Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Beylikdüzü'nde konforun adı Azur Marmara'da lansman satışları başladı
Mustafa Mekki Özkan: 'Sakarya'nın hayatı artık Cadde 54'ten akacak'
Gürler Ünlü : 'Makyol Santral bölgenin yeni merkezinde yükseliyor'
Self İstanbul; 2 metro arasında yükselecek!
YENİ PROJELER

Dev proje Başkent Emlak Konutları'nın lansmanı yapıldı

Başkent Emlak Konutları'nın lansmanı Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum'un yanı sıra projenin reklam yüzü Murat Ceceli yer aldığı basın toplantısıyla gerçekleşti

17.12.2016  - 15:04
Player yükleniyor...

Emlak Konut'un, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hayata geçecek olan dev projesi Başkent Emlak Konutları’nın  lansmanı yapıldı. Emlak Konut GYO’nun Ataşehir’deki Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un yanı sıra projenin reklam yüzü olan Mustafa Ceceli’de katıldı.

Projenin özellikleri
Çankaya’nın Mühye Mahallesi’nde yer alan Başkent Emlak Konutları toplamda 202 bin metrekare alan üzerinde 1.504 bağımsız bölümden oluşuyor. Şehir yaşamını yeşil ile iç içe sunan Başkent Emlak Konutları’nda 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 dubleks ve 6+1 dubleks tiplerinde 1.478 adet konut ile birlikte 26 adet ticaret birimi yer alıyor.
Başkent Emlak Konutları’nda satışa çıkarılan 1.504 bağımsız bölümün yanı sıra projede kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine verilecek olan 492 konut daha yer alıyor.

Daire fiyatları

Yüzde 10 peşinat 15 yıl vade ve 850 TL’den başlayan cazip ödeme koşullarının bulunduğu projede ödemeler ise teslimden sonra başlıyor. Başkent Emlak Konutları projesindeki daire fiyatları ise 396 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor.
Basın toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Ankara’mıza, halen devam etmekte olduğumuz üç gelir paylaşımı projemizle birlikte Emlak Konut markasını ve tecrübesini daha önce taşımıştık. Bugün de, ilk anahtar teslimi projemizi kıymetli Başkentlilere sunmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum.”dedi.

 
Ankara’nın ekonomisine katkı sağlayacak.
Kurum “Projelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın hassasiyetlerine azami özen gösterdik ve hayatlarını kolaylaştırabilecek sosyal tesisleri, yeşil alanlar, parklar, okul ve cami alanlarını projelerimiz kapsamında geliştirmeye önem verdik. 202 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirdiğimiz projemizde Kentsel Dönüşüm kapsamında hak sahiplerine 98 ile 135 metrekare arasında değişen 492 adet 3+1 daire ayırıyoruz. Kentsel dönüşüm için ayrılan konutların haricinde projede 1.478 adet konut ve 26 adet ticaret birimi olmak üzere toplamda 1.504 adet bağımsız bölüm satışa sunulmaktadır. Projemizde 71 m2’lik 1+1 konutlardan, 351 m2 büyüklüğe ulaşan 6+1 dubleks konutlara kadar çok farklı konut alternatifleri bulunuyor. Yüzde 10 peşinat 15 yıl vade ve 850 TL’den başlayan cazip ödeme koşulları sunduğumuz projemizde ödemeler ise teslimden sonra başlayacak. Ankara’nın gelişimine, istihdamına, ekonomisine katkı sağlayacak Başkent Emlak Konutları ile ülkemizin Başkentine hizmet etmekten büyük bir onur ve heyecan duyuyoruz.” dedi.  Murat Kurum konuşmasına şöyle devam etti:


