Günün tüm haberleri Künye İletişim Reklam
bizimtepeEmlak Dream
BLUE LAKE
Konut Projeleri Sektörden Haberler Yeni Projeler Yazlık Projeler Fırsat Projeleri Emlak Magazin Gündem Konut Kredileri Etkinlik Takvimi
AND PASTEL
Eval Park İstanbul'da Metrekaresi 3 Bin TL!
Anadolu Yakasına Kiler GYO İmzası!
Brooklyn Life
GÜNDEM
Referans Kartal

3 çocuklu ailelere devlet yardımı

15.8.2012 - 00:34
3 çocuklu ailelere devlet yardımı

Ülkemizde uzun süre gündemden düşmeyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 çocuk tavsiyesi Türkmenistan'da devlet eliyle yardıma dönüştü.Hatta öyleki 8 çocuk yapan anneye devlet madalyası bile veriliyor.

488 bin kilometrekare yüzölçüme sahip Türkmenistan'da, 6 milyona yaklaşan nüfusu artırmak için devlet imkanları seferber ediliyor. 

3 ÇOCUKLU AİLELERE DEVLET YARDIMI YAPILIYOR
Türkmenistan'da çok çocuklu ailelere yönelik çok çeşitli avantajlar var. Örneğin çocuk sayısı 3 olan aileye, Başkent Aşkabat'ta tamamı beyaz mermer kaplamalı yeni lüks apartmanlardan bir daire ve bir araba veriliyor. Ayrıca bütün aile fertleri kamu hizmetlerinin pek çoğundan ücretsiz olarak yararlandırılıyor. 

Türkmenistan'da ayrıca “Toy Merkezleri” adı verilen, devlet tarafından oldukça görkemli ve lüks düğün salonları inşa ediliyor ve evlenecek çiftler düğünlerini buralarda ücretsiz yapıyor. 
Ülke nüfusunun arttırılması için çeşitli tedbirleri devreye sokan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, son olarak, çıkardığı bir kararname ile sekiz ve daha fazla sayıda çocuk dünyaya getiren kadınları Devlet Üstün Şeref Madalyası ile ödüllendiriyor. 

Kararname gereğince, bir kadın 8 çocuk sahibi olursa, o anneye Devlet Başkanı Berdimuhamedov tarafından Devlet Üstün Şeref Madalyası takdim ediliyor ve oldukça yüksek miktarlarda özel bir ikramiye veriliyor. 

Yine bu anneler akaryakıt, doğalgaz, elektrik, su gibi giderleri ödemiyor, uçak dahil her türlü toplu ulaşım aracından, bütün kamu hizmetlerinden ücretsiz, sınırsız ve kotasız yararlanıyor.
11 ÇOCUKLU MECLİS BAŞKANI 
Türkmenistan'da nüfusun arttırılması için alınan tedbirler ve ailelere yönelik teşvikler TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in bu ülkeyi ziyareti sırasında da gündeme geldi. 

Türkmenistan Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva, geçtiğimiz günlerde TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Aşkabat'ta yaptığı görüşmede, ülkesindeki nüfus arttırma politikalarını anlattı. 

TBMM Başkanı Cemil Çiçek 'in “Akca Bacı” diye hitap etiği Akca Nurberdiyeva, kendisinin de 11 çocuğu olduğunu belirterek, Türkmenistan'ın, nüfusun arttırılmasına yönelik politikaları kararlılıkla uyguladığını ve kendisi gibi ülke yöneticilerinin de bu politikalara, özel yaşamları ve hayat tarzlarıyla uyduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı
 

Referans Kartal
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Maliye 300 bin aracı incelemeye alıyor
Asgari ücrete 1 temmuzdan itibaren zam
Kıdem tazminatında formül % 4
 
ATM'den Para Çekerken Dikkat!
Memur zammını vergi götürdü
Milli Eğitim Bakanlığı'na 30 bin yeni öğretmen
 
Teşkilata 30 bin yeni polis memuru
İzmir'e 15 yeni vapur için imzalar atıldı.
Başkan sadece 5 TL istiyor
 
REFERANS KARTAL
Tual Bahçekent
KARTAL 34
Emlak Konut
Future Park
GREENOX
avrupa konutları başakşehir
Pal City
Evre Gedizler
e ofis
EMLAKHABERTURU
YAZARLAR
Ana Sayfa Konut Projeleri Sektörden Haberler Yeni Projeler Yazlık Projeler Fırsat Projeleri Emlak Magazin Gündem Konut Kredileri
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva