Advertisement Advertisement Advertisement
Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Magazin Etkinlik Takvimi
Türk İnşaat Şirketleri projelerini Katar'da tanıttı
Sur Yapı portföyünün yüzde 25'ini yabancıya satmayı hedefliyor
Expo Turkey by Qatar 2017'nin kurdelesi kesildi
TEM Avrasya Konutları'nda talep toplama süreci başladı
BÖLGE RAPORLARI

Gayrimenkulde Modern Esenkent Raporu

Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, İstanbul’un dikkat çeken bölgelerinden Esenkent'in gelişen yüzünü ziyaret ederek “ bölge & projelerin “ analizi ve öngörülerinde bulundu...

Bilge Özdemir
Emlakdream Editörü
28.10.2016  - 18:32
Gayrimenkulde Modern Esenkent Raporu

Bu hafta, Esenkent’ in modernleşen yüzü, Esenyurt için dönüm noktası olan Akbatı ve çevresinde gelişen projeleri ziyaret ettim. 2000’ li yılların başına kadar Esenkent bölgesi Esenyurt’ un modernleşen yüzü olmuştu, şimdi ise Akbatı ve çevresi, Esenkent’ in yeni yüzü.
Günümüzün Esenyurt’u; “ modern bir kent “ yerleşim/yaşam tercihi yolunda hızla ilerlemektedir. Esenyurt’ da yaşam; sitelerden sokaklara, caddeler ve mahallelere planlanmaktadır. Yaşamın/Yerleşimin tüm ihtiyaçları en modern hastanesinden, eğitim kurumlarına; eğlencesinden, dinlencesine; sporundan, kültürüne; Ticaretinden, Alışverişine, parkından, vadisine... sunulmaktadır.
Esenyurt’da üç yıl önce şans eseri bulunan termal su yatakları Sağlık turizmi için  dönüm noktası ve yerleşim tercihi  olmaya adaydır. Esenyurt'ta bulunan hipertermal su; mineral seviyesi ile Türkiye'nin en zengin şifalı suyu olmakla birlikte bu özelliğiyle dünyada sayılı şifalı sular arasına yerini almıştır.
Türkiye’de en fazla gayrimenkul işlemleri sıralamasında önemli yer tutan  Esenyurt, gayrimenkul yatırımına yönelen yabancıların İstanbul  Tercihlerinin başında gelmektedir. Esenyurt gayrimenkul karmasında; villa, daire, residance, home-office, office, AVM, Mağaza gibi ihtiyaça göre tüm çeşitlilik gözlemlenmektedir.
Alışveriş yaşamı  ile kendi kendine yetebilen bir Esenyurt  çevre ilçe ve bölgelerden talebe ev sahipliği yapmakta yerleşim/yaşam tercihinde önemli bir yer tutmaktadır. İstanbul'un büyük 25 alışveriş merkezinden 4’ ü Esenyurt sınırları içinde hizmet vermektedir.
Bir bölgenin gelişmesindeki en önemli faktör “ ulaşılabilir “ olmaktadır. Ulaşılabilirlik; erişim yolları ile birlikte “ kitle/toplu taşıma araçlarının “hizmet yeterliliğidir. Esenyurt;  E5 ve E6 ana ve yan yollarının kesişme noktasında bulunan konumu ile İstanbul’ un her noktasına, tüm Boğaz köprülerinden İstanbul Anadolu yakasına erişim olanağı sunmaktadır...

 • İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı ve 3. Havalimanına ulaşılabilir olma avantajı hava taşımacılığı aktörlerinin yıllardan beri ilgisini çekmektedir...
 • Ambarlı Limanına yakınlığı; sanayide deniz kullanımının önemini artırırken, kıyı şeridine olan yakınlığı İstanbul’ da deniz erişim olanaklarının gelişmesi ile kullanım rahatlığı getirecektir.
 • Metrobüs hattının; Zincirlikuyu - Söğütlüçeşme -     Avcılar - Beylikdüzü Güzergah Durakları Esenyurt sınırlarını kapsamaktadır...
 •  2017 yılında Esenyurt’a metro gelmesi planlanmaktadır.25 kilometrelik hat uzunluğuna sahip olacak Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece Tüyap metrosuna Esenyurt  istasyonu  katılacaktır...
 • 17 kilometre hat uzunluğuna sahip Esenyurt-Beylikdüzü-Avcılar raylı sistemi 2019 sonrası için planlanmakta olup; Esenyurt-Avcılar raylı sistem hattı tamamlandığında 2 semt arası yolculuk süresi 25,5 dakikaya inecektir.
 • 3. Havalimanı metro hattına olası bağlantı bölgenin artısı olacaktır.
Bu gelişmeler özellikle Sanayiden; Kentsel dönüşüme geçiş süreçi yaşayan Esenkent’ de  arsa/arazi değerlerinin yükselişini hızlandırmaktadır. Onur Beton & Onur Çimento , Garanti Koza, Akiş, Semerkand Yapı, Makyol ve EVAL İnşaat gibi Gayrimenkul sektörünün önemli aktörleri  Esenkent’ e yön vermekte, Milyon/Milyar dolarlık proje tercihlerinde bulunmaktadır.

Semerkand Yapı; Semerkand line, Makyol Santral proje trendleri ile lansmana hazırlanmaktadır.
Makyol Santral projesinde kaba inşaat bitmiş durumda .Teslimler 1.5 sene sonra yapılacak.
Yarım asırını Beton ve Çimento üretimine veren Türkiye’ nin sayılı hazır beton üreticilerinden ONUR BETON & ÇİMENTO kendi arazisinde ONUR PARK LIFE projesini gerçekleştiriken Yönetim Kurulu Başkanı Sayın MEHMET ALİ ONUR ‘ un dediği gibi “betonunda harcı “ bulunmaktadır.ONUR PARK LIFE
‘ da 3 etap içinde 718 konut ve 218 cadde mağaza ile Esenkent’ de yeni bir Nişantaşı doğmakta, yaşam ve yaşamın ritmi cadde mağazalar ile hayata hazırlanmaktadır.

Aile Residence“ kavramının “ home ofis “ ile harmanlanarak farklılaştığı  projede 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 alternatifler geniş metrekare ve 3,10 - 3,50 tavan yüksekliği ile metreküp alanlar sunulmaktadır....Beylikdüzü bölgesinde binlerce aileyi konut sahibi yapan, bölgesel butik konut marka değeri Eval İnşaat tecrübe ve deneyimlerini EVALPARK İSTANBUL projesi’ ile Modern Esenkent’ e taşımaktadır.

Eval İnşaat Satış Müdürü Sayın Hasan ARVAS ‘ ın deyimi ile, bölgesel talep yapısına uygun “ Konut ve Rezidans “  karmasının bir arada bağımsız konumlandığı “ilk ve tek“ proje Evalpark İstanbul’ dur.

Görüntü ve Gürültü kirliliğinden uzak olan Projede 1100 konut ve 30 ticari ünite bulunmaktadır. M2 kayıplarının yok denecek kadar az olduğu,  “ nefes alan ev “ kavramı ile nitelendirdiğim  projede, haçim ve fonksiyon kullanımları oldukça başarılıdır.
1+1’ den 3+1’ e değişen konut karmasına sahip Evalpark rezidans blokları 1+1 ve 2+1, Konut blokları 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşmaktadır.
Modern Esenkent projelerinin; concierge hizmetleri,sosyal, sportif, ticari ünitelerle yarışında; proje geliştirici firmalar banka/finans kurumları ve kendi bünyelerinde farklı ödeme alternatifleri sunmaktadır.
Bölgesel m2 satış değerlerinin 3.000-TL’ sında dip yaptığı projelerde; Bahçekent/Bahçeşehir ve yakın bölge gelişmeleri, lansmana girecek projeler ile rakamsal boyurtların 3.500-4.000-TL/m2 bandına daha sonra 4.000-4.500-TL/m2 değerlerini yerleşmesini  öngörüyorum.
Konumlar, bir yerleşkenin kaderi ve geleceğidir.Sizleri Modern Esenkent’ in kaderinde, yaşam ve/veya yatırım tercihiniz ile geleceğinde yer almaya davet ediyorum.    

BİLGE ÖZDEMİR
COE - REDAC & EMLAKCHI REAL ESTATE CONSULTANT LTD.

Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Gayrimenkulde Bahçekent Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
İstanbul'un Bahçesi... Bahçeşehir Yön Değiştiriyor!
Site’ den Belediye’ye; Belediye’den Muhtar’lığa yönetim şekli ne olursa ...
Tem Avrasya
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Selenium Retro 9
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Nisan  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
           
  1
  2
  3
  4 5 6
  7
  8
  9
  10
  11 12 13 14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24 25
  26
  27 28
  29
  30
 • Mayıs  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
  1
  2
  3 4 5
  6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23 24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Haziran  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
       
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Kullanım ve Gizlilik
Maxiva