"Bildiğiniz gibi Kasım ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz satış rakamlarını henüz açıkladık. Ay içinde Gebze’de anahtar teslim modeline göre geliştirdiğimiz ve satışa sunduğumuz yeni projemiz “Gebze Emlak Konutları 3.Etap” yoğun bir ilgi gördü. Oluşan bu talep ve sonucunda gerçekleştirdiğimiz kuralı satış ile projenin neredeyse tamamının satışını yapmış olduk. Söz konusu projemizde yakaladığımız başarı ve devam etmekte olan diğer projelerimizdeki satışlarla, Kasım ayında 2.205 bağımsız bölümün satışını yaptık. Böylece yılın başından bugüne kadar toplam satış adedimiz 8.926 adete, satış değeri toplamımız ise 6,2 milyar TL’ye ulaşmış oldu. Gelinen bu noktada, inanıyorum ki, Emlak Konut olarak 2016 yılı için belirlemiş olduğumuz 7,6 milyar TL değerinde 11 bin bağımsız bölüm satışı hedefine artık biraz daha yakınız. “Başkent Emlak Konutları” projemizde gerçekleşecek satışların, Aralık ayında hedefimize ulaşma konusunda bize katkı sağlayacağını düşünüyorum. “

TARİŞ arazisine Galatasaray modeli
Murat Kurum konuşmasında İzmir'deki TARİŞ arazisine de değindi.
Kurum, Alsancak'ta gerçekleşecek projeden elde edilen gelirin yüzde 80'inin TARİŞ'e bırakılacağını yüzde 20'sinin ise Emla Konut'a kalacağını belirtti.
Murat Kurum şunları söyledi:
TARİŞ’in üye sayısı 600 bine ulaşıyor. Bu proje İzmir’de tarımla ilgili iş yapanları yakından ilgilendiriyor. Birlikleri bulunduğu bu sıkıntılı durumdan kurtarmak adına hem de emlak konutun tüketici anlamda da bir güven duygusu inşa ettiğini düşünüyorum. O anlamda TARİŞİ birlikleri adına ne varsa yapmak için ordayız. İzmir’in yeni bir kent merkezi oluşuyor. Alsancak’ta eski sanayi bölgesinde ve limanın arkasında yer alıyor. Lokasyon olarak da kıymetli bir yer. Protokolle buradaki gelirin yüzde 80’inin biliyorsunuz daha önce Galatasaray’la yapmıştık. Yüzde 80’ini birlikler adına yüzde 20’sini Emlak Konut adına geliştiriyor olacağız. Bizim toplam satış beklentimiz 2-3 milyar seviyelerinde olacaktır diye düşünüyoruz. Bu hem Ege’deki tarım işçileri adına hem de İzmir adına önemli bir proje." diye konuştu.


 Burhaniye'de konut projesi çalışması 
İzmir'in yanı sıra Burhaniye'ye ilişkin de bir çalışmalarının olduğunu söyleyen Murat Kurum, "Burhaniye’yle ilgili bir çalışma yapıyoruz. Daha protokol oluşmadı. Merkezde denize sıfır alanda orta ve orta üst kesime hitap bir proje geliştirmek istiyorlar. Bizimle görüştüler. Açıkçası biz de bir çalışma yaptık ancak açıkçası şuan protokol söz konusu değil. Çalışmalarımız sürüyor. Olursa İzmir benzeri protokol olacak. Anadolu’da ihtiyaç duyulan her ile gideceğiz."dedi.

Emlak konut karına kar kattı
Murat Kurum ayrıca Emlak Konut'un yıl sonunda gelirinin hedefin üstüne çıkacağını söledi. Kurum, " Yılsonu karını bir 500’den bir 800’e çıkardık evet. Bir aksilik olmadığı sürece yakalayacağız ufak da olsa üstüne çıkacağız. Satış rakamlarında aksilik olmazsa hedeflerimizi yakalayacağız. "şeklinde konuştu.


Basın toplantısında görüşlerini dile getiren Mustafa Ceceli ise şunları söyledi:
“Ankara doğumluyum, 20 yaşına kadar da orada oturdum. Projenin gerçekleştirildiği Mühye’nin az ilerisinde Sancak Mahallesi vardır.  Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum projeyi tarif ederken kendisine de projenin 1 km ötesinde oturduğumu söyledim. Benim açımdan doğduğum büyüdüğüm yerde olmasının duygusal bir yanı da var. Bu anlamda bu projede olmaktan memnuniyet duyuyorum. Reklamlar dün akşam itibariyle yayınlanmaya başladı ama etkisi benim açımdan çok hızlı oldu. Sabah ekmek almaya gittiğim bakkal bile ‘dün akşam seni televizyonda reklam filminde seni gördük’ dedi. Hatta bazı arkadaşlarım arayarak projede nasıl yer alabileceklerini dahi sordu. Ben de projede yer almayı elbette ki düşünüyorum. Bugüne kadar pek çok sektörden ve birçok şirketten reklam teklifi aldım ancak çoğunu geri çevirdim. İnsanın yaşama hakkından sonra en değerli hakkının barınma hakkı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca projenin doğup büyüdüğüm yere de çok yakın olmasından ve Emlak Konut’un güvenilirliğinden ötürü Başkent Emlak Konutları’nın reklam filminde yer aldım.”

Başkent Emlak Konutları'nın sosyal donatıları
Başkent Emlak Konutları’nda 2 adet kapalı havuz, 2 adet kapalı çocuk havuzu, 2 adet fitness alanı ile birlikte farklı etkinliklerin yapılacağı stüdyolar, buhar odası, sauna gibi alanların da içinde yer aldığı kapsamlı bir sosyal merkez oluşturuluyor.
Bitkisel düzenlemelerle projedeki alanın birçok yerinde peyzaj çalışması ile yeşil ile iç içe bir proje planlandı. Başkent Emlak Konutları’nın sosyal donatı kapsamında 3 adet cami, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet sağlık tesisi ve 48.000 metrekare içerisinde park alanı site sakinlerinin hizmetinde olacak.
Başkent Emlak Konutları projesindeki tüm parsellerde açık ve kapalı otoparklar bulunurken kapalı otopark alanları binalar ile direk bağlantılı olacak şekilde tasarlandı.  Yere kadar uzanan camlar ile konut içlerinde aydınlık ve ferahlık oranı arttırılırken, temperli lamine camlar tercih edilerek güvenlik önlemleri alındı.

Daire büyüklükleri
Toplamda 202 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen projede 10 adet 1+1, 388 adet 2+1, 788 adet 3+1, 285 adet 4+1, 5 adet 5+1 dubleks ve 2 adet de 6+1 dubleks daire bulunuyor.  
Başkent Emlak Konutları’nda 1+1 konutlar 70,68 – 77,52 m², 2+1 konutlar 93,91 – 159,75 m², 3+1 konutlar 152,54 – 252,66 m², 4+1 konutlar 192,79 – 220,13 m², 5+1 dubleks konutlar 332,93 – 345,44 m² ve 6+1 dubleks konutlar ise 349,10 – 350,97 m² büyüklüğe sahip.

 

Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Varyap Yalıkavak’ta Metrekare Fiyatları 5 Bin 500 Eurodan Başlıyor
Varyap İnşaat’ın Bodrum’daki 2’inci projesi Varyap Yalıkavak ; 30 eylül ...
Nidapark Kayaşehir’de Metrekare Satış Fiyatları 3.800 Liradan Başlıyor
Konut , ofis ve alışveriş merkezinden oluşan Nidapark Kayaşehir projesi ...
Piyalepaşa İstanbul'da lansman fırsatları
Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilen Piyalepaşa ...
 
Ev’re Gedizler 2. Etap satışta
İlk etabı çok sevilen ve ikinci etabında da başarılı satış rakamları yakalayan ...
AND Pastel’de mahalle sıcaklığı
AND Pastel projesi Anadolu Gayrimenkul tarafından Kartal’da sıcak bir ...
Atakent 4’te satış başarısı! 180 konut satıldı!
Avrupa Konutları markasının İstanbul Küçükçekmece’de hayata geçirdiği ...
 
