Advertisement Advertisement Advertisement
Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Marinera Çeşme Projesi, yaşam ile denizi buluşturacak
Güneşli kazancın semti oldu
Mesa’nın En Yeni Projesi Kozyatağı’nda Yükseliyor
Kentsel dönüşümde bürokratik işler süreci uzatıyor
BÖLGE RAPORLARI

Gayrimenkul’de Hoşdere Raporu

Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, İstanbul’un dikkat çeken bölgelerinden Hoşdere'nin gelişen yüzünü ziyaret ederek “ bölge & projelerin “ analizi ve öngörülerinde bulundu...

Bilge Özdemir
Emlakdream Editörü
4.11.2016  - 10:25
Gayrimenkul’de Hoşdere Raporu

Bu hafta, Bahçeşehir’in Eski Pazar Türk’den Bahçekent istikametinde yön bulduğu, Modern Esenkent paralelinde gelişen projeleri ziyaret ettim.
Bölgesel gelişimde “ yerlerin / konumların “ kendi adları ile ön plana çıkmaları ve kendi marka değerini oluşturmalarından yanayım.
Hoşdere’yi yakın çevresinde hatta İstanbul’ da bilmeyenler çoktur. Hoşdere ismini; İstanbul’ a Türkiye’ ye duyurmadan dünyaya duyurmuştur. Çünkü; Dünyanın en büyük ve aynı zamanda rekabet gücü en yüksek otobüs tesislerinden biri Mercedes-Benz Türk Hoşdere’ dedir.
Toplam 360 bin metrekarelik bir arazi üzerinde 127 bin metrekarelik kapalı alana kurulu olan Hoşdere Otobüs Fabrikası, önemli yatırımlarla sağlanan teknolojisi ve üretim sistemlerinin yanı sıra alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da dünyada örnek tesis olarak kabul edilmektedir.
1995’ de kurularak farklı dönemlerde kapasite artırımına giden Hoşdere Otobüs fabrikası; Türkiye'nin en büyük otobüs fabrikası ünvanına sahip olup, Üç binin üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır.
Önce Bahçeşehir, sonra Başakşehir’ e bağlı olan  Hoşdere aksı bugün Bahçeşehir – Bahçekent ve Esenkent üçgeninde önemli konuma sahiptir.
Hoşdere’ nin en büyük avantajı; bölgesel gelişme trendinde gelişmekte olan Bahçekent’i  kapsamakta ancak TOKİ ve EMLAK KONUT GYO dışında özel projelere ev sahipliği yapmaktadır. Bu özelliği ile kendine gelişim alanı arayan Bahçeşehir’ in yön bulduğu bölgelerden biri Hoşdere’dir.
Bu bölge Esenkent’ in Modern yüzü olarak tanımladığım yerleşim alanlarını paralelindedir. Konum özelliği ile Esenkent’ in Modern hastanesinden, eğitim kurumlarına; eğlencesinden, dinlencesine; sporundan, kültürüne;  Ticaretinden, Alışveriş olanaklarına, termal su yataklarından erişim aksalarını kullanabilmektedir. Ayrıca,Bahçekent’ de yer bulacak Hayat Park “ ve Hayat Park Meydan’ın içerisinde ki  çok amaçlı spor tesisleri, botanik bahçeler, biyolojik gölet, çocuk oyun köyleri, piknik alanları ve yeşil enerjili otopark ve okulları ilave ettiğimizde.... her şey Hoşdere’ nin yanında... yakınında olacaktır.
Bir de buna; E-5, E-6 ve Yavuz Sultan Selim ve Çevre yolları bağlatılarını, hızlı erişim ağlarını ilave ettiğimizde hava ve kara erişimi için ideal noktadayız.
Bölgesel gelişim trendinde Hadımköy Zırhlıbirlikler kışlalarına kadar Esenkent ve Boğazköy paralelinde gelişim aksına sahip bölge; zırhlıbirliklerin olası yer değişiminde bu bölgeye kadar gelişim gösterebilecektir.
 
 
Görüntü kirliliğinden uzak, gelişim sürecindeki proje izlenimlerimi sizinle paylaşıyorum;

 • Akzirve
  • AKZİRVE GAYRİMENKUL YATIRIM
Akzirve Gayrimenkul tarafından geliştirilen proje Bünyamin Derman DM Mimarlık imzası taşımaktadır.


 
Akzirve’ yi, satış ofisi dizayn farklılığı ile kutluyorum. Satış Danışmanı Sayın Bilgesu Kızılgül, tüm heyecanı ile projeyi yaşıyor, yaşatıyor.İş te burası “ bölgenin yeni cazibe ve çekim merkezi “ diyor.
 
190 bin metrekare alanda inşa edilecek olan Akzirve Bahçeşehir projesinde toplam inşaat alanı 124 bin metrekare olarak tasarlanmış, 3 etapda 2 bin 600 bağımsız birimden meydana gelmesi öngörülüyor.
 
Akzirve projesi 1.etabında konumlu yaklaşık 750 konut karması; “ genç ve dinamik“ yaşam tercihinegöz kırpıyor... Brüt Net farklarının %,35’ ler seviyesinde olduğu projede %,25  1+1, %,45 2+1 %,28 3+1 ve çok az bir kısmı, 4+1 ve 4+1 / 5+1 Dubleksler bulunuyor.
 
