Günün tüm haberleri Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Emlak Dream
Projeler Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
Seba Gacemer: 'Gökorman projesi dikey mimaride doğayı gökyüzüne taşıyor'
Propa Vista metroya 10 adım mesafede..
Bilal Aydoğan:Çocuklu ailelere yüzde 35 indirim ile ev verdik
Bahattin Uçar: Yüzde 40'a yakın bir ön talep aldık
SEKTÖRDEN HABERLER

Artaş İnşaat 2017'yi beş yeni projeyle selamlıyor

Artaş İnşaat devam eden 5 projesine 2017'de 5 yeni proje ekleyeceğini açıkladı.

Burak Öz
Emlakdream Editörü
28.12.2016  - 10:29
Player yükleniyor...

Artaş İnşaat, bugün yaptığı basın toplantısıyla devam eden 5 projesine 2017'de  5 yeni proje ekleyeceğinin duyurusunu yaptı. 

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya Çırağan Sarayın'da gerçekleşen basın toplantısında basın mensuplarına  devam eden projeleri, yeni projeleri ve 2017 hedeflerini anlattı.

Artaş İnşaatın  40. yılına girdiğini söyleyerek sözlerine başlayan  Süleyman Çetinsaya, "Bu gün itibari ile 6 bin çalışanlarının olduğunu  2017 de başlayacak yeni projelerle çalışan sayısının 10 bin kişiye ulaşacağını söyledi.
 2016'da başladığımız devam eden 5 proje ve 2017'de başlayacak 5 yeni  proje ile  toplam konut inşaatı sayımız 6 bin 631 adet  olup  bunun 3 bin 23 adetine  2017'de başlayacağız." dedi.

Çetinsaya 10 projenin terklerden sonra 714 bin metrekare arsa üzerinde konumlanacağını toplam inşaat metrekaresinin  2 milyon 826 bin metrekare olduğunu 1.531 bin metrekare satılabilir alanın olduğunu 1 300 bin metrekare alt yapısının olduğunu ifade etti."Bizim yaptığımız sitelerde 100 metrekare daire satın alan aslında 80 metrekare alt yapı alıyor.Aslında alınan şey 180 metrekare.Bunu yaparsan bu kaliteyi tutturursan müşteri bulabiliyorsun "dedi.

Artaş İnşaat'ın portfoyünde  2017'de başlayacak yeni projelerle toplamda 6.631 adet konut, 550 bin metrekare ofis ve ticari alan yer alacak.
 Süleyman Çetinsaya şunları söyledi:
 
 “Geride bıraktığımız yıl, ülkemizin istikrarlı büyümesine ve her geçen gün bölgedeki artan gücüne set çekilmek istendi. Maalesef hain bir darbe girişimine maruz kaldık. Milletçe zor bir süreci atlattık. Tarihte bir benzerine daha rastlanamayacak bu hain girişimin ardından Türkiye dinamiklerini korumaya devam etti. Çok hızlı bir toparlanma sürecinin ardından çalışmalarımıza daha da ağırlık vererek devam ediyoruz. Milletimize ve ülkemizin dinamiklerine güvenimiz her daim tam oldu. Hiç bir zaman şüpheye veya tereddütte düşmedik. 2023 hedeflerimizden bizi asla alı koyamayacaklardır. 2017 yılı da bizlerin daha da hız kazanacağı ve büyüyeceği bir yıl olacaktır. Bu anlamda devam eden projelerimizin hiç birinde bir an dahi beklemeye geçmedik. Aksine 2017 yılındaki yatırımlarımıza daha da ağırlık vererek 5 yeni projeye başlıyoruz. Devam eden projelerimizle birlikte 10 şantiyede 6 binin üzerinde çalışanımızla faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz. Bu sektörün bir temsilcisi olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Amacımız daima ülkemize katma değer oluşturmak, milletimizin yaşam standartlarını yukarıya çekmek ve bizi tercih eden vatandaşlarımıza her zaman kazanç sağlamak olmuştur. Yeni yılda da aynı amaçla ve inançla yolumuza devam edeceğiz.”

Ağustos ve Temmuz ayı  satışlarının gayet iyi olduğunu ifade eden Çetinsaya Yılbaşına doğru her zaman olduğu gibi satışların biraz yavaşladığını ama 2017 mart ayı itibari ile inşaat sektöründe yeniden bir hareketlilik ve canlanma beklediklerini ifade etti.
Süleyman Çetinsaya "Her şey Türkiye'nin ekonomisine bağlı ,morallere bağlı.İnsanlarımız parasını değerlendirebilecekgüvenilir yer arıyor.Bankaya versem ne olur konut alsam ne olur?.Konut aldığı zaman garanti bir gelir haline geliyor" dedi.

