Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Beylikdüzü'nde konforun adı Azur Marmara'da lansman satışları başladı
Mustafa Mekki Özkan: 'Sakarya'nın hayatı artık Cadde 54'ten akacak'
Gürler Ünlü : 'Makyol Santral bölgenin yeni merkezinde yükseliyor'
Self İstanbul; 2 metro arasında yükselecek!
KONUT PROJELERİ

Büyükyalı İstanbul Projesi Satışa Çıktı

Emlak Konut GYO'nun Kazlıçeşme'de sahil yolu üzerinde bulunan arazisi üzerinde hayata geçirilecek olan Büyükyalı İstanbul projesinin satışları düzenlenen basın toplantısıyla başladı.

Selen Ekerbiçer
Emlakdream Editörü
22.9.2016  - 11:25
Büyükyalı İstanbul Projesi Satışa Çıktı

BASIN TOPLANTISINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 
Emlak Konut GYO güvencesiyle Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın, İstanbul Kazlıçeşme’de hayata geçirdiği, “yeni şehircilik” projesi Büyükyalı İstanbul, satış ofisinde gerçekleştirilen lansmanla tanıtıldı. Lansmana Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Ziylan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi ve Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yenigün katıldı. 


Toplantıda açılış konşmasını yapan  Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık " Büyükyalı İstanbul projesinin  basın toplantısını satış ofisinde yaparak  aslında projenin içerisinde barındırdığı bir takım özellikleri ve nitelikleri hem konsept hem burada gördüğünüz detaylarla sizlere göstermek istedik.
Projedeki yaşam koşulları size "İyi yaşamın"  olabilecek en temel unsurlarını oluşturuyor.
Bunla ilgili lokasyonumuzun nerde olduğunu , lokasyonun getireceği avantajları ve bu lokasyonla beraber ulaşım,altyapı vb unsurların insan faktörüne yaratmış olduğu değeri de sizlerle paylaşmak istiyoruz. "dedi.
Martt ayında bilgilendirme toplantısınnın ardından  daha sonra MIPIM ve Cityscape'de projeyi uluslararası arenaya çıkarttıklarını ifade eden Akbalık "Uluslarası arenadan aldığımız reaksiyon gerçekten bizi mutlu etti çünkü çok detay ve çok ayrıntı var projenin içerisinde " dedi.
Akbalık" Buradan aldığımız feyizle işe bir heyecanla , daha iyi yapabilmek açısından süreçleri hızlı ilerletiyoruz.Yabancı yatırımcılarn özellikle bu kadar ilgili olması bizi daha çok heyecanlandırıyor.İnşaat hızla şuan yürüyor son 6 ayda inşaatta iyi bir yol kattettik. Şu anda inşaatın harfiyetın çok büyük bir bölümünü bitirdik ve şuanda temel işe başladık.Geçtiğimiz süre zarfında ön talep topladık.Bu ön talep çerçevesinde de gerçekten iyi bir reaksiyon , iyi bir karşılık bulduk. Emlak Konut kısa süre önce başlatmış olduğu ve gayrimenkul sektöründe heyecan yaratan kampanyasını kısa süreliğine ve kısıtlı sayıda olmak kaydıyla yer aldık.Bundan sonraki süreçte devam ettiricez.Örnek dairelerimizi  hazırladık.Aslında biz örnek dairelerin içerisindeki şu an bahsetmiş olduğumuz ayrıntıları ve standartları, mühendislik ve teknik anlamdaki yaklaşımlarımızı yansıttık.Buradaki kaliteyi örnek daire bittiğinde sizlere çok daha iyi anlatacağımızı düşünüyoruz. 
Biz bu projeyi uzun bir süre içerisinde tasarladık ve bu esnada tasarıma, detaya,mühendislik kısmına ve bu bahsetmiş olduğumuz ayrıntılara özen vermemizin temel sebebi, projeyi yolda düzeltmek gibi bir kültürümüz olmadığından baştan en ince ayrıntısına kadar  kurgulayıp tasarlayıp sonlandırmak. Biz burada sadece beton blok veya bir apartman yapmıyoruz. Biz burda bir yaşam kültürünü oluşturuyoruz. Hafta sonları insanların üçüncü bir yaşam alanına ihtiyaçları var. Bu yaşam alanı sosyalleşebileceği, kültür ve sanatı içinde barındırdığı aktivitelerle dolu. Bu yollar bittiği zaman değerleme açısından nasıl bir getiri sağlayabileceğinin aslında somut bir göstergesi. Bunun Londra’da , Milano’da , Paris’te bir çok örneği var. Normalde ulaşım akslarının daha çabuk bittiği bölgelerdeki fiyat endeksiyle diğer bölgelerdeki fiyat endeksi arasında yaklaşık yüzde 40’ lık fiyat artışının olduğunu somut bir şekilde görebiliyoruz.
Bu projeyi yeni şehircilik anlayışı içerisinde tasarladık ve bunu yaparken en iyi kimle yapabileceğimiz noktasında bir araştırmaya gittiğimizde Chapman Taylor’la bu işi yapabileceğimize karar verdik. Chapman Taylor ile bu işi tasarladık ve bu bahsetmiş olduğumuz kavramların hepsini projenin içerisinde barındırdık. Biz iyi yaşam derken iyi yaşamın içerisinde sadece lüks bir unsurdan bahsetmiyoruz. İyi yaşam dediğimizde bunun altını doldurabilecek farklı bir takım öğelerin olduğunu biliyoruz, yani lüksün kavramı bizim için biraz daha farklı. Lüks dediğimiz şey sizin kendinize ayırdığınız zaman, sağlıklı beslenebilmeniz, çıkıp spor yapıp zamanı doğru kullanabiliyor olmanız..  Bu projede beklentiyi çok yüksek tuttuk ve bizim mottomuz ‘Büyükyalı Kazandırır’ , ama her anlamda kazandırır, sadece iktisadi anlamda değil , genel olarak yaşam ve yaşamın içerisindeki bütün anlamda bir kazandırım mottosuyla yola çıkıyoruz. Aslında motto değil bu bizim gerçeğimiz.

“Büyükyalı” Size Ne Kazandırır?

Bildiğiniz gibi Kazlıçeşme’nin çevresi değişiyor, 30 kilometrelik bir sahil yolu bandımız var. Sirkeci’den başlayıp Çekmece’ye kadar giden,  burada ister yürüyüş , ister koşu, her türlü spor aktivitelerini yapabileceğiniz , denizin kenarında iyot ve oksijenin bol olduğu , dilediğiniz an evinizden çıkıp bu fonksiyondan yararlanabileceğiniz bir alan sunuyoruz.Tabi bu da tek başına yeterli değil, İstanbul’un en iyi şehir parkı buraya çok yakın. Bu da şu anda belediye tarafından tasarlanmış, önümüzdeki günlerde bu proje hayata geçmesiyle beraber, İstanbul’un en büyük şehir parkına yakınlığından dolayı bir avantajı daha oluyor.  

İstanbul’un her tarafı deniz ama biz denizi istediğimiz gibi kullanamıyoruz. Biz buraya tasarlamış olduğumuz shuttle’larla buradaki sakinlere diledikleri zaman Kız Kulesi’nde kahve içebilecekleri veya dilediği zaman bu deniz shuttle’larıyla gidip boğazda bir balık yiyebilecekleri olanaklar sunuyoruz. Böylelikle trafikten , belli bir takım şehrin yoğunluğundan uzak , çok daha rahat ve zamanı doğru tasarlayabileceği bir imkan sunuyoruz.Zamanın en önemli faktör olduğunu düşünüyoruz

 Zamanın en önemli faktör olduğunu düşünüyoruz ve zaman bizim için bu projedeki yaratmış olduğumuz en önemli değerlerden bir tanesi.
Projede, meydanlarıyla renkli bir sosyal yaşam da sunuyoruz. Bu renkli sosyal yaşamın içerisinde kafesi, restorantı, organik pazarı, sağlık konsepti ve tiyatrosu , sineması, çok ciddi performans gösteri merkezimiz var. Bunlar da bahsetmiş olduğumuz yaşamın içindeki temel unsurlar. Bunun yanında yaşam klubü gerçekten önem verdiğimiz bir değer. Bütün semtlerde bir kulüp vardı , o kulüp hem sosyalleşme hem spor yapmalarına olanak sağlıyordu. Burada bizim yarattığımız yaşam kulubü içerisinde su sporları, yelken ve farklı spor dallarının faaliyetine olanak sağlıyoruz. Bunu bireyin tek başına yapması değil, spor hocaları eşliğinde , özellikle çocuklar için hem zihinnsel hem de fiziksel avantajları sunabilecek değerlerle yapmış durumdayız.

