir.
 
Az katlı apartmanlarda geliştirilen daire modellerinin “ konak “ olarak adlandırıldığı YAKUPLU’ da gelişmeler yıllar önce “ garden/bahçe “ olarak konumlanan bölge ismine yakıştığı şekilde devam ediyor...
 
Bölgenin artan popüleritesi son zamanlarda; nitelikli konut yatırımlarını beraberinde getiriyor.  
 
Bölge ziyaretimde proje/site sınırları paneller ile çevreleyen arsalar dikkatimi çekiyor. 
 
YAKUPLU, 2017’ de Demir İnşaat ‘ ın Selçuklu Mimari tarzı ile projelendirdiği ve sektöre bölgesel giriş yapan Canan Grup projelerine hazırlık yapıyor.
 
Hazırladığım Bölgesel raporlarda İlçe tanımlaması yerine özellikle projelerin konumlarına dikkat çekmek Mahallelerin gelişimine marka değerlerine katkıda bulunmak istiyorum.Bu yaklaşım içinde Yakuplu içinde konumlu olup Beylikdüzü değeri ile hareket eden firma / projelerede tanık oluyoruz.
  
DEKAR YAPI : ASMALI HAYAT
DEKAR YAPI;  Bahçeli İkiz ve Sıralı Dubleks Villa ve  kent villası kavramında sunduğu “ Bahçe Katı –Ara Dubleks Kenar Dubleks – Teras Bahçe Katı “  ile fark yaratmaya devam ediyor. Ticari alanların Teras Bahçeli ev kavramı ile bütünleştirildiği çalışmalar dikkat çekiçi. 3+1’ den 5+1’ e değişen alternatifler ile teslim ve yaşam sürecinin başladığı projede satış süreci devam ediyor.

 
KELEŞOĞLU HOLDİNG : DENİZ İSTANBUL
YAKUPLU'nun güvertesinde konumlu Denizİstanbul; İstanbul'un mükemmel deniz manzarası ve 1,5 km'lik deniz ile bütünleşen sahil kasabası kimliği ile yükseliyor. Villa ve Az Katlı yerleşim döngüsünün mükemmel kombinasyonuna sahip Denizistanbul, 25.000’ in üzerinde sakine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 
 
Denizistanbul'un farkı ve farklılığını  ana girişinin ihtişamında gösteriyor ve kapı girişi ile Denizistanbul'un mükemmel manzarası ile büyülüyor.


 
MAVİ ile YEŞİL'in buluşma noktası DENİZ İSTANBUL’ u, KASABA ölçeğinde farklı kılan ve  “ilk ve tek “  özellikler:
 

  • Proje Sahil bandında konumlu marinası & 1.5 kilometrelik sahil kullanımı
  • 1 milyon 500 metre karelik alanı 135 bin m2’ lik akansu/akarsu yüzeyi
  • Kişi başına düşecek 15 m2 yeşil/peysaj alanı
  • Kasaba olanakları;
40.000 m2 Alışveriş merkezi & 25.000 m2 Sağlık Tesisi
Sosyo Kültürel Tesis & Eğitim Tesisi & 70 cafe ve restaurant & Yatay hotel
Ticaret Alanı & 5.000 m2 Sosyal ve Sportif Tesis & Turizm ve günü birlik Tesis Alanları ile kent geneline yayılan  park ve rekreasyon alanları & 500 yat kapasiteli marina ve marina bütününde; restaurantlar, kafeteryalar, mağazalar, helikopter pisti...
 
Villa konseptinde farklılığı arayanlar için MARİNA EVLERİ 40 yıla yakın süredir KELEŞOĞLU HOLDİNG tarafından imza attılan  villa projeleri  tecrübelerini yurt içi ve yurt dışında geliştirilen villa proje  analizleri ile  müşteri  taleplerini  birleştirerek  “ MARİNA EVLERİ “ yaşam modelinde buluşturuyor.
 
2017 sonunda yerleşim ve yaşam süreci planlanıyor 
Mercan Konakları'nda deniz, akarsu ve peysaj özelliği, Her katta 2 dairenin yer aldığı blok yapısı 3 cephe avantajı ile “1+1'den 4+1'e değişen ferah ve aydınlık“ mekanlar sunuyor.
 
Teslim süreci tamamlanan Kalyon Mahallesi ile iki etapta yerleşim ve yaşam süreci devam eden Denizistanbul KASABA’sının tamamlanma hedefi 2021 olarak öngörülüyor.
 
Farklı teslim sürecine sahip yatay yerleşim modellerinin 1+1'den 4+1'e değiştiği daire ve 3+1'den 6+1'e değişen farklı villa alternatiflerinin bulunduğu Yakuplu bölgesi konut alternatiflerini görmeden gayrimenkul yerleşim ve yatırım kararına yön vermemenizi öneririz.
 
Proje genelinde satış ofislerinin 7 gün hizmetinizde olduğu bölgede firma ve banka/finans kurumları aracılığı ile farklı peşinat ve 120 ay'a kadar vade farklı / vade farksız seçenekleri değerlendirmenizi öneriyorum.
 
Unutmayın.... Deniz; İstanbul’ da yaşanır ise güzeldir...
 
Bilge Özdemir CEO
Redac & Emlakchi Proje Pazarlama & Satış ve Danışmanlık

Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Müstakil villa trendinin değişmeyen adresi; "Büyükçekmece Göl Vadisi"
Redac & Emlakchi Real Estate Consultant CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
İstanbul'un 8 Bölgesinde Gayrimenkul Raporu
Bilge Özdemir; Kayaşehir, Bahçeşehir, Bahçekent, Esenkent, Ispartakule, ...
Kayaşehir; Başakşehir’in dışa açılan kapısı!
REDAC ve EMLAKCHI CEO’ su Bilge Özdemir bugünkü yazısında , farklı alternatif ...
 
Bilge Özdemir; Bahçeşehir ve Esenyurt bölgelerini mercek altına aldı
Emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer, Emlakdream.com’ a her hafta ...
Gayrimenkulde Ispartakule Raporu
Redac & Emlakchi Real Estate Consultant CEO' su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
Kutsal Bölgeden Gözde Bölgeye.. Gayrimenkulde Boğazköy Raporu
Redac&Emlakchi Real Estate Consultant CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com ...
 
Esenyurt’ta Manhattan Çizgisi
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
Gayrimenkul’de Hoşdere Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
Gayrimenkulde Modern Esenkent Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
 
Tem Avrasya
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Selenium Retro 9
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Kullanım ve Gizlilik
Maxiva