Konutta KDV oranının düşük olması lazım 

İnşaat Sektörünün önünün  açık olduğunu ifade eden Çetinsaya"Konutta KDV oranlarının düşük olması lazım.Vatandaşın konut edinebilmesi için konutta KDV nin kademeli olması gerekir %1,%3 ve %8 olması gerekir."dedi.2017 de başlayacak 5 projede 143 bin metrekare arsa üzerinde 824 bin metrekare inşaat yapılacağını bunun da 824 milyon dolar maliyeti olacağını ifade eden Süleyman Çetinsaya "Bu gün bin doların altında inşaat metrekare maliyeti yok" dedi

Konut fiyatlarında her yıl yüzde 11 oranında  artış var

Gazetecilerin konut fiyatları ve maliyetleri hakkındaki sorularını cevaplayan Süleyman Çetinsaya inşaat sektöründe doların yükselmesi ile  demir fiyatlarının 1300 TL den 1760 TL civarına çıktığını ifade etti Çetinsaya ".İnşaat sektöründeki demir maliyetinin  artması yüzdesinde üçlere dörtlere getirir.İnşaat maliyetleri arttığında enerji maiyetleri artıyor, İşcilik artıyor derken her yıl yüzde 11 oranında inşaat sektöründe fiyatlarda  artış var. Bugün hiç kimse ben maliyetimin altında satıyorum diyemez satmaması da gerekiyor. İnşaat sektöründe bir projenin bitmesi 5-7 yıl arasında değişir.
İnşaat sektöründe fiyatlarının yüzde 20 düştüğüne dair habeler çıktı. İnşaatta böyle bir şey olmaz. Eski evlerde var. 30 yıllık yapı, satamadığı için düşürüyor. Alıcı olmazsa tabi düşürür. O bize yansımıyor. Yeni konutlarda olmaz." şeklinde konuştu.


"Amacımız herkesi ev sahibi yapmak"
Çetinsaya, amaçlarının herkesi ev sahibi yapmak olduğunu kaydederek şunları ifade etti:
"Biz ne yapıyoruz? Farklı vadeler veriyoruz. Bunları da yapmamız, ödeme seçeneklerini çeşitlendirmemiz gerekir. Bizim tek amacımız herkesi ev sahibi yapmak. 

Spor alanlarına önem veriliyor
Projelerinde sosyal alanlara önem verdiklerini vurgulayan Çetisaya ayrıca, "Vasıflı evler yapıyoruz, oyun parkı, otoparkı, yeşil alanı, koşu parkı, yansıtma havuzları, yüzme havuzları fitnesi, biz bütün yaptığımız sitelerde fitness yapıyoruz. Bütün vatandaşlara gelin burada günde 15 dakika spor yapın, bel ağrınız olmaz, hastalanmazsınız, doktora gitmezsiniz spor yapın diyoruz." şeklinde ifadeler kullandı. 
  
Yabancıya konut satışı
Çetinsaya yabancılara konut satışı hakkında ise, "Yabancılara konut satışı konusunda yurt dışında fuarlara katılıyoruz. Bugün Temapark İstanbul projemizde yabancıya sattığımız konut sayısı 70. Çok satmak da işimize gelmiyor. Çok satınca yabancıların sitesi haline geliyor. Yabancılar da hepsi bir aynı blokta, sitede olmak istemiyorlar. Bize soruyorlar şurdan alın, burdan alın diye yönlendiriyoruz." diye konuştu. 

500 TL ye ben bu işi yaparım

3 bin 500 lira -4 bin lira  arası metrekare fiyatlarında konut üretmeye çalıştıklarını ifade eden Çetinsaya."Bizim için önemli olan arsa maliyeti.Kayabaşında bir arsanın maliyeti 2 bin TL.2 bin TL de bunun inşaat maliyeti olsa 4 bin TL biz satıyoruz  4500  TL ye.Bunun finansmanı var inşaatı var yılları var.Bu 500 TL yi de koymazsak biz yaşayamaz hale geliriz.