Karat 34 lokasyonuyla dikkat çekiyor
Trafik derdi olmadan her yere ulaşmak isteyenler ve şehrin merkezinden ...
Referans Kartal’da 48 ay 0 faiz
İstanbul Kartal’da Kiler GYO tarafından hayata geçirilen Referans Kartal ...
DAP Yapı'dan 3 Yeni Proje
Yılın ikinci yarısında DAP Yapı'dan 3 yeni proje geliyor.
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Meydan Ardiclli
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Ekim  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
             
  1
  2 3
  4
  5 6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24 25 26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Kasım  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
     
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
 • Aralık  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
 • İstanbul Konut Projeleri (267)
 • Kartal Konut Projeleri (26)
 • Kadıköy Konut Projeleri (23)
 • Başakşehir Konut Projeleri (20)
 • Kağıthane Konut Projeleri (18)
 • Esenyurt Konut Projeleri (17)
 • Pendik Konut Projeleri (16)
 • Bağcılar Konut Projeleri (16)
 • Küçükçekmece Konut Projeleri (13)
 • Maltepe Konut Projeleri (11)
 • Beylikdüzü Konut Projeleri (10)
 • Ümraniye Konut Projeleri (9)
 • Sancaktepe Konut Projeleri (9)
 • Sarıyer Konut Projeleri (8)
 • Zeytinburnu Konut Projeleri (7)
 • Eyüp Konut Projeleri (6)
 • Tuzla Konut Projeleri (6)
 • Üsküdar Konut Projeleri (5)
 • Beyoğlu Konut Projeleri (5)
 • Gaziosmanpaşa Konut Projeleri (4)
 • Beykoz Konut Projeleri (4)
 • Ankara Konut Projeleri (22)
 • Çankaya Konut Projeleri (11)
 • Etimesgut Konut Projeleri (4)
 • Yenimahalle Konut Projeleri (3)
 • Gölbaşı Konut Projeleri (1)
 • Pursaklar Konut Projeleri (1)
 • Sincan Konut Projeleri (1)
 • Keçiören Konut Projeleri (1)
 • İzmir Konut Projeleri (16)
 • Bornova Konut Projeleri (4)
 • Torbalı Konut Projeleri (2)
 • Konak Konut Projeleri (2)
 • Karabağlar Konut Projeleri (2)
 • Karşıyaka Konut Projeleri (2)
 • Çeşme Konut Projeleri (1)
 • Menemen Konut Projeleri (1)
 • Narlıdere Konut Projeleri (1)
 • Bursa Konut Projeleri (6)
 • Nilüfer Konut Projeleri (4)
 • Osmangazi Konut Projeleri (1)
 • Orhangazi Konut Projeleri (1)
 • Konya Konut Projeleri (5)
 • Selçuklu Konut Projeleri (3)
 • Meram Konut Projeleri (2)
 • Kocaeli Konut Projeleri (5)
 • Gebze Konut Projeleri (2)
 • İzmit Konut Projeleri (1)
 • Darıca Konut Projeleri (1)
 • Başiskele Konut Projeleri (1)
 • Trabzon Konut Projeleri (1)
 • Ortahisar Konut Projeleri (1)
 • Muğla Konut Projeleri (1)
 • Bodrum Konut Projeleri (1)
 • Antalya Konut Projeleri (1)
 • Kepez Konut Projeleri (1)
 • Yalova Konut Projeleri (1)
 • Armutlu Konut Projeleri (1)
 • Gaziantep Konut Projeleri (1)
 • Şehitkamil Konut Projeleri (1)
 • Denizli Konut Projeleri (1)
 • Merkezefendi Konut Projeleri (1)
 • Kullanım ve Gizlilik
  Maxiva