1 milyon liradan başlayan daire fiyatları

 Biz burada ‘1 milyon liradan başlayan daire fiyatlarımız var’ diyoruz.  Bizim diğer projelerle karşılaştırdığımızda yaklaşık yüzde 10 ile yüzde 20 ye varan bir net-brüt farkımız var. Aslında tüketici son bir yıldır daha farklı bakmaya başladı , tüketicinin standartları artık kaliteyi , standartları , net-brüt farkı gibi unsurları irdeler ve inceler hale geldi.Bu sektörde bu iş daha da irdelenecek ve incelenecek.O yüzden bu projedeki net brüt farklarının altını çizerek söylemek istiyorum, ortaya koymuş olduğumuz yüzde 10 ile 20 arasındaki farklılık tüketicinin kazanımıdır.Mesajımız net: Büyükyalı kazandırır.Burada yer alan 560 konutu sunuyoruz, yaklaşık 2,5 yıl sonra teslimlerimiz var.Teslimlerle beraber zaten burada yaşam başlayacak."dedi.

Toplantıda söz alan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum şunları söyledi:
“Ağustos ayında biliyorsunuz Emlak Konut olarak bir kampanya başlattık. Yüzde 20 peşin 120 ay, aylık yüzde 0.70 vade farkıyla veya tüfeyle ödemeydi. Kampanya büyük ilgi gördü ve ağustos sonu itibariyle 2547 bağımsız bölüm karşılığı yaklaşık 2 Milyar lira da ciro elde ettik. Aslına bakarsanız bu ciro temmuz ayında ülkemizde yaşanan darbe girişimine rağmen 2016 yılında büyük sıkıntılara rağmen ilk 7 aya eşdeğer bir satıştı. 7 ayda da Emlak Konut olarak yaklaşık bu kadar satış yapmıştık ve gelen yoğun talep üzerine bu satışımızı belli bir pota ölçüsünde 31 aralık 2016 tarihine kadar uzattık. Büyükyalı İstanbul projesi de bugün yapılan lansmanla birlikte bu kampanyaya dahil olmuş oldu. Zannedersem bu segmentte de böyle bir kampanya ilk defa oluyordur diye düşünüyorum. Emlak Konuta borçlanma olanağı bu projede de var. Tabi bizim bu kampanyamız ile birlikte bütün bu inşaat sektörü farklı kampanyalar yapmaya başladı. GYODER kampanyamıza destek verdi. Tüm sektörde alışık olmadığı bir ağustos ayı yaşadı ve ciddi manada hareketlendi diye düşünüyorum. Bizim sektörümüzle birlikte 350 tane inşaat sektörü ile birlikte çalışan yan sektörler de yoğun bir şekilde çalışmaya başladı. Bununla birlikte hükümetimiz de inşaat sektörüne verdiği önemi her zaman dile getiriyor. Her sıkıntıda yardım etme noktasında düzenlemeler yapıyor. En son bir KDV düzenlemesi yapıldı mart ayına kadar teslim edilecek konutlarda KDV yüzde 18 den yüzde 8 e düşürüldü. Yine dün konut kredilerinde normalde yüzde 25 peşin yüzde 75 banka kredisi verilebiliyordu, bu oran yüzde 80’ e çıkarıldı. Yüzde 80 e çıkarılması da yine konut satışını ve gayrimenkul sektörünü hareketlendirecek bir düzenleme.  Ancak tapu harçlarında , KDV rayiçlerinde , ilk alacaklarda da gerekli düzenlemelerin yapılacağını bekliyoruz, inanıyoruz çünkü sektörün de bunlara ihtiyacı var. Yurtdışında da bu 15 temmuz sonrası oluşan havayı bloke etmek adına biliyorsunuz hem GYODER olarak hem Emlak Konut olarak hem de diğer gayrimenkul firmaları olarak biz de üzerimize düşenleri yapmaya çalışıyoruz. Katıldığımız fuarlarda bunları anlatmaya çalışıyoruz ve Hükümetimizin önceliğinde de yurtdışındaki yatırımcılarla bire bir görüşme ve toplantılarla Türkiye’deki ekonomik hayatın kaldığı yerden güçlü bir şekilde devam ettiğini her ortamdan dile getirmeye çalışıyoruz. Dünya tarafından da baktığınızda FED faizleri arttırmayacağını açıkladı. Borsamız hala yükseliyor. 80 bin seviyelerine geldi inşallah yakın zamanda 85-90 bin seviyelere gelecek, biz de bu ortamdan en güçlü şekilde çıkacağız diye düşünüyorum. Büyükyalı İstanbul projesine gelecek olursak, lokasyon olarak hem deniz ulaşımı , hem hızlı tren, boğaz altından geçecek Avrasya Treni , yani tam anlamıyla bir ulaşım lokasyonu olarak her türlü ulaşımın sağlanabileceği bir noktada yer alıyor.