2 bin 500 TL ye daire satarım

Devlet ancak sat yap müteahhitlerine  arsa maliyetlerini düşük yapıp bizim de  satış fiyatlarımızı kısıtlarsa ben 2 bin 500 TL ye daire satarım.Avrupa Konutları kalitesini 2 bin TL ye maledersem 500 TL ye ben bu işi yaparım.Arsa maliyeti olmamalı.Biz bu vatandaşı konut sahibi yapabiliriz.Bu Türkiye'nin her yerinde olabilir.Anadoluda da olabilir.Toplu Konut ihalesi bu ihaleleri açıyor bin tane daire çıkıyor vatandaş birbirini yiyiyor ev sahibi olabilmek için.10 bin 15 bin talep var istenilenen konut elde edilemiyor.
Bunan sonraki hedeflerimiz arsa maaliyetleri üzerine bir fiks koyar kardeşim satış fiyatınız şudur derse biz 2 bin 500 TL ye 3 bin TL ye vatandaşı konut sahibi yaparız."dedi.


“Avrupa Konutları” Markalı Projeleriyle değer Oluşturmaya Devam Ediyor
Bugüne dek hayata geçirdiği Avrupa Konutları markalı tüm projeleriyle bölgesine değer kazandıran ve konut fiyatlarını yukarı çeken Artaş İnşaat, yeni projeleriyle de İstanbul’un farklı noktalarına değer kazandırmaya devam ediyor.Anadolu Yakası’nın İkinci “Avrupa”lısı Yamanevler
Artaş İnşaat’ın Anadolu Yakası’ndaki ikinci Avrupa Konutları markalı projesi Ümraniye’de hayata geçirilecek. Avrupa Konutları Yamanevler markasıyla inşa edilecek proje firmanın 2017 yılında başlayacak yatırımları arasında yer alıyor. Projede, 480 bin metrekare toplam inşaat alanıyla, 1.669 konut ile ofis veticari üniteleryer alacak.Proje, 285 bin metrekare toplam satılabilir alana sahip.İstanbul’un Kalbine “Kale 2” Geliyor

2016 yılında erken teslimle tamamlanan Avrupa Konutları Kale projesinin yanı başında Avrupa Konutları Kale 2 projesi yükselecek. 2017 yılında hayata geçirilecek proje, 83 bin metrekare toplam inşaat alanıyla, 270 konut veticari ünitelerden oluşacak. Projenin satılabilir alanı ise 45 bin metrekareyi buluyor.Tem Lokasyonunun Yeni Serisi “Arıcılar”

2017 yılında İstanbul’un hızla değer kazanan bölgesi Arıcılar’da danitelikli bir projeye başlayacak Artaş İnşaat, Avrupa Konutları Arıcılar’ın ilk etabını inşa edecek. Projenin ilk etabında 125 binmetrekare toplam inşaat alanında, 384 konut ve ticari üniteler yer alacak. İlk etabın satılabilir alanı ise 68 bin 500 metrekareye sahip.“Atakent” Avrupa Konutları İle Büyüyor

Artaş İnşaat, İnşa çalışmaları ve satışı devam eden Avrupa Konutları Atakent 4 projesiA etabına 2017’de B ve C etaplarını ekliyor. Projenin A etabında 517, B etabında 430 konut, C etabında ise 270 konut olmak üzere toplam 1.217 konut ve ticari üniteler yer alacak. Geleceğin Bağdat Caddesi olarak nitelendirilen bir noktada konumlanan proje; A, B ve C etaplarıyla beraber toplam 254 bin metrekare toplam inşaat alanı ve 165 bin metrekare satılabilir alana sahip.

  PROJE BİLGİ FORMU
Proje ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.
Ad Soyad *   
E-posta Adresi *   
Telefon     
Mesaj *   
 
 
Etiketler:
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
2 trilyon Dolar'lık şehir: İstanbul
Yaklaşık 5,2 milyar M2 yüzölçümüne sahip İstanbul'da yol ve göl gibi değer ...
Esenler'de kentsel dönüşüme giren konut sayısı 25 bini buldu
Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Özkan Ercan'ın verdiği bilgiye ...
İnşaatın milli gelirde payı yüzde 8.2’ye çıktı
İMSAD raporuna göre inşaat sektörünün milli gelir içindeki payı yükseldi.
 
Kültür ve Mekan Toplantıları’nda dönüşen kentlere ve konutlara ışık tutuldu
Özyeğin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde üçüncüsü gerçekleştirilen ‘Kültür ...
İnşaat sektörünün toplam istihdamdaki payı belli oldu
İnşaat sektörünün toplam istihdamda payı belli oldu.
Gayrimenkulde 2016 zor geçti!
Cansel Turgut Yazıcı, gayrimenkul sektörü açısından 2016 yılını değerlendirerek ...
 
