Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Gürler Ünlü : 'Makyol Santral bölgenin yeni merkezinde yükseliyor'
Self İstanbul; 2 metro arasında yükselecek!
We Haliç'ten '7 tepeli İstanbul’a 7 ödeme seçeneği’ kampanyası
Ağaoğlu Çekmeköy'de iddialı çıktı: %25 indirim 10 yıl vade...
KONUT PROJELERİ

Cafer İnan: Şile çok talep gören bir bölge!

reen Village Şile projesinin Satış Koordinatörü Cafer İnan, Emlakdream.com'a Green Village Şile projesinin ve gelecek projelerin detaylarını paylaştı.

31.3.2015  - 00:42
Cafer İnan: Şile çok talep gören bir bölge!

Şile'de 4. projelerine hazırlanan Burçkale Yapı'nın hayata geçirdiği Green Village Şile projesinin Satış Koordinatörü Cafer İnan, Emlakdream.com Genel Yayın Yönetmen Ayla Özer'in sorularını yanıtladı.
 
RÖPORTAJIN TAMAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ
 
 
Çocuklu ailelere hitap eden bir proje!
 
Burçkale olarak geçen sene başladığımız bir proje. Bu proje Şile'de 3. projemiz. Önümüzdeki ay başlayacağımız 4. projemiz var. Arazimiz 17 bin 200 metrekare. Tamamı 4+1 dubleksten oluşan 72 villadan meydana geliyor. Tamamen çocuklu ailelerin yaşayabileceği haftasonu ve yaz döneminde kullanabileceği içinde organizasyonların full çocuklara  yönelik olduğu, yetişkin ve çocuk programlarının ayrı ayrı  oluşturulduğu güzel bir proje.
 
Şile haftasonu kaçamakları için çok rağbet gören bir bölge!
 
Şile İstanbul'a yaklaşık 30 dakikalık mesafede. Herkesin çok rahat ulaşabileceği, özellikle son zamanlarda yollarının genişlediği, Ağva'daki liman projesi ile bütünleştiği, 3. yolunda 15 dakika daha geriden geldiğimizde beraber güçlendirdiği bir bölge oldu. Son 3 yıldır Şile çok rabet gören bir bölge. İstanbul'a yakınlığı ve merkezdeki ailelerin haftasonu için kaçamak yaptığı bölgelerin en başında geliyor. Anadolu bölgesindede hem denize yakın Karadeniz gibi temiz havasının olduğu jeolojik olarakta toprak yapısının sağlam olduğu bir bölge yok. Dolayısıyla bir bu gelişen potansiyeli değerlendirmek için Şile'yi genel bir ana bölge olarak değerlendiriyoruz. Bir de bunun dışında Beykoz'da çalışıyoruz.
 
Çocuklara özel 3 bin 500 metrekarelik sosyal alan!
 
Projemizde 3 bin 500 metrekare sadece çocuklar için düzenlenmiş bir alanda oynayabileceği başında eğitimci abilerimizin ablalarımızın olduğu yaz okul projelerinin programının yapıldığı yeşil kovboy kasabasını çıkardığımız bir uygulama. Türkiye'de ilk defa biz uyguladık. Etkinlikler Nisan ayı ortası itibariyle  havaların ısınmaya başladığı dönemden itibaren haftasonları, 15 Haziran - 15 Eylül dediğimiz o pick dönemde de hafta içi 5 gün, haftasonları da farklı programların olduğu yaz okulu başlayacak. Yaz okulu dediğimiz yüzme, basketbol, voleybol, tenisi kendi tekniğiyle öğrenebileceği, gezi programlarının olduğu, izciliğin olduğu, kendi içinde istediği zaman ekip biçebileceği, yetiştirdiği ürünleri sosyal tesiste yemek yapıp sergileyebileceği, mini çiftliği ile tamamen çocuklar için tasarlanmış bir alan. 
 
Enerjisini topraktan atan bir nesil yetişsin istiyoruz!
 
Bir aile buraya geldiğinde güvenlikli bir ortamda sabah 9'dan akşam 6'ya kadar programı yapılmış saat saat hangi programın yapılacağı örneğin bir gün çocuklar için yoga yapılıyorsa ertesi gün tenisle başlatılıyor. Çocuk jimnastiği pedagog eğitimi almış hocaların içinde olduğu bir eğitim programı. Bir de şunu diyebiliriz benim çocuğum buraya geldiği andan itibaren tün yaz boyunca tüm tekniğiyle her sporu öğrenebilecek, tamamen doğayla içiçe yaşayacak. Bizim amacımız doğayı tanıyan, doğayla yaşayan, enerjisini topraktan atan bir nesil yetişsin istiyoruz. Bu konsept şuan da çok tuttu.   
 
Şile'nin merkezi bir sayfiye kasabası gibi. Denizde çok yakın. Araç ile 3 dakika mesafede. İzmir'de bir Çeşme neyse, İstanbul'da Şile'de odur. 3 kesim geliyor buraya. Haftasonu kahvaltıya yemeğe gelenler, deniz için gelenler bir de organizasyonlar için gelenler oluyor. Burada sürekli gelen takip eden bir aile kitlemiz var. Bizim amacımız burayı takip edip satın almak isteyenlere bir konsept oluşturmak.
 
Son 4 daire kaldı!
 
Projenin yüzde 40'ına yakını uzun vadeli yaşamı düşüyor. Bunuda şöyle değerlendirebiliriz. Proje bittiğinden itibaren o ilk yıl ki o yaz dönemi atlatıldıktan sonra o oran yüzde 60'a gelecektir. Daha çok çocuklu aile profili. 35-50 yaş aralığında. Banka sektörü, gayrimenkul sektörü, finans sektörü, doktorlar gibi bir müşteri kitlemiz var. Bizden satın alan muhakkak bir arkadaşını getiriyor. Böyle gruplarımız olmaya başladı. Satışa 6 ay önce başladık. 72 daireden 4 daire kaldı.  
Şile'de 6-7 proje daha geliştireceğimiz arsamız var!
 
İlk projemiz Ümraniye'de İKEA'nın olduğu bölgedeydi 120 konutluk bir proje yapmıştık. 2. projede Şile'ye geldik. Şuanda Şile'nin en büyük yatırımcı firmasıyız.  Şile'de yapacağımız 6 7 projemizde daha var yapacağımız. 2. projemizde Taş Evler projesiydi. O da tamamen yine Şile'ye ait bir projeydi. O da çok talep gördü ama burası konsept olarak artık belirlediğimiz bir konsept var bu konseptin devamını yapacağız.
 
Green Village Şile 2 projesi!
 
Arazi olarak 24 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş 142 tane konuttan oluşan ama tek katlı 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1, ayrıca dubleks tiplerinde üniteler var. Brüt olarak bakıldığında 60 metrekare ile 130 metrekare arasında değişiyor büyüklükleri.  
 
Villa daire sistemi!
 
İstanbul'dan biraz sayfiye alanlara doğru gittikçe dubleks ya da tribleks villalar yapılır. Bu villaların büyüklükleri 150 ile 300 metrekare arasında değişir. Bu sefer bi aile yüksek metrekareyi yüksek bedellerle almak zorunda kalıyor. Halbuki ben sadece haftasonu kullanacaksam veya yazın belli bir döneminde kullanacaksam 700 800 bin liralar vermek istemiyorum. Bir de yapılan villa projelerinde konsept olarka zayıflık var. İçerisinde sadece yüzme havuzu var. Biz bunu çocukların ve ailelerin gün içerisinde geçirebileceği zamanları düşünerek programlayarak yaptığımızdan üniteleri küçülterek kullanım alanları daraltarak daha çok sosyal yaşamı yaşatmaya çalıştığımız için küçük üniteleri daha hızlı ve daha kolay satmaya başladık. Villa daire dediğimiz bir sistem geliştirdik. Tek katlı 1+1'den 4+1'e kadar ya da çatı dubleksi ve bahçe dubleksleri yaptık. Her daire tipine talep var. Ön talepler toplamaya başladık. 
 
Green Village Şile 2'de fiyatlar 135 bin liradan başlıyor!
 
1+1 daireler 135 bin liradan başlıyor. 2+1'ler 180 -190 bin lira ortalamalarında 3+1'lerde 230 bin lira ortalamayla gidiyor. 4+1'lerde 250 bin lira civarında. Ama 36 ay faiz almadan vadelendiriyoruz. Yüzde 25 gibi bir peşinat alıyor. Kalan tutar 0 faizle taksitlendiriyoruz. Ayrıca ailelerin ödeyebileceği şekilde özel bir planda oluşturabiliyoruz. Sözleşme süremizde teslim tarihi 24 ay ama 20 aya çekmeyi düşünüyoruz. Şuandaki planlamamız öyle. 
 
Her gruba özel ayrı sosyal alan!
 
2. projemizde konsepti biraz daha genişletiyoruz. Arazide geniş olunca arazi yapısına göre çok ciddi bir gölet şelale bir kale yaptık. Kapalı sosyal tesis var bu projemizde. İnsanlara cazip gelen projeye girdiği andan itibaren tatil köyüne benzeyen imkanların olması. Çünkü yaz okulu programı var çocuklara yönelik. Bayanların kendi aralarında oturabileceği göletin ortasında bir fiskos adası var. Türk kahvesini kızgın kumda yapacağı kendi pişirip kendi içeceği sohbet edebileceği sadece onlara ait bir alan. Gençler için bir ada var. Kızgın taşların ateşlerin yandığı çalıp söyleyebilecekleri sohbet edebilecekleri gençlere özel bir alan olacak.  
 