Bunun yanı sıra tarihi bir yapısı var ,tarihi yarımadaya komşu ve içinde de 9 tane tescilli eser var. Bu eserleri kültür varlıkları kurulunca onaylanan projeye göre restore ediyoruz ve burada yaşayacaklar bu kültür varlıklarıyla birlikte , eskiyle yeniyi iç içe yaşayabilecekleri bir ortam olacak. Bu konuda hem Emlak Konut olarak biz açıkçası çok hassasız , hem de ortak girişimimiz bu konuda üzerine resmen titriyor ve çıkan projede gerçekten eşdeğer ve güzel bir proje oldu. Burada baktığınızda 111 dönüm arsa alanı üzerinde gerçekleşiyor bu proje ve bize taahhüt edilen gelir 4 milyar 240 milyon lira satış toplam geliri var ve Emlak Konut payı burada minimum 1 milyar 570 milyon TL . Projenin tamamı 1404 bağımsız bölümden oluşuyor , bunun 500 küsuru konut, diğer kısmı da ticari ünitelerin , otellerin olduğu bir proje. Siluet açısından da tarihi yarımada siluetine hiçbir şekilde zarar vermeyecek, deniz seviyesinden kota aldığımız bir proje. Tarihi yarımadayı nerden bakarsanız bakın siluetini bozmayacak bir proje. Bunların çalışmalarını, etütlerini yaparak projeleri onayladı dolayısıyla o anlamda da istanbul’a , bölgeye değer katacak bir proje. Projenin önünde bir yol düzenlemesi var bu da çok önemli bir şey. Yol düzenlemesiyle ile birlikte yolun altına alınmasıyla birlikte proje sahille komşu, arasında yolun da olmadığı bir proje haline gelecek. Dolayısıyla kapısından çıkıp 50 metre sonra deniz ulaşımını sağlayabilecekler o anlamda da önemli bir proje. Bunlarla birlikte belki ilerki süreçte yine deniz ulaşımının dışında belki tekne ile ilgili de gerekli düzenlemelerin yapılacağı projelerimiz olacak" dedi.
 
Konsepti, kalite anlayışı ve yarattığı değerlerle dikkat çeken Büyükyalı, “insan” ve “iyi yaşam” kavramlarını odağına alarak, sakinlerine ve ziyaretçilerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefliyor. İstanbul’un denizle doğrudan bağlantısı bulunan nadir semtlerinden Kazlıçeşme’de yer alan Büyükyalı, Boğaz hattını uzatarak yeni bir deniz semti kuruyor.

 Büyükyalı İstanbul nerede?

İstanbul’un yeni ulaşım akslarının kesiştiği,Zeytinburnu Kazlıçeşme sahil yolu üzerinde  merkezi bir lokasyonda bulunan Büyükyalı, içerisindeki ticari, sosyal ve kültürel alanların birbirine yürüme mesafesinde olduğu, her türlü ihtiyacını kendi içinde karşılayabilen bir “deniz semti” olarak tasarlanıyor.Emlak Kont GYO ya aiit toplam 111 dönümlük arazide yükselecek Büyükyalı’nın ilk etabında 560 ünite satışa sunuluyor.


 

  PROJE BİLGİ FORMU
Proje ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.
Ad Soyad *   
E-posta Adresi *   
Telefon     
Mesaj *   
 
 
Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Elexia Levent Projesinde 100 Ay Sıfır Faizle Taksit
Kanyon AVM, İş Kuleleri, Levent Loft, Tekfen Tower, İstanbul Sapphire ...
Ali Akman The Kennedys Condominiums Projesinin detaylarını emlakdream.com'a anlattı
Akman Holding Toronto’da hayata geçirdiği The Kennedys Condominiums projesinin ...
The Kennedy Condominiums Projesi
Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, Kanada'da ...
 