Kağıthane'deki belediye arsası satılıyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Kağıthane'deki arsası ihaleyle satacak.
Maltepe'de 13 bin evi kapsayan dönüşüm başlıyor
Gülsuyu ve Gülensuyu mahallerinde kentsel dönüşüm ofisleri kuruldu. 13 ...
İstanbul'da ilçelere göre fiyatlar: En değerlisi Şişli!
İstanbul'da daire fiyatları ne kadar? Yıldız Teknik Üniversitesi'nin araştırdı. ...
 
SOSYAL MEDYADA EMLAKDREAM
Gyoder Erzurum
e ofis
PROJELER
YAZARLAR
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
ETKİNLİK TAKVİMİ
 • Eylül  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
         
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14 15
  16
  17
  18 19 20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27 28 29
  30
 • Ekim  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
             
  1
  2 3
  4
  5 6
  7
  8
  9
  10 11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
 • Kasım  2017
  Pt
  Sa
  Ça
  Pe
  Cu
  Ct
  Pa
     
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Bölge Raporları Yazlık Projeler Gündem Emlak Magazin Etkinlik Takvimi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
 • İstanbul Konut Projeleri (261)
 • Kartal Konut Projeleri (26)
 • Kadıköy Konut Projeleri (23)
 • Kağıthane Konut Projeleri (18)
 • Başakşehir Konut Projeleri (18)
 • Esenyurt Konut Projeleri (17)
 • Pendik Konut Projeleri (16)
 • Bağcılar Konut Projeleri (16)
 • Küçükçekmece Konut Projeleri (13)
 • Maltepe Konut Projeleri (11)
 • Beylikdüzü Konut Projeleri (10)
 • Sancaktepe Konut Projeleri (9)
 • Ümraniye Konut Projeleri (9)
 • Sarıyer Konut Projeleri (8)
 • Zeytinburnu Konut Projeleri (7)
 • Eyüp Konut Projeleri (6)
 • Tuzla Konut Projeleri (6)
 • Beyoğlu Konut Projeleri (5)
 • Üsküdar Konut Projeleri (5)
 • Gaziosmanpaşa Konut Projeleri (4)
 • Fatih Konut Projeleri (4)
 • Ankara Konut Projeleri (22)
 • Çankaya Konut Projeleri (11)
 • Etimesgut Konut Projeleri (4)
 • Yenimahalle Konut Projeleri (3)
 • Pursaklar Konut Projeleri (1)
 • Sincan Konut Projeleri (1)
 • Keçiören Konut Projeleri (1)
 • Gölbaşı Konut Projeleri (1)
 • İzmir Konut Projeleri (15)
 • Bornova Konut Projeleri (4)
 • Konak Konut Projeleri (2)
 • Karabağlar Konut Projeleri (2)
 • Karşıyaka Konut Projeleri (2)
 • Çeşme Konut Projeleri (1)
 • Menemen Konut Projeleri (1)
 • Narlıdere Konut Projeleri (1)
 • Torbalı Konut Projeleri (1)
 • Bursa Konut Projeleri (6)
 • Nilüfer Konut Projeleri (4)
 • Osmangazi Konut Projeleri (1)
 • Orhangazi Konut Projeleri (1)
 • Konya Konut Projeleri (5)
 • Selçuklu Konut Projeleri (3)
 • Meram Konut Projeleri (2)
 • Kocaeli Konut Projeleri (5)
 • Gebze Konut Projeleri (2)
 • İzmit Konut Projeleri (1)
 • Darıca Konut Projeleri (1)
 • Başiskele Konut Projeleri (1)
 • Trabzon Konut Projeleri (1)
 • Ortahisar Konut Projeleri (1)
 • Muğla Konut Projeleri (1)
 • Bodrum Konut Projeleri (1)
 • Antalya Konut Projeleri (1)
 • Kepez Konut Projeleri (1)
 • Yalova Konut Projeleri (1)
 • Armutlu Konut Projeleri (1)
 • Gaziantep Konut Projeleri (1)
 • Şehitkamil Konut Projeleri (1)
 • Denizli Konut Projeleri (1)
 • Merkezefendi Konut Projeleri (1)
 • Kullanım ve Gizlilik
  Maxiva