Projedefitness, sauna, spor alanları, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu gibi sosyal olanaklar yer alıyor.
 
M2 satış değerlerinin yaklaşık 3.500-TL’ sı seviyesinde sunulmaya başlandığı projede ilk 70 şansı arasına girenler  “ yatırım ve yaşam “ avantajını değerlendirebilir.
 
 • Bahçeşehir Suits
  • RUTAN İNŞAAT
 
Rutan İnşaat Taahhüt ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından Bahçeşehir bölgesinde bir ilk gerçekleştiriliyor. Firma yöneticisi Sayın Selçuk Denkdemir tarafından bizzat koordine edilen projede kaba inşaat süreçi devam ediyor.


 
2 bin 267 metrekare oturum alanına sahip olan Bahçeşehir Suites projesi; modern tek blokta22 katlıolup 107 daire ve 6 dükkandan meydana geliyor.
 
Bahçeşehir Suites projesinde 33 adet 1+1, 60 adet 2+1 ve 14 adet 3+1 daire bulunuyor. Dairelerin alanları 75 ile 250 metrekare arasında değişiyor.
 
Gerçek Bir Suites temasının 7 yıldızlı otel konseptiyle birleştiği projenin iddiasını
536 metrekare büyüklüğünde misafirlerin ağırlanacağı  lobi ve resepsiyon alanı vurguluyor.
Otel konforunda; SPA hizmetinden dinlence, görsel rahatlık sunan televizyonlu dinlenme odasına kadar her türlü ince detay düşünülmüş. Bu detaylardan bazıları; Açık & Kapalı Havuz , Türk Hamamı , Sauna , Buhar Odası , Buharlık ve Masaj Odaları , , Fitness & Gym Salonu, , Cafeterya , Sinema Salonu , Bilardo Salonu , Çocuk Oyun Alanı(Öğretmenli ve Kameralı)
 
 
 • Referans Bahçeşehir
  • Kiler GYO
Kiler GYO, İstanbul Bahçeşehir’de KİPTAŞ A.Ş. arazisi üzerinde İstanbul’ a kazandırdığı Referans serisine Referans Bahçeşehir ile devam ediyor...Eski Pazar Türk arazisinin yanında, Eğitim Vadisi yanında yer alan proje, Konumsal olarak Bahçeşehir ve Bahçeşehir’ in olanaklarına yürüyüş mesafesinde,
Referans Bahçeşehir projesinde Satış Müdürü Sayın Ahmet Demirli yardımcı oluyor.Eskiyen Bahçeşehir yapısından, Bahçeşehir’ i ve alışkanlıkları terk etmeden Bahçeşehir’linin  tercih noktası olmuş Referans Bahçeşehir.
M2 satış değerlerin 3.750-4.250-TL seviyesinde şekillendiği projede Brüt net farkları % 30’ lar seviyesinde.
25 bin 920 metrekare alanda yükselen Referans Bahçeşehir Konutları 465 daire 1+1, 2+1, 3+1, 3.5+1, 4,5+1 daire 34 dükkandan oluşuyor.Konut genişlikleri brüt 65 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen Referans Bahçeşehir’ in  Aralık 2018 ‘ de teslimleri  planlanıyor.
Açılır kapanır yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzları, spor sahaları, hamam, sauna burada hepsi var. Sağlığınız ve keyifli vakit geçirmeniz için gerekli her şey emrinizde. Tek yapmanız gereken hayatın ritmiyle Referans Bahçeşehir’in ritmini birbirine uydurmak.
Bölgede ki tüm projelerde “  teras ve bahçe “ kullanım alanları ve “ ticari üniteleri “ ile dikkatimi çekiyor.
Öngörüm; Hoşdere bölgesinde projeler arası  rekebet  yarışı hızlanacağa benziyor. Her zaman ki gibi bu yarışın galibi yine yatırımcılar/gayrimenkul alıcıları olacak.
M2 birim satış değerinin 3.500-4.250-TL’ sı  bandına yer bulması Hoşdere Bölgesende 4.500-5.000-TL/m2 seviyelerinin habercisidir.

Hoşdere bölgesi  “ yatırım ve yaşam  “  tercihlerinde bende varım diyor... O halde Siz nerdesiniz ? ....
 
BİLGE ÖZDEMİR
CEO - REDAC & EMLAKCHI REAL ESTATE CONSULTANT LTD.

HOŞDERE NEREDE

 

Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Gayrimenkulde Modern Esenkent Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
Gayrimenkulde Bahçekent Raporu
Redac&Emlakchi CEO'su Bilge Özdemir; Emlakdream.com takipçileri için, ...
İstanbul'un Bahçesi... Bahçeşehir Yön Değiştiriyor!
Site’ den Belediye’ye; Belediye’den Muhtar’lığa yönetim şekli ne olursa ...
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
deluxia park
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Haziran  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
       
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
 • Temmuz  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
           
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Ağustos  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Kullanım ve Gizlilik
Maxiva