Nota Residence'da Fiyatlar 189 Bin TL'den Başlıyor
Özyurtlar Grubu'na bağlı Neyzen İnşaat tarafından inşa edilen Nota Residence ...
Kuzu Kumru Projesi
1943 yılından bu yana birçok projesi ile başkent Ankara'ya değer katan ...
The Kennedy Condominiums’un Satışları Başladı!
Türkiye kökenli SAMM Developments’ın Toronto’da hayata geçirdiği ve 600 ...
 
Kemerville Kemerburgaz Projesi
Gün İnşaat'ın yeni projelerinden biri olan Kemerville Kemerburgaz projesinin ...
Cadde Varlık Residence Projesi
ALB Varlık Yapı İnşaat tarafından Basın Ekspress yolu ile Mahmutbey Yolu ...
Gül Proje Ekspress
Gül İnşaat tarafından İstanbul Güneşli’de bulunan Basın Ekspress üzerinde ...
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Meydan Ardiclli
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Ekim  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
             
  1
  2 3
  4
  5 6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24 25 26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Kasım  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
     
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
 • Aralık  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
 • İstanbul Konut Projeleri (267)
 • Kartal Konut Projeleri (26)
 • Kadıköy Konut Projeleri (23)
 • Başakşehir Konut Projeleri (20)
 • Kağıthane Konut Projeleri (18)
 • Esenyurt Konut Projeleri (17)
 • Pendik Konut Projeleri (16)
 • Bağcılar Konut Projeleri (16)
 • Küçükçekmece Konut Projeleri (13)
 • Maltepe Konut Projeleri (11)
 • Beylikdüzü Konut Projeleri (10)
 • Ümraniye Konut Projeleri (9)
 • Sancaktepe Konut Projeleri (9)
 • Sarıyer Konut Projeleri (8)
 • Zeytinburnu Konut Projeleri (7)
 • Eyüp Konut Projeleri (6)
 • Tuzla Konut Projeleri (6)
 • Üsküdar Konut Projeleri (5)
 • Beyoğlu Konut Projeleri (5)
 • Gaziosmanpaşa Konut Projeleri (4)
 • Beykoz Konut Projeleri (4)
 • Ankara Konut Projeleri (22)
 • Çankaya Konut Projeleri (11)
 • Etimesgut Konut Projeleri (4)
 • Yenimahalle Konut Projeleri (3)
 • Gölbaşı Konut Projeleri (1)
 • Pursaklar Konut Projeleri (1)
 • Sincan Konut Projeleri (1)
 • Keçiören Konut Projeleri (1)
 • İzmir Konut Projeleri (16)
 • Bornova Konut Projeleri (4)
 • Torbalı Konut Projeleri (2)
 • Konak Konut Projeleri (2)
 • Karabağlar Konut Projeleri (2)
 • Karşıyaka Konut Projeleri (2)
 • Çeşme Konut Projeleri (1)
 • Menemen Konut Projeleri (1)
 • Narlıdere Konut Projeleri (1)
 • Bursa Konut Projeleri (6)
 • Nilüfer Konut Projeleri (4)
 • Osmangazi Konut Projeleri (1)
 • Orhangazi Konut Projeleri (1)
 • Konya Konut Projeleri (5)
 • Selçuklu Konut Projeleri (3)
 • Meram Konut Projeleri (2)
 • Kocaeli Konut Projeleri (5)
 • Gebze Konut Projeleri (2)
 • İzmit Konut Projeleri (1)
 • Darıca Konut Projeleri (1)
 • Başiskele Konut Projeleri (1)
 • Trabzon Konut Projeleri (1)
 • Ortahisar Konut Projeleri (1)
 • Muğla Konut Projeleri (1)
 • Bodrum Konut Projeleri (1)
 • Antalya Konut Projeleri (1)
 • Kepez Konut Projeleri (1)
 • Yalova Konut Projeleri (1)
 • Armutlu Konut Projeleri (1)
 • Gaziantep Konut Projeleri (1)
 • Şehitkamil Konut Projeleri (1)
 • Denizli Konut Projeleri (1)
 • Merkezefendi Konut Projeleri (1)
 • Kullanım ve Gizlilik
  Maxiva