Şile'nin en büyük turizm yatırımını yapacağız!
 
Şile ile yapımız uyuştu. Haftasonu ve yazlık proje olarak düşündüğünde bizim burada geliştirdiğimiz arazilerimiz olduğu için önceliği buraya veriyoruz. Ama Beykoz'da imara açılan Kirazlıyayla bölgesi gibi bir yerde de geliştirme yapıyoruz. Bağdat Caddesi'nde bir iki tane proje geliştiriyoruz. Bunlar ara projeler olacak. Ağırlığımızın yüzde 80'i burada. Çünkü biz seneye yaklaşık 350 400 konutlu bir proje geliştiriyoruz. En önemliside Şile'nin en büyük turizm yatırımını yapacağız burada. Yaklaşık 500 600 odalı termal odalı otel yapmayı düşünüyoruz. Şuanda konsept geliştiriyoruz. Denize sıfır olacak. Bölgede iyi tanınan bir firmayız güçlenmeye başladık. Şile'ninde biraz algısını değiştirmek istiyoruz. Biz Şile'nin biraz daha pr'ına çalışıyoruz. Yatırım yaptıkça, çağırdıkça insanları bakış açısı değişmeye başlıyor. Eskiden Şile 3-4 saatte gelinip yine aynı şekilde dönülen bir bölgeydi. Artık insanlar uzaklaşmaya başlamıştı. Fakat artık yol çok güzel. 30 dakikada şehir merkezinden geliyorsunuz. Havaalanına tam 30 dakika mesafesi var yine. 2 şeritli yol var. Liman yapılıp o yol birleştiğinde ise çok daha değerli olacak.
 
Yüzde 60 prim!
 
Konsept projenin avantajı yaşam başladığı zaman verilen bedelin yüzde 15 arttığını görüyorsunuz. Yani prim yapan bir bölge. İnşaat başladığından aldığınızla sonraki final arasında yaklaşık yüzde 50-60 bir değer artışı var. Küçük bir bütçe ile her hafta gelebileceğim ve yaz tatilimi geçirebileceğim içinde tatil köyü konseptinde imkanların olduğu bir projeden ev almış oluyorum. 
 
Şile'de 5 yıl daha talep olacak!
 
Projede metrekare fiyatının 2 bin 200 lira olmasını öngörüyoruz. Merkezde fiyatlar oturmaya başladı ama Şile gelişen bir bölge olduğu için arsa maliyetleride almaya başladı. Bunun üzerine bir de dolar gelince yüzde 15 oranında maliyetlerimiz arttı. Bizim şu avantajımız var hızlı satabilen bir ekibiz. Referansla da çok satış yapabiliyoruz. Burada yatırım ihtiyacını oturma ihtiyacını karşılamış biraz daha çocukları ile ilgili geleceğe yönelik zaman geçirmek isteyen aileler var. Tahminimce Şile'de bir 5 yıl daha talep olacak. Bizim maliyetlerimiz bizim kendi içimizde tolere edebileceğimiz yerlere geliyor ama satış hızımızı kesmiyor. Yani herhangi bir kriz, seçim veya herhangi birşey yapmaya çalıştığımız projedeki talebi etkilemedi. 
 
Burçkale'den Beykoz Kirazlı Yayla'ya proje!
 
Beykoz'da kentsel dönüşüm projeleri gibi daha çok villa tipi yapımı ağırlık verdi ama yine daire tipinide yapacağız. Orada çok büyük oyuncularda girmeye başladı. Tamamen boğaz manzaralı, boğaza nazır araziler. Biz orada bu süreci 2 3 yıl olacağını düşünerek oraya bir ofis açtık. Görüşmeler yapıyoruz. Belli bir alanda toparladık. 2 yıl sonrasında hedeflediğimiz bir yer. Yine konsept olarak site konsepti olacak ama bu çocuklu ailelerin, yetişkinlere ayrı standart sosyal tesislerin dışında farklı birşey yapacağız. Ciddi ses getirecek bir proje olacak.
 

DETAYLI BİLGİ VE İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN

 

Maide KARADAĞ/Emlakdream.com

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Çekmeköy 216 Butik Plus: Konforun, keyfin ve lüksün adresi!
216 Sancaktepe Konutları, 216 Koru, 216 Butik ve son olarak 216 Butik ...
Bilent Dündar: Çekmeköy'deki fırsatı kaçırmamak lazım!
216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, Emlakdream.com Genel Yayın ...
Evvel İstanbul'da 'evvel'in lezzetleri ile dolu bir hafta sonu geçirmek ister misiniz?
Evvel İstanbul sizi evvelin lezzeteleri ile dolu bir haftasonuna davet ...
 
Gökdeniz Konutları'nda 160 bin TL'ye ev sahibi olabilirsiniz
Gökdeniz Konutları'nda 30 bin TL peşinat ile yerinizi almak için acele edin...
Ev sahibi olmak için sadece yüzde 1 peşinat yeterli
Artık ev sahibi olmak için yüksek peşinat ödemek zorunda değilsiniz. Sadece ...
Mehmet Müezzinoğlu: Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü Haziran 2016'da teslim edilsin!
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, finansör banka temsilcilerinden “Hastane ...
 
216 Butik Plus'ta bahar kampanyası başladı!
216 Butik Plus projesinde bahar kampanyası başladı.
Ağaoğlu My Towerland'te daireler tükeniyor, fırsatlar bitmiyor
Ağaoğlu My Towerland'te yüzde 1 peşinat ile ev sahibi olmak mümkün...
Hep İstanbul'da 'ikinci şansı' kaçırmayın
Hep İstanbul projesinin yeni kampanyasında ev almak isteyenler için kaçırılmayacak ...
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Meydan Ardiclli
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Ekim  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
             
  1
  2 3
  4
  5 6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24 25 26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Kasım  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
     
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
 • Aralık  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
 • İstanbul Konut Projeleri (267)
 • Kartal Konut Projeleri (26)
 • Kadıköy Konut Projeleri (23)
 • Başakşehir Konut Projeleri (20)
 • Kağıthane Konut Projeleri (18)
 • Esenyurt Konut Projeleri (17)
 • Pendik Konut Projeleri (16)
 • Bağcılar Konut Projeleri (16)
 • Küçükçekmece Konut Projeleri (13)
 • Maltepe Konut Projeleri (11)
 • Beylikdüzü Konut Projeleri (10)
 • Sancaktepe Konut Projeleri (9)
 • Ümraniye Konut Projeleri (9)
 • Sarıyer Konut Projeleri (8)
 • Zeytinburnu Konut Projeleri (7)
 • Tuzla Konut Projeleri (6)
 • Eyüp Konut Projeleri (6)
 • Üsküdar Konut Projeleri (5)
 • Beyoğlu Konut Projeleri (5)
 • Gaziosmanpaşa Konut Projeleri (4)
 • Beykoz Konut Projeleri (4)
 • Ankara Konut Projeleri (22)
 • Çankaya Konut Projeleri (11)
 • Etimesgut Konut Projeleri (4)
 • Yenimahalle Konut Projeleri (3)
 • Keçiören Konut Projeleri (1)
 • Gölbaşı Konut Projeleri (1)
 • Pursaklar Konut Projeleri (1)
 • Sincan Konut Projeleri (1)
 • İzmir Konut Projeleri (16)
 • Bornova Konut Projeleri (4)
 • Torbalı Konut Projeleri (2)
 • Konak Konut Projeleri (2)
 • Karabağlar Konut Projeleri (2)
 • Karşıyaka Konut Projeleri (2)
 • Menemen Konut Projeleri (1)
 • Narlıdere Konut Projeleri (1)
 • Çeşme Konut Projeleri (1)
 • Bursa Konut Projeleri (6)
 • Nilüfer Konut Projeleri (4)
 • Osmangazi Konut Projeleri (1)
 • Orhangazi Konut Projeleri (1)
 • Kocaeli Konut Projeleri (5)
 • Gebze Konut Projeleri (2)
 • İzmit Konut Projeleri (1)
 • Darıca Konut Projeleri (1)
 • Başiskele Konut Projeleri (1)
 • Konya Konut Projeleri (5)
 • Selçuklu Konut Projeleri (3)
 • Meram Konut Projeleri (2)
 • Denizli Konut Projeleri (1)
 • Merkezefendi Konut Projeleri (1)
 • Trabzon Konut Projeleri (1)
 • Ortahisar Konut Projeleri (1)
 • Muğla Konut Projeleri (1)
 • Bodrum Konut Projeleri (1)
 • Antalya Konut Projeleri (1)
 • Kepez Konut Projeleri (1)
 • Yalova Konut Projeleri (1)
 • Armutlu Konut Projeleri (1)
 • Gaziantep Konut Projeleri (1)
 • Şehitkamil Konut Projeleri (1)
 • Kullanım ve Gizlilik
  Maxiva